Od września uczniowie wrócą do szkół, a o przejściu na zdalne kształcenie ma decydować dyrektor

autor: Artur Radwan20.07.2020, 07:53; Aktualizacja: 20.07.2020, 10:44
Minister Dariusz Piontkowski w rozmowie z DGP ocenił, że to najbardziej rozsądne rozwiązanie, które pozwoli na szybkie działanie na szczeblu lokalnym. Szefowie placówek mają jednak pewne zastrzeżenia.

Minister Dariusz Piontkowski w rozmowie z DGP ocenił, że to najbardziej rozsądne rozwiązanie, które pozwoli na szybkie działanie na szczeblu lokalnym. Szefowie placówek mają jednak pewne zastrzeżenia.źródło: ShutterStock

Po wakacjach dzieci mają wrócić do szkół, które powinny opracować procedurę natychmiastowej zmiany trybu nauczania – w razie gdyby pojawił się w niej wirus.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (137)

  • Vegeta(2020-08-14 13:42) Zgłoś naruszenie 00

    mm jesteś skończonym bezmyślnym idiotą teraz gdy trwa pandemia trzeba unikać pracy szkół

    Odpowiedz
  • Vegeta(2020-08-14 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    tata nic akurat normalnie NIE BĘDZIE powrót do szkół to co najgorsze co mogli nasi rządzący wymyślić .

    Odpowiedz
  • Luki(2020-07-26 19:03) Zgłoś naruszenie 10

    Nie wyobrażam sobie puścić dzieci do szkoły we wrześniu to jakieś przykre nieporozumienie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nie znany(2020-07-23 13:58) Zgłoś naruszenie 10

    WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE JAK CZYTAM I SŁUCHAM CO DZIEJE SIE W NASZYM KRAJU ŻE NASZE DZIECI MAJĄ WRÓCIĆ OD WRZEŚNIA DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI TO PO PROSTU ŻENADA. CODZIENNIE PODAJĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ ALE CZY KTOŚ W KOŃCU WEŻNIE ODPOWIEDZIALNOŚC ZA TO CO SIĘ DZIEJE.....I PRZESTANĄ UDAWAĆ ŻE NIC SIĘ NIE DZIEJE I CZY KTOŚ KTO JEST TAKI MĄDRY PUŚCI SWOJE DZIECKO DO SZKOŁY...... NIECH NAS POZAMYKAJĄ I UDAJĄ DALEJ ŻE WSZYSTKO JEST OK............................

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • matematyka(2020-07-22 23:20) Zgłoś naruszenie 20

    tym wszystkim ktorzy twierdza ze wirus to sciema czy ze jest niegrozny lub trudno zarażalny podam, ze zarazenie nim jest okolo 1mln razy bardziej prawdopodobne niz wygrana w totolotka. to sa fakty. Dziwne ze wiele jest matolow ktore tej skali prawdopodobienstwa zarazania sie nie pojmuje, chociaz te same matoly namietnie dzien w dzien graja w totolotka wierzac jednak w wygraną.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mec(2020-07-22 23:15) Zgłoś naruszenie 10

    rozumiem ze MEN przygotowalo juz kase na wyplate odszkodowan za narazanie zdrowia dzieci, bo jak zarażą dzieci tą bezmylsna decyzją, a dodatkowo poprzez nie i rodzicow to niewatpliwie takie pozwy zostana zlozone, moge o tym zapewnic, bo juz go z prawnikami piszę

    Odpowiedz
  • Kaya72(2020-07-22 21:30) Zgłoś naruszenie 10

    Jeżeli jest taki problem z pójściem do szkól to moim zdaniem powinno się je wszystkie zlikwidować. MEN bierze pieniądze za NIC. Niech dzieci siedzą w domach i uczą się same oglądając filmiki na YouTube.

    Odpowiedz
  • logika(2020-07-22 16:54) Zgłoś naruszenie 20

    to trzeba by jeszcze bylo wstawic nowe 2m lawki, zeby utrzymac dystans czy w szkolach jednak nie bedzie on obowiazywac? Ci wszyscy co chyba z wlasnej wygody i lenistwa sa zwolennikami tego zeby dzieci poszly do szkoly wbrew bezpieczenstwu i logice niech sie zastanaowia co w przypadku gdy do klasy przyjda osoby przeziebione: PANIKA, czy tylko EWAKUACJA reszty i testy przesiewowe + KWARANTANNA dla wszystkich rodzin uczniow w tym rodzicow.. Zastanowcie sie ludzie nad problemami ktore takie otwarcie szkoly w momencie braku szcze[ionki spowoduje a nie nad wlasna wygoda. To lekcewazenie zdwoia dzieci. A odnosnie edukacji to kiedys uczono sie tylko w domach i jakos byli MIckiewicze czy inni, ale byli. Swojego dziecka do taiej szkoly nie puszczam bo i tak trzeba ją bedzie po kilku dniach zamknac. To pewne, bo w tlumie szkolnym niektorych szkol tp nawet wszy sie roznosza chodziaz im trudniej zdecydowanie jest niz niewidzialnemu wirusowi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gośka (2020-07-22 08:31) Zgłoś naruszenie 20

    Powinni zmniejszyc ilość dzieci w klasach.

    Odpowiedz
  • Proktolog(2020-07-21 23:44) Zgłoś naruszenie 10

    My wszyscy pracujący tyramy na 500+ to rodzice niech trochę popracują za nauczycieli. Zresztą tu chodzi o własne dzieci i rodzice mają z tym problem? "Dawać mi tu kasę nauczycieli, bo nie będę uczyła swojego bachora"

    Odpowiedz
  • Ja(2020-07-21 18:42) Zgłoś naruszenie 21

    Czytając te wszystkie komentarze dochodzę do wniosku, że niektórzy rodzice domagają się powrotu dzieci do szkoły z jakiś bezrozumnych powodów. Coś w stylu "na złość nauczycielowi poślę dziecko do szkoły, choćby nawet miało zarazić mnie i całą rodzinę"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Matka(2020-07-21 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    Zgdzam się, narody dały się ogłupić pseudopandemią. Ale święte prawo wyborcy być głupim...

    Odpowiedz
  • NILL(2020-07-21 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    Wyniki Kangura mówią całą prawdę o edukacji dzieci.

    Odpowiedz
  • AAA(2020-07-21 09:33) Zgłoś naruszenie 20

    Powrót dzieci do szkoły to kompletny bezsens. Wystarczy jeden przypadek w rodzinie ucznia czy nauczyciela i cała placówka powinna być zamknięta.... Oczywiście że ludzie chodza z dziećmi do galerii le to ich wybór wynikający z braku odpowiedzialności i potem takie dziecko miałoby przyjść do szkoły i narazic innych.... Brawo kolejny bezmyślny pomysł a rodzice się ciesza bo dziećmi swoimi nie beda musieli się zajmować, ich zdrowie mają gdzieś.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kasia(2020-07-21 07:54) Zgłoś naruszenie 30

    Ja mam dzieci w różnym wieku szkolnym - liceum i szkoła podstawowa. Podczas zdalnego nauczania też wielokrotnie denerwowała się na niektórych nauczycieli za to że olewali obowiązki. Ale podkreślam na N i E K T O R Y C H !!!! Byli fantastyczni nauczyciele, którzy od samego początku pracowali intensywnie na komunikatorach. Nawet godzina wychowawcza byla. Niesprawiedliwe jest to, że niektórzy zrównują każdego nauczyciela do jednego poziomu. Wszędzie są lepsi i gorsi w zawodzie tylko dlaczego w tak trudnej sytuacji nie eksponujemy zupełnie tych lepszych? Ja dziękuję wszystkim tym nauczycielom, którzy musieli w krótkim czasie wymyślić nowe lekcje, opanować technikę 😁 zupełnie innego prowadzenia lekcji. To zapewne robili poza godzinami swojej pracy i nikt im za to nie zapłacił. Słowa dziękuję im się przynajmniej ode mnie należą!!! A Ci, którzy się obijali no cóż... Są dyrektorzy kuratorium, niech weryfikują... Rzecz w tym, że nie ma żadnych wytycznych jak powinna wyglądać ta zdalna nauka. Często też rodzice sami olewają... Zamiast zagonić dziecko do nauki-co czasami nie jest łatwe oczywiscie- piszą usprawiedliwienie, że nie było internetu. Wiem, bo znam takich rodziców. Lekcja on linę o 8 - dzieciak nie chce wstać, no cóż niech się wyspi.... Zastanówcie się teraz jaka robotę w motywowaniu naszych dzieci odrabiają nauczyciele w normalnych warunkach... Podkreślam nie dotyczy to wszystkich nauczycieli!!!! Ale tym, którzy mimo warunków bardzo trudnych walczyli o względna normalność dla moich dzieci BARDZO dziękuję😊

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sceptyczna (2020-07-21 07:47) Zgłoś naruszenie 62

    Ludzie tłumami walą na plażę. Leżą jeden koło drugiego jak te sardynki w puszce. Nie przejmują się maseczkami i zachowaniem bezpiecznego dystansu. Ale kiedy chodzi o powrót do szkoły to nagle wszyscy się martwią i sieją panikę. Jestem matką dwójki dzieci i stwierdzam że społeczna izolacja wyrządziła im więcej krzywdy niż dobrego,tym bardziej że ten cały wirus jest trochę jak UFO wszyscy o nim słyszeli a nikt nie widział. Nie znam nikogo kto chociaż znałby kogoś a ten ktoś znał kogoś to choćby zetknął się z covidem. Ludzie trochę zdrowego rozsądku! Teraz jest covid a za rok będzie inne g...o! I co? Za każdym razem damy się zamknąć w domach i damy sobie namieszać w głowach? Nigdy w życiu nie słyszałam o bezobjawowym przebiegu grypy. Jak masz grype to leżysz i kwiczysz. A teraz nagle jest tajemnicza choroba która jednych zabija a u drugich nie pokazuje żadnych symptomów? Trochę to naciągane ale media mają używanie żeby zeschizowac co naiwniejszych obywateli

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jeszcze nauczycielka (2020-07-21 07:00) Zgłoś naruszenie 50

    Zapewniam, że większość nauczycieli chce od września normalnie wrócić do szkoły i pracować. Mamy dość słuchania o obijaniu się i braniu pensji za nic. To przykre jak niewielu rodziców szanuje nas i naszą pracę. To przykre, jak Polacy traktują tak szanowany w innych krajach zawód.... Dlaczego tak jest?

    Odpowiedz
  • AAA(2020-07-21 06:57) Zgłoś naruszenie 13

    Powrót dzieci do szkoły to kompletny bezsens. Wystarczy jeden przypadek w rodzinie ucznia czy nauczyciela i cała placówka powinna być zamknięta.... Oczywiście że ludzie chodza z dziećmi do galerii le to ich wybór wynikający z braku odpowiedzialności i potem takie dziecko miałoby przyjść do szkoły i narazic innych.... Brawo kolejny bezmyślny pomysł a rodzice się ciesza bo dziećmi swoimi nie beda musieli się zajmować, ich zdrowie mają gdzieś.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • K.(2020-07-21 06:15) Zgłoś naruszenie 01

    Moja córka ma 34 osoby w klasie. Podzielą ich zatem na 3 grupy, jeśli mają być 12 osob w jednej klasie. Jedną grupę przejmą dotychczasowi nauczyciele a kto pozostałe 2? Nauczyciel nie może ciagnac 3 etatów. Zreszta nawet nie chce, bo za godzinę korepetycji dostaje duzo wiecej niz z godzinę w szkole.Nie po to dzieci szły do dobrego liceum, zeby uczył je ktoś bezrobotny przyjęty na czas epidemii z przypadku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Judyta(2020-07-20 22:31) Zgłoś naruszenie 21

    A co z tłokiem w klasach,że nie ma przejścia między lawkamić?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz