Już 23 maja egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Egzamin potrwa 120 min, a zadane na nim pytania będą się odnosić m.in. do listy lektur. Jak konkretnie będą wyglądały? O tym przekonamy się po egzaminie, gdy CKE opublikuje arkusze. Arkusze egzaminacyjne znajdziecie także w niniejszym artykule.

Przypominamy, że do egzaminu ósmoklasisty przystąpią nie tylko uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej, ale też szkół artystycznych, realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej, w klasie o zakresie nauczania odpowiadającym klasie ósmej.

Z jakimi zadaniami będą musieli się zmierzyć?

Egzamin ósmoklasisty: arkusze z języka polskiego

Zaraz po tym, jak CKE opublikuje arkusze egzaminacyjne, arkusze znajdziecie również w tym tekście, poniżej. Po ich publikacji poznamy wyzwania, przed jakimi stanęli uczniowie.

Egzamin ósmoklasisty: co jeszcze warto o nim wiedzieć?

  • Egzamin jest obowiązkowy.
  • Z egzaminu mogą być zwolnieni laureaci i finaliści olimpiad oraz konkursów z języka polskiego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim.
  • Osoby zwolnione z egzaminu otrzymują najwyższy wynik.
  • Minimalny wynik z egzaminu nie został określony i nie można go nie zdać.
  • Wynik egzaminu zostanie ogłoszony 3 lipca.

Egzamin ósmoklasisty 2023 już w dniach 23-25 maja. Szukasz arkuszy CKE i proponowanych odpowiedzi? Dobrze trafiłeś! Każdego dnia będziemy publikować arkusze egzaminacyjne oraz odpowiedzi opracowane przez naszych ekspertów. Znajdziecie u nas arkusze i rozwiązania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Zapraszamy!