statystyki

Wizytatorzy będą mieć mniej swobody w opiniowaniu uczelni

autor: Urszula Mirowska-Łoskot21.11.2014, 07:30; Aktualizacja: 21.11.2014, 07:32
Student

W przypadku studiów praktycznych komisja sprawdzi np. czy uczelnia właściwie dobrała miejsce odbywania staży do kierunku.źródło: ShutterStock

Współpraca ze środowiskiem społeczno-gospodarczym, trafność wyboru staży i posiadanie certyfikatów – m.in. takie czynniki mają być brane pod uwagę przy ocenianiu szkół wyższych.

Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) przygotowała już nowe kryteria i zasady oceniania jakości kształcenia na uczelniach (od uzyskanych not zależy prawo do prowadzenia kierunku). Są w trakcie konsultacji. Uwagi do nich można zgłaszać jeszcze do 27 listopada br. Mają zostać przyjęte na posiedzeniu komisji już 11 grudnia. Potem będą musiały zostać zatwierdzone przez ministra.

– Główna różnica w stosunku do zasad obecnie obowiązujących polega na tym, że inne kryteria oceniania będą dotyczyły kierunków prowadzonych na profilu praktycznym, a inne tych na ogólnoakademickim – wyjaśnia prof. Marek Rocki, przewodniczący PKA.

W przypadku studiów praktycznych komisja sprawdzi np. czy uczelnia właściwie dobrała miejsce odbywania staży do kierunku. Z kolei o profilu ogólnoakademickim zweryfikuje, czy szkoła wyższa zapewniła studentom udział w badaniach naukowych.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane