Jawna lista wynagrodzeń nauczycieli. Piontkowski: Byliśmy zaskoczeni orzeczeniem

26.02.2020, 19:41; Aktualizacja: 26.02.2020, 20:11
Sprawa opublikowania w ostatnich tygodniach listy nazwisk kilkudziesięciu nauczycieli z ich dokładnymi zarobkami opisana została w ubiegłym tygodniu przez portal TVN24

Sprawa opublikowania w ostatnich tygodniach listy nazwisk kilkudziesięciu nauczycieli z ich dokładnymi zarobkami opisana została w ubiegłym tygodniu przez portal TVN24źródło: ShutterStock

Ujawnienie listy nazwisk kilkudziesięciu nauczycieli z ich dokładnymi zarobkami "wydaje nam się niezgodne z przepisami" - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Byliśmy zaskoczeni orzeczeniem sądu nakazującym jawność - dodał szef MEN.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • as(2020-02-27 00:51) Zgłoś naruszenie 4111

    A Morawiecki dalej nie podaje swoich apanaży

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jacek(2020-02-27 06:44) Zgłoś naruszenie 95

    To jest "prawo" nakazywanie przez l"E*w*a*k*w , to ich wypaczenie prywatności i wolności w gospodarce ! Wszystko wg zasady "wszystkim równo" ;)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Artur (2020-02-27 07:37) Zgłoś naruszenie 6017

    Ta lista to lista wstydu, wykształceni ludzie a takie grosze zarabiaja

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • masta blasta(2020-02-27 08:11) Zgłoś naruszenie 1751

    Artur: "Ta lista to lista wstydu, wykształceni ludzie a takie grosze zarabiaja", skoro tacy wyksztalceni i zaradni to raczej jakby im było źle to by nie siedzieli na takim stanowisku, jak mi praca nie pasowała to zmieniałem aż znalazłem taką, która mi odpowiada, nie narzekam, nie grupuje się i nie wywieram wpływu na ludzi w polsce że jestem pracownikiem co ma źle i powinienem zarabiać więcej bo też jestem mgr. ludzie opanujcie się bo to śmieszne jest (a i dodam, że nie mam 2 miesięcznych wakacji....)

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Ren(2020-02-27 08:30) Zgłoś naruszenie 01

    W Polsce to tak na marginesie.

    Odpowiedz
  • Woźny (2020-02-27 11:51) Zgłoś naruszenie 1541

    Wyszła prawda jakie to 2tys zarabiają nauczyciele, teraz wstyd jak kłamią.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Xxx(2020-02-27 12:17) Zgłoś naruszenie 174

    Prawda jest taka, że w tym kraju każdy co strajkuje jest zły póki nie strajkują ci z grupy zawodowej w której jest krytykant.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • RAMZES12(2020-02-27 17:16) Zgłoś naruszenie 1234

    W POLSCE NAUCZYCIEL MA LEKKA I DOBRZE PŁATNA PRACE. NIE WARIUJMY

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Krzysztof(2020-02-27 18:46) Zgłoś naruszenie 276

    Polacy ? Koń by się uśmiał. Ci co atakują nauczycieli to ciemny naród.

    Odpowiedz
  • agaj(2020-02-27 21:08) Zgłoś naruszenie 177

    Proszę Państwa, nauczyciel w naszym pięknym Kraju nigdy nie będzie doceniony. Nikt nie wierzy, że można siedzieć całymi popołudniami i przygotowywać pomoce, sprawdzać nocami testy, zeszyty, sprawdziany, za własne pieniądze kupować tusz do drukarki, papier ksero i inne pomoce przedmiotowe, opłacać kursy dokształcające itd. Dziś wiedza nic nie jest warta, więc drodzy nauczyciele wyluzujcie. Zmieńcie zawód. Rodzice są wszystkowiedzący i wykształcą dzieci jak się patrzy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • xxx(2020-02-28 13:15) Zgłoś naruszenie 37

    A za ile godzin pracy tygodniowo to jest?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ja(2020-03-02 07:50) Zgłoś naruszenie 30

    Należy ujawnić zarobki całej budżetówki, łącznie z tymi pracownikami, którzy pracują dla instytucji budżetowych w firmach zewnętrznych. Wszystko, co z pieniędzy podatnika płacone, musi być jawne. Wreszcie czas ujawnić kominy płacowe krewnych i znajomych królika. Z pewnością by się suweren zdziwił, ale czy zaakceptował....

    Odpowiedz
  • Łucka(2020-03-02 14:48) Zgłoś naruszenie 02

    Nauczyciele są opłacani z publicznych pieniędzy. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć jak są dzielone. Czy Piontkowski nie wie co znaczy pieniądz podatnika, zatem nie nadaje się na ministra.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Halina(2020-03-04 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie,skąd w was tyle nienawiści? Pojęcia nie macie o pracy nauczyciela, opieracie się na tym co się wam wydaje, zero empatii,myślenia,analizowania, za to zawiść w pełnym rozkwicie.Nie rozumiem tylko czemu nie chcecie być nauczycielami skoro to takie luksusy i eldorado?

    Odpowiedz