statystyki

Wizytatorzy będą mieć mniej swobody w opiniowaniu uczelni

autor: Urszula Mirowska-Łoskot21.11.2014, 07:30; Aktualizacja: 21.11.2014, 07:32
Student

W przypadku studiów praktycznych komisja sprawdzi np. czy uczelnia właściwie dobrała miejsce odbywania staży do kierunku.źródło: ShutterStock

Współpraca ze środowiskiem społeczno-gospodarczym, trafność wyboru staży i posiadanie certyfikatów – m.in. takie czynniki mają być brane pod uwagę przy ocenianiu szkół wyższych.

Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) przygotowała już nowe kryteria i zasady oceniania jakości kształcenia na uczelniach (od uzyskanych not zależy prawo do prowadzenia kierunku). Są w trakcie konsultacji. Uwagi do nich można zgłaszać jeszcze do 27 listopada br. Mają zostać przyjęte na posiedzeniu komisji już 11 grudnia. Potem będą musiały zostać zatwierdzone przez ministra.

– Główna różnica w stosunku do zasad obecnie obowiązujących polega na tym, że inne kryteria oceniania będą dotyczyły kierunków prowadzonych na profilu praktycznym, a inne tych na ogólnoakademickim – wyjaśnia prof. Marek Rocki, przewodniczący PKA.

W przypadku studiów praktycznych komisja sprawdzi np. czy uczelnia właściwie dobrała miejsce odbywania staży do kierunku. Z kolei o profilu ogólnoakademickim zweryfikuje, czy szkoła wyższa zapewniła studentom udział w badaniach naukowych.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane