Gimnazja, zgniłe jajo edukacji: naprawić czy likwidować

autor: Mira Suchodolska16.11.2012, 07:05; Aktualizacja: 16.11.2012, 10:54
Dla gimnazjum dobry wynik z egzaminu to najważniejsza sprawa. Sytuuje je bowiem na określonym miejscu w rankingu.

Dla gimnazjum dobry wynik z egzaminu to najważniejsza sprawa. Sytuuje je bowiem na określonym miejscu w rankingu.źródło: ShutterStock

Gimnazja, które miały być sposobem na poprawę jakości polskiej edukacji, budzą dziś emocje większe niż 13 lat temu, kiedy je wprowadzano.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (69)

  • nauczyciel(2012-11-17 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    jestem pasjonatem. uwielbiam uczyć i co z tego kogo to obchodzi? kogo interesuje, że mam bardzo dobry kontakt z młodzieżą, że czytają książki, że potrafią dyskutować,że naprawdę chcą coś w życiu osiągnąć? teraz w gimnazjach to liczą się tylko dane, diagnozy EWD, monitoring, papiery, papiery, papiery... uczenie dzieciaków powoli zaczyna być jak HOBBY... najpierw tysiące durnych analiz (bo wizytacja) a później dziecko. Może prościej by było pozwolić UCZYC, a nie burzyć, niszczyć to co już jest. A jak zlikwidujemy to jaka gwarancja ,że za 13 lat nie będzie tak samo. historia potrafi zadrwić okrutnie. nauczyciel- pasjonat

    Odpowiedz
  • jolanta1(2012-12-21 22:36) Zgłoś naruszenie 00

    do Druid - nie pozwalaj sobie, nierobie.

    Odpowiedz
  • klara(2012-11-16 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    Do 9
    Najpierw zastanów się, czy ktoś w ogóle pyta nauczycieli o zdanie na temat zmian w oświacie. Wszelkie zmiany, dla przykładu ostatnia, dotycząca pomocy psychologiczno-pedagogicznej (rozbuchana papierologia, mizerne korzyści dla ucznia), wprowadzane są bez konsultacji z nauczycielami. Partnerem do dyskusji dla MEN jest OSKKO (stowarzyszenie dyrektorów), czyli najsłabsze ogniwo polskiej oświaty wg raportu NIK.
    Tyle samo mamy wpływu na zmiany w prawie oświatowym, co ty miałaś/eś do powiedzenia w sprawie podwyżki VAT z 22% do 23% czy podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat.

    Odpowiedz
  • ziutek(2012-11-16 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    te i inne pomylone decyzje maja za zadanie odwrocic uwagę od baznadziejnej nędzy wrastwy średniej i bezdennej glupoty elit rządzących.jakies ale???

    Odpowiedz
  • exa(2012-11-16 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Wprowadzając gimnazja nikogo nie obchodził interes dzieciaków, te oszołomy z solidarności i prawicy chciały zerwać ze wszystkim co się wiązało z PRL to była decyzja czysto polityczna i taka jest do dzisiaj. Ministrowie nie mają za grosz rozumu a nawet jak który ma to się nie przyzna ze strachu o koryto i tak jest w każdej dziedzinie nie tylko szkolnictwie . Nauczyciele ;no cóż , przyjdą "odbębnią" swoje 18 godzin i myślą tylko o KN

    Odpowiedz
  • bufetowa(2012-11-16 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteśmy najlepsi w byciu kiepskim i przeciętnym. Sukces!!!

    Odpowiedz
  • moneta(2012-11-16 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    LIKWIDOWAĆ !!!

    Odpowiedz