Nauczyciele nadużywają prawa do leczenia. Płacimy wszyscy

autor: Artur Radwan30.01.2012, 07:25; Aktualizacja: 30.01.2012, 09:22

Samorządy uważają, że za urlop nauczyciela dla poratowania zdrowia powinien płacić ZUS. O jego przydzieleniu mogłaby decydować komisja, a nie lekarz rodzinny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (150)

  • Syn nauczycielki(2012-01-30 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Chyba Was wszystkich powaliło. Moja mama pracuje 7 dni w tygodniu. W ferie chciałaby pracować, więc szuka jakichś kursów. Nie wiem, skąd się biorą te artykuły, ona mnie ma żadnych przywilejów. Kurde, szlag mnie trafia.

    Odpowiedz
  • Xenia(2012-01-30 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo panie Radwan ,trzeba więcej o tym pisać mówić, bo to jedyna grupa zawodowa która nie myśli o zaciskaniu pasa , tylko jeszcze chcą podwyżki za 18 godz pracy w tygodniu i 3 miesiące urlopu

    Odpowiedz
  • Xenia(2012-01-30 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    KARTA NAUCZYCIELA -bękart stanu wojennego Broniarz broni tego chorego dokumentu jak fanatycy islamu KORANU-
    Panie Premierze proszę wywalić tą świętą księgę nierobów i niech pracują jak każdy inny. tym

    Odpowiedz
  • Andy(2012-01-30 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Radwan za szkalowanie nauczycieli dostanie niedługo Pulitzera.

    Odpowiedz
  • marek(2012-01-30 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieję, że dzieci Pana Radwana będą nauczane przez 67 letnich nauczycieli, leczyć się u 67 letnich lekarzy i pielęgniarek a szkoły do szkoły wozić je będą 67 letni kierowy wszyscy sprawni, uśmiechnięci i zdrowi. Pozdrowienia dala autora.

    Odpowiedz
  • jojo(2012-01-30 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    znowu bzdetny artykuł żałosnego redaktorzyny. Radwan a kiedy napiszesz jak budżet jest rujnowany przez 50 % koszty uzyskania przychodów dla takich "wspaniałych" dziennikarzy jak ty??

    Odpowiedz
  • jo!(2012-01-30 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    To jakaś kpina z tym urlopem każdy normalny pracownik paza nauczycielami też pracuje i w sporo cięższych warunkach i się nie należy taki urlop. Może czas pomyśleć by go zlikwidować.

    Odpowiedz
  • Pan Magoo(2012-01-30 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny tendencyjny artykuł szczujący na nauczycieli, warto zauważyć że wszystkie pisze jedne człowiek Artur Radwan.
    Mnie osobiście martwi brak reakcji ZNP które powinno wytoczyć proces cywilny za zniesławienie

    Odpowiedz
  • mi(2012-01-30 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Znów pan Radwan kręci bat na nauczycieli - widać sprawia mu to radość. Jest w dalszym ciągu WYBITNIE nieobiektywny i WYBITNIE tendencyjny. A'propos - nigdy nie korzystałam z tego urlopu. I takich jak ja jest wśród nauczycieli większość. Po co więc te uogólnienia w artykule???

    Odpowiedz
  • 007KAL(2012-01-30 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Generalnie szczucie i sensacja to dobra baza dla tabloidowego artykułu. Jednak w Naszej III RP jest zbyt dużo powodów do pisania sensacyjnych artykułów... Jaśnie nami rządzący od wielu lat chętnie dają "z cudzej kieszenie - podatki do budżetu centralnego, wydatki do gmin", większość obywateli myśli, ze "Salomon z pustego naleje"..

    Odpowiedz
  • ewer(2012-01-30 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Takich bzdur dawno nie czytałem.Kto płaci za pisanie takich bredn Urlopy,opieka lekarska i przywileje POwinny przysługiwać tylko posłom,senatorom,rządzącym i prezesom sólek skarbu państwa.
    Reszta ma tylko głosować-wiadomo na kogo i płacić.

    Odpowiedz
  • ewer(2012-01-30 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    Takich bzdur dawno nie czytałem.Kto płaci za pisanie takich bredni?

    Odpowiedz
  • EN(2012-01-30 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Nigdy tak łatwo nie było zostać nauczycielem. Studia z pedagogiki na prywatnej uczelni na zasadzie "płacisz i masz".Następnie podyplomówki na tej samej zasadzie. Tyle miernoty nigdy nie było w zawodzie. Wiem, bo jestem byłym nauczycielem z dużym stażem pracy. Uciekałem ze szkoły widząc co się dzieje. Młode panie nauczycielki robiły bezkarnie tyle błędów i jednocześnie obnosiły się z wielką pychą i pogardą dla mnie starszego nauczyciela. My studiowaliśmy inaczej. Ja mam gruntowne studia z matematyki na UAM w Poznaniu po uprzednim Liceum Pedagogicznym. Pierwsze lata mojej pracy , to pokora i szacunek dla starszych kolegów.

    Odpowiedz
  • Adam(2012-01-30 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    do Michała:
    różnice między nauczycielami i politykami są. Politycy zarabiają 10 razy więcej i mają gdzieś, to co się dzieje.

    Odpowiedz
  • ddd(2012-01-30 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Radwan - prawnik, były pracownik Rzadowego Centrum Legislacji i MON. Taki był dobry, że w marnej gazetce wylądował ???

    Odpowiedz
  • NAUCZ(2012-01-30 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    NALEŻY SIĘ WIEĆ O CO KAMAN?!?!?

    Odpowiedz
  • Mural(2012-01-30 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Powinno być, że niektórzy nauczyciele nadużywają prawa do leczenia". Prawo do urlopów to nie obowiązek ich brania. Weszłam w 28 rok pracy i nigdy nie byłam na takim urlopie, mimo leczenia przewlekłego przez 25 lat /od 16 roku życia/ i w następstwie jego problemy z nadciśnieniem oraz ogromną retencją wody. Efekt złego leczenia. Na zachodzie to bym miliony wygrała za to ale tu jest Polska. Starałam się skutecznie nie chodzić na zwolnienia lekarskie, stąd może kiepski wynik takiego leczenia, bo ważniejsza była praca. Trochę rozumiem tych, którzy ze strachu przed utrat a etatu idą teraz na takie urlopy. Niż demograficzny przewiduje się w oświacie na kilka lat naprzód i co zrobiły kolejne rządy? Zablokowały możliwość odejścia na wcześniejszą emeryturę tym, co do niej zostało ledwie rok-dwa na starych zasadach. Niepotrzebnie też pozwolono dorabiać sobie nauczycielom emerytom, to ma rację bytu wtedy, gdy brakuje nauczycieli na rynku. Zawód nauczyciela to zawód specyficzny, uzależniony jak mało który od demografii. Mimo, że to oburzy wielu tu wpisujących. Może wiedząc, że będę pracować jeszcze 8-10 lat dłużej, trzeba zadbać o zdrowie, aby tego doczekać i pożyć parę lat na emeryturze?

    Odpowiedz
  • MJ12(2012-01-30 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny artykuł, który jest nadużyciem i który nie zawiera chociażby odrobiny obiektywnego spojrzenia na zagadnienie. "Nauczyciele nadużywają prawa do leczenia". Ile z wymienionych przypadków urlopów dla poratowania zdrowia zostało przyznanych z naruszeniem prawa, czyli osobom, które urlopu takiego nie potrzebują? Jakoś nie potrafię znaleźć na to pytanie odpowiedzi w artykule p. Radwana. A przecież to pytanie jest kluczowe, bez odpowiedzi na nie stwierdzenie, czy dochodzi do tytułowych nadużyć jest niemożliwe. Zatem najnowsze dzieło można określić tylko w jeden sposób: PLUGAWA MANIPULACJA.

    Odpowiedz
  • Żychu(2012-01-30 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    Skończyć raz na zawsze ze wszystkimi przywilejami każdej grupy zawodowej

    Odpowiedz
  • Agnieszka(2012-01-30 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu bicie piany i szukanie dziury w całym. Urlop zdrowotny nie jest nowością i zawsze przysługiwał nauczycielom raz na siedem lat pracy dydaktycznej. Teraz więcej nauczycieli korzysta z tego przywileju tylko dlatego, że jest niż demograficzny i ten urlop stał się po prostu sposobem na utrzymanie etatów - każdego roku jeden z przedmiotowców idzie na urlop, a pozostali mają godziny. Zamiast czepiać się i robić widły z igły może ktoś pomyślałby nad poprawą reformy oświaty, która rozkłada od środka nasze szkolnictwo.

    Odpowiedz