Przygotowujemy szczegóły dotyczące ogólnych zasad pracy szkół w systemie mieszanym; określimy je w rozporządzeniach - poinformowała PAP rzecznik MEN Anna Ostrowska. Podkreśliła, że decyzja dotycząca ograniczenia funkcjonowania szkół jest niezwykle trudna.
Reklama

Ostrowska przekazała PAP, że "decyzja dotycząca ograniczenia funkcjonowania szkół jest niezwykle trudna, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że nic nie zastąpi kontaktu ucznia z nauczycielem, bezpośrednio w szkole".

"Jednak zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa Zdrowia ograniczenie działalności szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych pozwoli na zmniejszenie liczby interakcji i zmniejszy rozprzestrzenianie się wirusa. Wszystkie działania rządu są w tej chwili podporządkowane bezpieczeństwu i ochronie zdrowia Polaków" - podkreśliła.

Przypomniała, że stosownie do ogłoszonych w czwartek obostrzeń, uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy chodzą do szkoły na terenie objętym strefą czerwoną, będą mieli lekcje na odległość. Natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy uczą się w placówkach objętych strefą żółtą, będą uczyli się w trybie mieszanym.

Zmiany w funkcjonowaniu tych szkół będą obowiązywały od poniedziałku, 19 października 2020 r. do czasu obowiązywania strefy żółtej i czerwonej na danym terenie.

"Szczegóły dotyczące ogólnych zasad pracy w systemie mieszanym zostaną określone w przygotowywanych przez nas rozporządzeniach" - podkreśliła Ostrowska.