MEN: Cofnięcie reform oznacza bezrobocie w edukacji

23.10.2015, 11:18; Aktualizacja: 23.10.2015, 11:30
MEN o bezrobotnych nauczycielach po cofnieciu reform

MEN o bezrobotnych nauczycielach po cofnieciu reformźródło: ShutterStock

Cofnięcie niektórych reform w edukacji oznacza bezrobocie tysięcy nauczycieli. MEN ma tu w szczególności na myśli sześciolatki i gimnazja.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • jul(2015-10-23 12:29) Zgłoś naruszenie 01

    ***** mnie to obchodzi - jacy to nauczyciele śmiechu warte - przyjrzyj się kobieto tym nauczycielom

    Odpowiedz
  • uczeń(2015-10-23 13:33) Zgłoś naruszenie 01

    PAPA PO z PSL, , skończyć jeszcze z przywilejami nauczycieli !!! po 20 latach pracy na emerytur ę? 18 godzin pracy w tygodniu,? dwa miesiące wakacji, ferie świąteczne, zimowe, wycieczki, roczny urlop zdrowotny itd.

    Odpowiedz
  • Woborca(2015-10-23 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    Nadchodzi po wyborach bezrobocie dla Joanny Kluzik-Rostkowskiej

    Odpowiedz
  • krys(2015-10-23 20:47) Zgłoś naruszenie 10

    Teraz wiadomo,że reform nie robiono z myślą o dzieciach tylko o zapewnieniu stanowisk pracy dla nauczycieli.
    Jaki problem - zabierze się 1 klasę z gimnazjum i doda się 1 klasę do szkoły średniej. Zabierze się sześciolatki ze szkoły a doda się do przedszkola. Tak czy siak wynik pod względem ilościowym powinien wyjść na "0", ale tak naprawdę będzie na "+" bo nie będzie już stanowiska dyrektora gimnazjum i dodatkowo zatrudnianej kadry w tych szkołach. Pod względem jakościowym również wyjdziemy na "+".

    Odpowiedz
  • krys(2015-10-23 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    Kluzik-Rostkowska: W przyszłym roku nie będzie podwyżek dla nauczycieli.

    Kopacz zaś mówi do nauczycieli "Wasza praca powinna mieć odzwierciedlenie w płacach.

    Dom wariatów , zdecydujcie się - tak czy siak.
    Może premier ma na myśli : nauczyciele, tak pracujecie, ze na wyższą place nie zasługujecie.

    Odpowiedz
  • zniesmaczona(2015-10-23 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy psioczą na nauczycieli to nich sami uczą dzieciska powodzenia

    Odpowiedz
  • Majka(2015-10-23 23:32) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś się interesuje jak tysiące ludzi traci pracę w różnych zawodach. Czy nauczyciele kosztem
    6 latków mają być pod szczególną ochroną? Sześciolatki z ostatnich miesięcy danego roku są jeszcze wrażliwymi i delikatnymi dziećmi, przecież one nie mają jeszcze ukończonych 6 lat. Dajmy naszym ukochanym dzieciom jeszcze rok na spokojne życie, a MEN niech nie rozwiązuje problemu bezrobocia wśród nauczycieli kosztem najsłabszych.

    Odpowiedz
  • 6latki zostaja w przedszkolu(2015-10-25 22:52) Zgłoś naruszenie 00

    ściema,bo teraz jest tyle pierwszych klas,ze musieli dodatkowo zatrudnic n-li na czas okreslony.Szkoda tych 6latkow ,ktorzy sa teraz w kl.I

    Odpowiedz
  • Jolanta-nauczycielka(2015-10-26 06:20) Zgłoś naruszenie 01

    Czyli dobro dzieci,które w najtrudniejszym okresie rozwoju,dorastania, zostają wrzucone do nowej szkoły,gdzie ich nikt nie zna i nawiązują tam niekoniecznie dobre przyjaźnie ,się nie liczy?
    Zasłanianie się tym,że nauczyciele stracą pracę jest chwytem poniżej pasa...

    Odpowiedz
  • po prostu ja(2015-10-26 09:04) Zgłoś naruszenie 10

    Do osobnika UCZEŃ ! Od kiedy nauczyciel może przejść na emeryturę po 20 latach pracy ? Nigdy tak nie było !!! O pozostałych tu wymienionych "przywilejach" nie będę pisała.Bo szkoda strzępić języka -żenujące to wszystko jest.Może poprostu trzeba się przyjrzeć mundurówce --ile mają lat przechodząc na emeryturę.Tam od wieków nic się nie zmieniło i nikt się tego nie czepia.Praca w ciszy ,bez stresu itd.

    Odpowiedz
  • ja(2015-10-26 15:58) Zgłoś naruszenie 00

    W szkołłach... mh nikt nie mówi o paniach nauczycielkach z przedszkoli, które straciły prace przez 6 latki. Mundurówka ja bym nie chciała tam pracować, widzieć patologię i nie móc nic zrobić. Po 16 latach masz alkoholizm, nerwice i żona zostawia z niczym. Czemu nikt nie mówi o pracownikach administracyjnych, ktorzy ida na emerytury i maja wszystkie przywileje mundurowych.

    Odpowiedz
  • A(2015-10-26 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz się nagle o martwi.Hipokrytka.

    Odpowiedz
  • Gog(2015-10-27 09:34) Zgłoś naruszenie 01

    Niestety, moim zdaniem proponowana restrukturyzacja. której inicjatorem będzie nowy rząd, wiąże się z dużymi zwolnieniami nauczycieli i pracowników . Koszty reorganizacyjne będą także bardzo duże. Inicjatorem tego będzie władza i to ona powinna pomyśleć o programie osłonowym. Dbamy o górników, mundurówkę, rolników ale nigdy o pracowników oświaty. Tysiące ludzi traciło pracę wtedy, gdy Balcerowicz wprowadzał swoje reformy, później nie było tak masowych zwolnień, jakie mogąż teraz wystąpić.
    Czy na zmianach coś zyskają uczniowie - 6- latki pewnie tak, gimnazjaliści - moim zdaniem nie. Czy zmiana szyldu coś zmieni w zachowaniu uczniów? Wystarczy przypomnieć sobie siódma klasę w dawnej podstawówce. Tłok w sp w większych miastach jest pewny. Czy nastąpi zmiana jakościowa - wątpię. Obecnie zbyt wielu uczniów idzie do szkół z maturą i później na studia. albo ilość, albo jakość. Przypomnę, że w starej podstawówce do szkół z maturą szlo około 30 % uczniów, obecnie 80-90%.

    Odpowiedz