statystyki

Kancelaria prezydenta o profesorskich nominacjach

autor: Paulina Szewioła24.02.2020, 19:00
książki, szkoła

Wnioski o nadanie tytułu profesora są procedowane w Kancelarii Prezydenta RP w kolejności ich składania przez uprawniony organ – twierdzi Andrzej Dera, prezydencki minister.źródło: ShutterStock

Wnioski o nadanie tytułu profesora są procedowane w Kancelarii Prezydenta RP w kolejności ich składania przez uprawniony organ – twierdzi Andrzej Dera, prezydencki minister.

To odpowiedź na wystąpienie RPO do prezydenta Andrzeja Dudy. Upomniał się on o nominacje profesorskie dr. hab. Michała Bilewicza (oczekuje na decyzję od niespełna roku) oraz dr. hab. Waltera Żelaznego (oczekującego na decyzję od niespełna dwóch lat). Obaj nie są przychylni obecnej władzy.

Rzecznik argumentował, że tytuł profesora nadaje prezydent RP na podstawie wniosku Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów (od 1 stycznia 2021 r., ma ją zastąpić Rada Doskonałości Naukowej), przy czym nie przewiduje się merytorycznego badania wniosku przez głowę państwa.


Pozostało jeszcze 77% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane