statystyki

Studia to nie inwestycja. Kredyt na nie coraz mniej popularny

autor: Urszula Mirowska-Łoskot25.06.2014, 16:00
Studenci

Studenciźródło: ShutterStock

W roku akademickim 2013/2014 tylko 11,3 tys. osób ubiegało się o pożyczkę na kształcenie w szkole wyższej. To o 2,3 tys. osób mniej niż rok wcześniej. Od kilku lat liczba osób zainteresowanych kredytem spada.

Coraz mniej podpisuje też umowę z bankiem. W tym roku zdecydowało się na to jedynie 8 tys. osób, mimo że ponad 10,8 tys. spełniło kryteria do jego otrzymania. Według danych zebranych przez banki 2 tys. studentów nie zgłosiło się w celu podpisania umowy lub nie podpisało jej z innych powodów. Przykładowo przyczynami są: nagła poprawa sytuacji materialnej, podjęcie pracy, rezygnacja ze studiów czy niesolidność przy spłacaniu innych kredytów.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • oewsb(2014-08-11 07:20) Zgłoś naruszenie 00

  Witam! Studia wyższe to w pewnym sensie inwestycja - inwestycja w swoją przyszłość. Zdobycie tytułu magistra umożliwia w wielu dziedzinach gospodarki na dobrze płatną pracę. Dlatego też wszystkich zainteresowanych studiami magisterskimi zapraszam do przejrzenia oferty szkół grupy WSB. Jest w czym wybierać, bowiem w naszych szkołach do wyboru jest wiele interesujących kierunków studiów w kilku lokalizacjach na ternie kraju. Dodam także, że do dziś trwa promocja zniżkowa, w której można oszczędzić aż 700zł na wpisowym i czesnym, a czesne to miesięcznie tylko 267zł. Zapraszam na naszą stronę internetową.

  Pozdrawiam!

  Andrzej Czarnecki
  Online Ekspert WSB

  Odpowiedz
 • madzia(2014-08-10 22:28) Zgłoś naruszenie 00

  Po co pchać się w kredyt na naukę? Przecież lepiej studiować zaocznie i w międzyczasie poszukać pracy i zdobywać doświadczenie :) to bardziej korzystne.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane