Czy wypowiedź Adama Małysza, o którą zapytano na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego, zaskoczyła uczniów? Sprawdź, jak wygląda prawidłowa odpowiedź na jedno z najciekawszych zadań z arkusza egzaminacyjnego CKE.

Na wtorkowym egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego uczniowie musieli napisać rozprawkę lub opowiadanie oraz zmierzyć się z kilkunastoma zadaniami otwartymi i zamkniętymi, dotyczącymi dwóch podanych fragmentów: literackiego i nieliterackiego. Oczywiście, nie obyło się bez zaskoczeń.

Dla części uczniów dość dużą niespodzianką było pojawienie się na egzaminie ósmoklasisty z języka polskiego pytania o wypowiedź sportowca. Zapytaliśmy naszych ekspertów o to, jak wygląda prawidłowa odpowiedź na zadanie, w którym wykorzystano cytat Adama Małysza.

Egzamin ósmoklasisty 2023: pytanie z języka polskiego o Adama Małysza

W zadaniu 15 z języka polskiego Centralna Komisja Egzaminacyjna zapytała zdających o wypowiedź byłego skoczka narciarskiego, a obecnie prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Adama Małysza.

Treść zadania:

Adam Małysz - znany skoczek narciarski - powiedział: Sam dar nie wystarczy. On może w tobie drzemać i nigdy się nie obudzić, jeśli sam nie zechcesz go obudzić". Czy wypowiedź Adama Małysza jest zgodna z treścią ostatniego akapitu tekstu 'Odblokuj swój talent'? Uzasadnij odpowiedź.

Poprawna odpowiedź:

ikona lupy />
Egzamin ósmoklasisty z polskiego: Oto arkusz CKE i odpowiedzi – strona 15, zadanie 15 / Inne

Wszystkie odpowiedzi na zadania z egzaminu ósmoklasisty 2023 z języka polskiego

Przypominamy, że w naszym serwisie znajdziesz arkusze egzaminacyjne CKE z języka polskiego oraz odpowiedzi na zadane w nich pytanie, które opracowali nasi eksperci.

Środowy egzamin ósmoklasisty 2023 z matematyki

Uwaga: Jeszcze dziś na gazetaprawna.pl znajdziesz odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Zaraz po opublikowaniu przez CKE arkusza egzaminacyjnego, czyli krótko po godzinie 13.00, do rozwiązywania zadań zasiądą nasi eksperci.