Jeżeli masz lub miałeś(-aś) rozrabiającą klasę i do niej należałeś(-aś), to na pewno dużo razy nauczyciele wstawiali uwagę i tobie, i tym złym. Dlaczego tak jest?

nieznane

Otóż padłeś(-aś) ofiarą odpowiedzialności zbiorowej, czyli metody stosowanej przez nauczycieli, jeżeli dużo osób jest winnych, a nie chce im się sprawdzać kto dokładnie.

Oczywiście, takie uwagi obniżają ci ocenę z zachowania na koniec roku, a większość zwykłych uczniów raczej nie chce mieć obniżonej przez jakichś łobuzów.

nieznane

Dwa sposoby, JAK UNIKAĆ UWAG ZA NIEWINNOŚĆ

1. Nie stawaj blisko skupisk łobuzów, nauczyciele przez swoją leniwość nie chcą sprawdzać kto był tym złym, a kto nie; wpisują uwagi jak leci, wszystkim którzy byli w pobliżu.

2. Ktoś cię bije? Nie oddawaj mu pod żadnym pozorem, chyba że w samoobronie, ale to tylko w ostateczności. Nauczyciel zobaczył, że oboje się uderzyliście, czyli ty też zrobiłeś coś złego, więc nie ma żadnych przeciwwskazań, żebyś też poniósł konsekwencje. Możesz w sytuacji powyżej użyć samoobrony, czyli odepchnąć kogoś, żeby ci nie zrobił krzywdy, ale tak jak powiedziałem, jeśli już da ci spokój to nic mu nie rób, bo to już jest oddawanie. ©℗

nieznane
nieznane
Rysunki wykonali:
Pola Bonicka, 8 lat
Róża Kassenberg, 7 lat
Adam Marszałek, 6 lat
Adam Senator, 3 lata
Wanda Grądzka, 4 lata