statystyki

Zapraszamy do szkół, nawet jeśli COVID-19 wystrzeli. Jak wygląda w Europie powrót do tradycyjnej edukacji

autor: Klara Klinger26.08.2020, 09:10; Aktualizacja: 26.08.2020, 19:55
Badanie wykazało również, że tylko w 0,01 proc. otwartych placówek edukacyjnych pojawiły się ogniska, spośród ponad miliona dzieci uczęszczających do przedszkola i szkoły podstawowej w czerwcu tylko 70 dzieci zostało dotkniętych chorobą, a częściej zarażały się te, które zostawały w domach, niż te, które chodziły do szkoły.

Badanie wykazało również, że tylko w 0,01 proc. otwartych placówek edukacyjnych pojawiły się ogniska, spośród ponad miliona dzieci uczęszczających do przedszkola i szkoły podstawowej w czerwcu tylko 70 dzieci zostało dotkniętych chorobą, a częściej zarażały się te, które zostawały w domach, niż te, które chodziły do szkoły.źródło: ShutterStock

Europa wraca do tradycyjnej edukacji, mimo wirusa.

Rządzący w różnych krajach europejskich są przekonani, że społeczne efekty zostawienia dzieci w domach będą gorsze niż ryzyko epidemiczne. Doświadczeniem mogą już się podzielić Niemcy, tutaj w niektórych landach szkoły działają od kilku tygodni. Okazuje się, że owszem pojawiają się pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem, na razie jednak żadna ze szkół nie stała się ogniskiem choroby.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • czytelnik(2020-08-26 09:53) Zgłoś naruszenie 64

    Jak czytam, że w 38 szkołach poszli "na kwarantannę do domu z powodu wykrytego wirusa" to się zastanawiam, co im było. Otóż wykryli koronawirusa, bo pewnie kogoś wymazali go trefnym testem i uziemiono 38 placówek. Skandal, polecam film " SENSACJA: Chromosom 8 Homo sapiens w testach PCR ". Czyli testy są tak skonstruowane, że wykrywają część naszego DNA. Tak można mazać do śmierci całą populację.

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2020-08-29 13:23) Zgłoś naruszenie 10

    Wszystko to bajka ,a że zmarło w ciągu dwóch miesięcy w Lombardii 150 lekarzy ,widocznie tak miało być.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane