Reforma edukacji według PiS: Piąta klasa podstawówki nie pójdzie do gimnazjum

autor: Anna Wittenberg, Klara Klinger28.10.2015, 07:29; Aktualizacja: 30.10.2015, 11:17

PiS zapowiada, że zlikwiduje szkoły tego stopnia już za dwa lata. Pomysł przetestują roczniki 2004–2009

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (153)

  • Belfer GIMNAZJUM(2016-09-27 17:43) Zgłoś naruszenie 20

    Drodzy kochani rodzice, jeszcze się wam czkawką odbiją podstawówki 8 klasowe. Dzieci bynajmniej na tym nie zyskają. To nie jest szkoła i młodzież jak za naszych czasów (a tak na marginesie ilu z nas chciało uciekać z nielubianej klasy tylko nie miał dokąd). A jak utykacie na nauczycielach "nierobach" to proponuję stanąć twarzą w twarz z bandą rozkapryszonych dzieci i jeszcze gorszymi rodzicami i próbować nauczyć jednych i drugich (tych drugich czasami trzeba więcej uczyć, szczególnie kultury od tych małych) i zobaczymy jak z tego wybrniecie. A jak nie pasuje, uczcie dzieci w domu, przecież wiecie wszystko najlepiej.

    Odpowiedz
  • Pytanie (2016-08-26 08:30) Zgłoś naruszenie 20

    To co stanie się z dziećmi chodzącymi teraz do gimnazjum (rocznik np 2003). Będą miały 3 czy 4 lata liceum i 4 czy 5 lat technikum? Proszę o odpowiedź

    Odpowiedz
  • przeciw likwidacji gimnazjów(2016-07-24 22:10) Zgłoś naruszenie 30

    "Uważamy, że się nie sprawdziły" a może by tak dokładniej powiedzieć co się nie sprawdziło? bo JA jako osoba znająca bardzo dobrze system funkcjonowania gimnazjów i gimnazjalistów nie rozumiem co się nie sprawdziło???? więc może Pan poseł jakieś przykłady poda? jeden od drugiego usłyszy i powtórzy ale sam nie wie co mówi! LUDZIE!!!! ciekawe czy po wejściu w życie tego systemu (nie daj Panie Boże!) też tak powiecie???? czy problem jaki dostrzegacie to gimnazja???? czy nowocześni rodzice, rozpieszczone dzieci i zmieniające się czasy???? dlaczego nikt nie zapyta przed wprowadzniem takiej zmiany o opinię młodzięży która ukończyła gimnazjum??? dlaczego nie zapyta nikt nauczycieli?

    Odpowiedz
  • matka do rodzic1(2016-07-16 17:43) Zgłoś naruszenie 11

    Panie rodzic jeżeliś rodzic to się nie wymądrzaj jak polityk PO gimnazjum to nowotwór który trzeba odciąć aby więcej dzieci nie zniszczyć gimnazjaliści to specjaliści od robienia głupstw niech stoją na korytarzach razem z małymi a nie kochają się po kątach, JA chcę szkoły ośmioklasowej dla moich dzieci bo chcę ich dobra panie rodzic 1

    Odpowiedz
  • Martyna (2004)(2016-07-14 19:20) Zgłoś naruszenie 20

    Dlaczego akurat mój rocznik ?!?(2004) Nie chcę siedzieć wo podstawówce dodatkowe 2 lata!

    Odpowiedz
  • IWO(2016-07-08 13:13) Zgłoś naruszenie 10

    Dla mnie to absurd dzieci z rocznika 2004 znajdą się w liceum z rocznikiem 2003 gdzie wyrównane szanse ,a matura ma być elitarna czyli zda ją 20/100 uczniów .A gdzie ambicje dzisiejszych rodziców gdzie każde dziecko jest najlepsze popadają w depresje ci biedni rodzice .

    Odpowiedz
  • oko(2016-06-30 19:27) Zgłoś naruszenie 20

    Nie rozumiem mam 2 synów jeden w 6 klasie a drugi w 5 to znaczy że od 2017 września oby dwoje będą w 7 masakra. Młodszy syn podszedł wcześniej do szkoły będzie dopiero kończył 10 lat a jest w 5 klasie i nie wyobrażam sobie że ze starszym bratem w jednej klasie

    Odpowiedz
  • górol(2016-06-30 11:25) Zgłoś naruszenie 20

    a pan Kaczyński byl w AWS czy przypadkiem nie głosował na reforme Handkego - kiedy zmądrzał - kiedy przyznał, że wtedy popełnił błąd?????????

    Odpowiedz
  • górol(2016-06-30 11:15) Zgłoś naruszenie 10

    jak to jest wieś i Podhale głosowało na pis a oni ich tak wydhupcyli reformom oświaty - zabrali wsi cały jeden rocznik dzieci - a w małych wsiach gdzie było 6 klas teroz bedom 4 - gdzie tu wyrównywamie szans?

    Odpowiedz
  • Wściekły rodzic(2016-06-29 19:19) Zgłoś naruszenie 40

    Jako matka dwójki dzieci myślę, że gimnazjum nie powinno być likwidowane. Teraz były wprowadzone nowe podręczniki do gimnazjum i to wszystko poszło na marnę. Po tych zmianach pewnie też tak będzie. Rozumiem, że ludzie chcą zapewnić warunki do nauki, ale to byłoby bez sensu po tych zmianach.

    Odpowiedz
  • Anna(2016-06-29 07:17) Zgłoś naruszenie 02

    Ja kończyłam "normalną" czyli 8-kasowa podstawówkę i cieszę się że moje dzieci też unikną chorego tworu jakim było gimnazjum ☺

    Odpowiedz
  • Czuję się poszkodowana ~ dziewczyna z 2004(2016-06-28 12:12) Zgłoś naruszenie 72

    Jestem z 2004. Chcę pójść do gimnazjum. Zamierzam się wybrać do najlepszego gimnazjum w mojej okolicy. Ma bardzo duże wymagania, ale ludzie którzy je ukończyli są ma bardzo dobrych studiach (za granicą głównie) i w świetnych liceach. Cała ta reforma zmienia mi trochę plany. Chcę zostać lekarzem. Pediatrą, bo kocham małe dzieci. Chce im pomagać. Ale nia takim zwykłym pediatrą, których mamy s polsce sporo. Chcę być wybitna. Czuję się jak królik doświadczalny. I teraz mam powtarzać jedem rok, gdy mogłabym spędzić go na nauce czegoś nowego? Wiem, że czeka mnie masa pracy, czasem nawet i łez. Ale w przyszłości nie chcę kopać rowów. Chce studiować poza granicą, może nawet uda mi się dostać do liceum zagranicznego, w każdym razie w tym gimnazjum są obowiązkowe 2 języki z czego angielski jest tak samo waźny jak polski czy matematyka, a np.: Niemiecki jest tak samo ważny jak angielski w państwowej szkole. Czyli uczymy się mniej niemieckiego, a więcej amgielskiego. W porównaniu do większej ilości gimnazjów jest lepiej, bo ta większość ma jeden język. Angielskuego mamy tyle godzin w tygoniu ile jest polskiego czy matematyki w większości szkół. Czyli z przedmiotów Polski, Matematyka, Angielski, Dodatkowy język mamy 1,3-1,5 raza więcej godzin. I fajnie! Z tych ważniejszych przedmiotów niż np:. Plastyka czy mózyka mamy o 1 godzinę więcej. Jestem na NIE. NIE ZGADZAM SIĘ NA TĘ REFORMĘ! Szkoda, że dzieciom się wydaje, że 8-letnia szkoła podstawowa to o 1 rok mnie nauki. I SZKODA, ŻE DDECYDUJĄ ZA NAS OSOBY DOROSŁE, KTÓRE NIESTETY CZASEM JIE WIEDZĄ CZY MY WOLIMY INACZEJ. UWAŻAM ŻE POWINNI SIĘ NAS SPYTAĆ I DOROSŁYCH. ALE NASZE ZDANIE TEŻ WZIĄĆ POD UWAGĘ. CAŁA TA REFORMA WYJĄTKOWO POKRZYŻUJE MI PLANY. CHCĘ IŚĆ DO GINAZJUM. I TYLKO NIEROBY NIE CHCĄ. OSOBY AMBITNE CHCĄ.

    Odpowiedz
  • Małgorzata(2016-06-27 21:19) Zgłoś naruszenie 20

    Ja jestem mamą dziecka, które idzie od września do 6 klasy następnie będzie ostatnim rocznikiem kończącym gimnazjum jednak w tym samym czasie rocznik 2005 kończyć będzie 8 letnią podstawówkę i dwa roczniki spotkają się w jednym czasie udając się do liceum i następnie na studia i co będzie jak nagle zabraknie dla wszystkich miejsc w dobrych szkołach i na uczelniach czy ktoś pomyślał o tym. rocznik 2004 i 2005 nie jest rocznikiem niżu. Brawo!!!! Moim zdaniem powinni skrócić na jeden rok albo gimnazjum lub wydłużyć na jeden rok podstawówkę, ponieważ rocznik 2004 będzie dłużej chodził do szkoły, a ich i tak będzie czekało 4 letnie liceum

    Odpowiedz
  • ....(2016-06-27 16:39) Zgłoś naruszenie 02

    Mam nadzieję że ta zmiana dojdzie do skutku. Jestem jak najbardziej za 8 klasami. I liczę że moja córka która idzie do czwartej klasy załapie się na tą zmianę

    Odpowiedz
  • Myślący(2016-06-27 14:54) Zgłoś naruszenie 51

    czy tyn na serio uważacie że zlikwidowanie gimnazjum uratuje młodzież? pff będzie tak samo tylko dzieci pojdą do inych szkól i nadal będzie patologia -.- tylko po prostu w starszych kl. a tak przy okzaji wyobrazasz sb ze dzieci ktore mają po 2,15 metra (znam taką osobe, chodzi teraz do 2 gimby) będą uczęszczać do szkoły z 6 latkami ktore mają po 100 cm? TO JEST CHORE !! NIEZGADZAM SIE !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • GOŚĆ(2016-06-12 09:11) Zgłoś naruszenie 18

    URATOWALIŚMY MALUCHY TERAZ RATUJMY MŁODZIEŻ!!!!!!!!!! GIMNAZJA TO PATOLOGIA IM SZYBCIEJ ZOSTANĄ ZLIKWIDOWANE TYM MNIEJ ZEPSUTEJ MŁODZIEŻY !!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Kamila Baranowska (2016-05-28 11:52) Zgłoś naruszenie 61

    Ile będzie kosztować wprowadzenie nowej reformy edukacjnej? Ile będzie kosztować utrzymanie opustoszałych budynków po obecnych gimnazjach? Co z kadrą gimnazjalną, która pójdą na bezrobocie? Co z dziecimi, które po 8 latach spędzonych w jednym otoczeniu nie będą przygotowane emocjonalnie do zmiany szkoły i otoczenia? Wrócą czasy matury i studiów za ************** i to będzie ta polska elita!!!!

    Odpowiedz
  • Gimnazjalista(2016-04-18 13:30) Zgłoś naruszenie 61

    Sam jestem absolwentem gimnazjum i nie narzekam. Nie wyobrazam sobie by małe dzieci uczęszczały do szkoły razem z nastolatkami.

    Odpowiedz
  • mama(2016-03-24 13:22) Zgłoś naruszenie 41

    Jakoś szkoła muzyczna jako taka (oddzielny byt) od zawsze funkcjionuuje w systemie 6 letnim... 6 lat I stopien 6 lat II stopien, akademia muzyczna/teatralna... jak juz chca oddzielac mlodsze dzieci od starszych moze tez tak podzielic? byloby to z wieksza korzyscia niz cofac 2 lata do SP.

    Odpowiedz
  • Myśląca(2016-03-04 05:27) Zgłoś naruszenie 71

    Nikt nie widzi, że 2003 rocznik pójdzie do liceum w 2020 roku... Tak samo jak 2004... Powodzenia. Zlikwidowanie gimnazjów = zamieszanie i brak postępów.

    Odpowiedz