statystyki

Rząd nie wesprze studentów niepublicznych uczelni

autor: Urszula Mirowska-Łoskot28.05.2014, 07:57; Aktualizacja: 28.05.2014, 12:17
Zmiana zaproponowana przez KRZaSP kosztowałaby jednak budżet na początku 100 mln zł, a w przyszłości 400 mln zł rocznie. Poprawka została odrzucona.

Zmiana zaproponowana przez KRZaSP kosztowałaby jednak budżet na początku 100 mln zł, a w przyszłości 400 mln zł rocznie. Poprawka została odrzucona.źródło: ShutterStock

Na kierunkach studiów, gdzie uczy się mniej niż 10 osób, będą mogły być przyznawane stypendia rektora. Taka decyzja zapadła na wczorajszym posiedzeniu sejmowej podkomisji ds. nauki i szkolnictwa wyższego, która zajmowała się rządowym projektem nowelizacji ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym.

Obecnie stypendia rektora dla najlepszych studentów są przyznawane na każdym kierunku. Jednak może je otrzymać nie więcej niż 10 proc. osób, które się na nim kształcą.

– Problem pojawia się wtedy, kiedy na kierunku uczy się mniej niż 10 osób – mówi Piotr Müller, przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczelnie mają wątpliwości, czy w takiej sytuacji mogą przyznać to świadczenie chociaż jednej osobie.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Real(2014-05-28 20:12) Zgłoś naruszenie 00

    Większość tzw. niepublicznych uczelni to sklepy z bezwartościowymi "dyplomami" i fabryki bezrobotnych o egzotycznych albo niepotrzebnych tytułach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane