Czy dwulatki powinny trafiać do przedszkoli? Trwa wojna resortów

autor: Artur Radwan19.02.2013, 07:02; Aktualizacja: 19.02.2013, 08:46
Obecnie miejsce w przedszkolu powinno być zapewnione dzieciom w wieku od trzech do sześciu lat.

Obecnie miejsce w przedszkolu powinno być zapewnione dzieciom w wieku od trzech do sześciu lat.źródło: ShutterStock

Dwulatki nie powinny trafiać do przedszkoli. Tak uważa szef resortu pracy. Z takim stanowiskiem nie zgadza się Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ostatecznie wszystkie zastrzeżenia będą rozpatrywane za tydzień przez Radę Ministrów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • RYSZARD(2013-02-19 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    SZKOLENIE ROBOLA JUŻ OD PRZEDSZKOLA .

    SYMPTOMY JUŻ WIDAĆ ...

    ... i jeszcze jedno : CZY CI CO CHCĄ TO WPROWADZIĆ MIELI TAKĄ "SZANSĘ" ???

    Odpowiedz
  • Grubelek(2013-02-19 09:12) Zgłoś naruszenie 00

    moja córka poszła do przedszkola w wieku 2 lata i 5 miesięcy, bo nie było miejsca w żłobku i tworzono grupę eksperymentalną. Tak jak twierdziły nauczycielki i dyrektorka przedszkola pomysł nie wypalił bo dzieci są zbyt małe w stosunku do liczby opiekunek (2 panie na grupę i jedna tzw. pomoc nauczyciela) a w grupie 25 dzieci - jak podali posiłek - żadne samo nie chcialo jeść, siusiają, robią kupki a tyłki też same się nie wycierają, w duzej mierze jeszcze nie wszystkie mówią zrozumiale, nie wszystkie ubierają się same. Powiem tak - przy tej liczbie nauczycieli w przedszkolach poroniony pomył

    Odpowiedz
  • Grubelek(2013-02-19 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    A poza tym dla 3 latków brakuje tam miejsc to gdzie jescze 2 latki. Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • MEN do likwidacji(2013-02-19 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Na trzeci dzień po urodzeniu jak nie ma żółtaczki to do przedszkola, Od razu nam zabierzcie dzieci, one do ch... nie są państwowe. Dajcie rodzicom decydować o wychowywaniu i kształceniu dzieci.

    Odpowiedz
  • ela(2013-02-19 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dwulatki do przedszkoli? A nie lepiej zaraz po urodzeniu do przedszkola?

    Odpowiedz
  • m(2013-02-19 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    W Min.Eduk.Narod. chyba pracuja ,,jalowe,, stare panny,takie pokroju
    prof.P, ktore nigdy nie mialy stycznosci z dwuletnim dzieckiem.I w ogole
    z dziecmi!!! Ja za gomulkowszczyzny musialem na sile w przedszkolu
    uczyc sie piosenek o tow.Stalinie.Teraz madrale z MEN na sile chca zabrac
    male dzieci od matek i wcisnac maluchy w tryby edukacji przymusowej!!!
    Metody te same,tylko dziecko nabawi sie nerwicy i rozstroju zoladka!!!
    Rodzice protestujcie glosno i wybijcie z tych poje...ch glow te pomysly!

    Odpowiedz
  • aw(2013-02-19 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Obowiązkowo wszystkie kobiety w ciąży do przedszkola ,które będą finansowane przez samorządy, matki będą odpowiednio odżywione i noworodki będą silniejsze i prawidłowo będą się rozwijać przez co zaoszczędzi FUS i będzie mniej bezrobotnych.

    Odpowiedz
  • Anna(2013-02-19 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż głupich nie sieją tylko sami się rodzą.
    Czy już naprawdę w naszym kraju nikt nie myśli ?
    Ciekawe jakie jeszcze inne kwiatki wymyślą ci na stołkach za grube pieniądze?
    Proponuję zmniejszyć pobory...to i rozumu przybędzie...bo od nadmiaru to jednak w głowach się przewraca...
    Po co 2-latek do p-la...od razu do szkoły...albo do pracy...

    Odpowiedz
  • ewa(2013-02-20 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    do m: nie wydaje ci się że dzieci mają tez ojców? skąd przypuszczenie, że dziecko zabierane jest od matek? świat bardzo się zmienia i próby wmawiania kobietom, że tylko one odpowiadają za dzieci będą coraz mniej skuteczne, nawet jeśli duza część spoełczeństwa nie chce w to uwierzyć. Dzietność na bardzo niskiem poziomie (1,2) jest doskonałym przejawem tego co myślą współczesne kobiety nt. spoełcznych oczekiwań co do ich macierzyństwa,

    Odpowiedz