Niska jakość prac dyplomowych to powód do zawieszenia kierunku studiów

autor: Przemysław Molik10.12.2012, 06:59; Aktualizacja: 10.12.2012, 08:31

Niezgodność tematów prac dyplomowych z zakresem studiów oraz niska ich jakość może być powodem zawieszenia kształcenia na danym kierunku. Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że decyzja ministra nauki i szkolnictwa wyższego, który zawiesił jednemu z wydziałów niepublicznej szkoły wyższej uprawnienie do prowadzenia studiów na poziomie magisterskim, jest zgodna z prawem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • absolwentka(2012-12-10 19:49) Zgłoś naruszenie 00

  Kiedy wreszcie PKA przejrzy prace w WSAP w Białymstoku należącej do P. minister. W tym roku na tej wyjątkowej uczelni na kilkanaście kierunków utworzono tylko trzy. Zresztą kto odważy się kontrolować ?

  Odpowiedz
 • robotnik umysłowy(2012-12-21 14:53) Zgłoś naruszenie 00

  Zupełnie spokojnie można by szkody bez szkody dla ludzkości zamknąć 80 % tzw. Wyższych Uczelni w Polsce.
  Ich absolwenci to cięzko skaleczeni ludzie którzy powiększa liczne grono poprzednich absolwentów.
  Liczba miejsc pracy w UK "na zmywaku" jest przecież ograniczona.
  W Polsce feż nie będzie z nich żadnego pożytku.

  Odpowiedz
 • Doświadczony(2012-12-27 13:13) Zgłoś naruszenie 00

  Jest wiele a może dużo prac doktorskich bezużytecznych.Np.chirurg(dobry) zdobył tytuł doktora nie z medycyny,tylko z pracy historycznej dot.rozwoju szpitalnictwa,kadry leczniczej.Praca doktorska powinna być innowacyjna,twórcza wprowadzająca nowość w danej dziedzinie i dająca korzyści społeczeństwu.Społeczeństwo za to płaci grube pieniądze i nic z tego nie ma.Absolwenci po Studiach Nauczycielskich powinni na studiach magisterskich kontynuować ten sam kierunek studiów a najczęściej studiują inny lżejszy(pedagogikę),żeby zdobyć tytuł magistra wymagany do uczenia w szkole.I to znów kosztem społeczeństwa.Wielu urzędników podobnie,wybiera kierunek studiów niezgodny z pracą bo muszą mieć magistra.Mamy wielu pedagogów,którzy nie pracują w tym zawodzie,bo nie ma dla nich pracy( woźna w szkole,administratorka w szkole itp.)Pedagogów masę wykształciła nasza Ojczyzna a efektów żadnych.Za komuny w szkołach nie było Pedagogów-w KWMO BYŁ 1(słownie jeden) etat pedagoga i była większa dyscyplina,ład i porządek.I ta masa wykształconych Pedagogów znów kosztowała grube pieniądze podatników.I ogólnie coraz gorzej !!! Oświeć Ich Panie mądrością,tak im dopomóż Bóg.

  Odpowiedz
 • higs(2013-01-02 07:47) Zgłoś naruszenie 00

  te kierunki to wymysl dawnych czasow -maja sie nijak do rzeczywistosci-ale pseudoprofesorzy pilnuja swego

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane