statystyki

Rząd nie wesprze studentów niepublicznych uczelni

autor: Urszula Mirowska-Łoskot28.05.2014, 07:57; Aktualizacja: 28.05.2014, 12:17
Zmiana zaproponowana przez KRZaSP kosztowałaby jednak budżet na początku 100 mln zł, a w przyszłości 400 mln zł rocznie. Poprawka została odrzucona.

Zmiana zaproponowana przez KRZaSP kosztowałaby jednak budżet na początku 100 mln zł, a w przyszłości 400 mln zł rocznie. Poprawka została odrzucona.źródło: ShutterStock

Na kierunkach studiów, gdzie uczy się mniej niż 10 osób, będą mogły być przyznawane stypendia rektora. Taka decyzja zapadła na wczorajszym posiedzeniu sejmowej podkomisji ds. nauki i szkolnictwa wyższego, która zajmowała się rządowym projektem nowelizacji ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym.

Obecnie stypendia rektora dla najlepszych studentów są przyznawane na każdym kierunku. Jednak może je otrzymać nie więcej niż 10 proc. osób, które się na nim kształcą.

– Problem pojawia się wtedy, kiedy na kierunku uczy się mniej niż 10 osób – mówi Piotr Müller, przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczelnie mają wątpliwości, czy w takiej sytuacji mogą przyznać to świadczenie chociaż jednej osobie.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Real(2014-05-28 20:12) Zgłoś naruszenie 00

    Większość tzw. niepublicznych uczelni to sklepy z bezwartościowymi "dyplomami" i fabryki bezrobotnych o egzotycznych albo niepotrzebnych tytułach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane