Monitoring w każdej polskiej szkole? Tak Kopacz chce walczyć z przemocą

05.04.2015, 08:27; Aktualizacja: 05.04.2015, 08:28
Ewa Kopacz, By Platforma Obywatelska RP, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

To jeden z pomysłów premier Ewy Kopacz na walkę z przemocą.źródło: Wikimedia Commons

Kamery nie tylko w klasach, ale również na korytarzach i wokół budynku. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pracuje nad przepisami, które od nowego roku miałyby wprowadzić monitoring w polskich szkołach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • nie zgadzam się(2015-04-07 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję jeszcze dodać ochronę a ********** dalej wmawiać, że wszystko im wolno i w ogóle róbta co chceta. Tylko dlaczego ja muszę za to wszystko płacić?

    Odpowiedz
  • jo44(2015-04-07 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    Temat od A do Z wyssany z palca. Indoktrynacji częsć dalsza...
    Kamery powinny być w toaletach sejmowych również.
    Przynajmniej wiemy na kogo nie głosować.

    Odpowiedz
  • Tutka(2015-04-07 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Nie lubię Kopacz, ale kamery w klasach to świetny pomysł. Wreszcie będzie można pokazać rodzicom jak ich pociecha się zachowuje, "takie dobre dziecko, to niemożliwe, że ..." etc.

    Odpowiedz
  • aa(2015-04-06 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    popieram tą inicjatywę, w końcu rodzice by się sami przekonali jak ich pociechy są źle wychowane, i co najmniej 1/5 powinna zamienić szkołę na ośrodek szkolno-wychowawczy, a może nawet półroczny pobyt na oddziale psychiatrycznym. Bo jak się do kogoś mówi 10 razy i nie rozumie, albo robi odwrotnie do tego co się mówi i robi się z nauczyciela przed rodzicem wariata to co pozostaje. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, ale kłamstwo dla nich to bułka z masłem i czasem brakuje dowodów. Rodzice opiekują się dzieckiem jednym góra 2 , nauczyciel, opiekun czy wychowawca musi zapewnić opiekę do 25 uczniów . Dlatego uważam że świetlice w szkołach powinny być zlikwidowane a rodzice powinni poszukać dla swojego dziecka opiekunki.
    Monitoring przydałby się też na egzaminach szczególnie na studiach medycznych.

    Odpowiedz
  • Rodzic(2015-04-06 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    No nareszcie skończą się kłamliwe oskarżenia zarówno ze strony nauczycieli jak i uczniów. W końcu prawda zwycięży! Bardzo dobrze. Bardzo dobrze. Bardzo dobrze.

    Odpowiedz
  • BigBrother(2015-04-06 00:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem przeciwny podsuwanym tu propozycjom przeznaczenia tych pieniędzy na kamery w lokalach wyborczych! Takie kamery (z możliwością podglądu przez Internet dowolnego obserwowanego lokalu) wprowadzili już Rosjanie! A w Rosji to oczywiste świadectwo zniewolenia społeczeństwa - nie bądźmy jak Rosjanie! Zamiast tego proponuję wprowadzenie kamer w każdej firmie (na koszt pracodawcy) dla uniknięcia molestowania i mobbingu. W przyszłości dzieci, przyzwyczajone do kamer w szkołach, bez wstrząsu przyjmą wideoinwigilację w miejscach pracy.

    Odpowiedz
  • W tym szukać prawdy(2015-04-05 22:04) Zgłoś naruszenie 00

    W ten szczególny dzień ... Dzień Zmartwychwstania Pańskiego
    dla Wszystkich ... WESOLEGO ALLELUJA !

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2015-04-05 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    a ja wracam do pomysłu gazety wyborczej i krzyczę : koparę do wora, wór do jeziora. do wora należy dołożyć trochę kamieni bo goowno wrzucone do wody wypływa na powierzchnię

    Odpowiedz
  • xxx(2015-04-05 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    Kamera w każdej komisji wyborczej by ta mafia PO i PSL znów nie sfałszowała wyborów by te złodzieje z PO i PSL odeszli na śmietnik historii i do paki?

    Odpowiedz
  • hahaha(2015-04-05 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    Czekam na akcje GW ,,Kopacz do wora ...i tak dalej

    Odpowiedz
  • kaczor Donald(2015-04-05 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ewa ma kamerę w szparze na metr w głąb i zawsze wie,czy ją ktoś przeleciał.

    Odpowiedz
  • kacperek(2015-04-05 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    Przypominam że do monitorowania pozostały jeszcze piaskownice w przedszkolach.Tam bowiem rozpoczyna się na dobre kiełkowanie przemocy,tak domowej jak i seksualnej.Pan Michalik i Kluzikowa powinni o tym pamiętać.Dobrze byłoby ustanowić kolejnego pełnomocnika rządu do spraw monitoringu.

    Odpowiedz
  • e(2015-04-05 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    Czy producenci kamer dali w łapę rządowi?

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-04-05 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem tej baby ,najpierw jak "Lekarz" Mengele okradła spracownych ludzi z wieku emerytalnego a potem wiedząc że Ich pozwalnia " Przeciwwskazanie lekarskie do wykonywania choćby jednego obowiązku należącego do czynności na zajmowanym stanowisku pracy uzasadnia wypowiedzenie umowy o prace -wyrok Sądu Najwyższego z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 " to później w związku z tym chce Ich pozostawić na starośc bez srodków do zycia.

    Odpowiedz
  • łasuch(2015-04-05 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Monitoring w każdym barze mlecznym. Nie będą nam pomidorowej nam pieprzyć. Dość że Ewa pieprzy.

    Odpowiedz
  • pysia(2015-04-05 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Niech sobie na Wiejskiej założą podgląd dla dobra naszego.

    Odpowiedz
  • Przemysław Michalak(2015-04-05 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jak coś takiego chciał wprowadzić Giertych to wszystkie ,,opiniotwórcze" media podniosły alert że PIS wprowadza państwo policyjne.

    Odpowiedz
  • wynalazca(2015-04-05 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Hehehe,no proszę i mamy premiera z mentalnością klawisza,najwyższa pora to wrócić do starej poczciwej trzciny a wytrzymałość wypróbować na kuprach członków rządu,będzie taniej i efektywniej

    Odpowiedz