Wynagrodzenia nauczycieli: Trzynastka zostanie pomniejszona o strajk

autor: Artur Radwan20.02.2020, 07:40; Aktualizacja: 20.02.2020, 07:56
Dyrektorzy szkół przyznają, że kolejny przykład na uszczuplenie wynagrodzeń nauczycieli z powodu strajku zniechęcił pracowników oświaty do kolejnego protestu.

Dyrektorzy szkół przyznają, że kolejny przykład na uszczuplenie wynagrodzeń nauczycieli z powodu strajku zniechęcił pracowników oświaty do kolejnego protestu.źródło: ShutterStock

Do końca marca pracownicy oświaty czekają na dodatkowe wynagrodzenie roczne. Przez kwietniowy protest może być ono mniejsze nawet o kilkaset złotych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (40)

  • Legart(2020-02-20 15:17) Zgłoś naruszenie 5512

    Strajk został przez rządzących przeczekany. Przykryty dywanem. Problemy nie zostały rozwiązane. Więc problemy zamiecione pod dywan i tak się wysypią. A co zamiecione pod dywan, zazwyczaj wysypuje się hurtem, w najmniej sprzyjającej chwili.

    Odpowiedz
  • Ola(2020-02-20 12:41) Zgłoś naruszenie 5211

    Nauczyciele musza przeboleć te stratę i masowo rezygnować z pracy, wtedy wygrają te wojnę, tylko kto może sobie na to pozwolić?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • kolo(2020-02-20 12:25) Zgłoś naruszenie 373

    Przecież do 13-tki bierze się wypłaty comiesięczne z całego roku, wiec wypłaty w okresie strajkowym są już uwzględnione. Po co pisać o tym w aspekcie jakiejś kary czy obniżenia ? Gdyby ktoś chorował przez 3 m-ce to tez będzie miał niższą 13-tkę, niz gdyby pracował. W czym więc problem ? W newsie ?

    Odpowiedz
  • W(2020-02-20 10:10) Zgłoś naruszenie 302

    A rydwan przeszczesliwy

    Odpowiedz
  • konkret(2020-02-20 16:52) Zgłoś naruszenie 2812

    1. Rząd przyznał, że zarobki nauczycieli są niskie i protest jest słuszny, dlatego nie powinno być żadnych potraceń za strajk. Rząd robi wszystko jak zwykle bezprawnie. 2. procedura potrąceń wynagrodzeń za kwiecień w maju 2019 była bezprawna. Co innego nie zapłacić za brak zajęć a co innego potrącić, to zupełnie inne procedury prawne. 3. Kiedy wreszcie ci zdesperowani nauczycieli zrozumieją, że nowoczesna szkoła się skończy bez strajku jak zostawią swoje prywatne laptopy w domu. Nauczyciele zróbcie to od jutra a będą się z Wami liczyć. Jaka jest podstawa prawna, że e-dziennik może być na prywatnym sprzęcie. to jest skandal. Dane wrażliwe na komputerach prywatnych. Obudźcie się. Macie moc w rękach.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kaludyna(2020-02-20 22:00) Zgłoś naruszenie 276

    Nauczyciele podwyżki nie dostali, mają dostać od września 8%. A górnicy nie zastrajkowali i od razu mają 12% podwyżki. Wiadomo juz, kogo bardziej ceni obecny rząd.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Halina(2020-02-20 19:45) Zgłoś naruszenie 273

    Myślę, że teraz zostawmy strajki rodzicom. Może pewnego dnia ktoś zauważy co się w szkole dzieje. Przeciążone na maksa programy, nowe przedmioty-zapychacze, w których treści się powtarzają w innych przedmiotach, przeludnione szkoły, podniesione wymagania egzaminacyjne w celu wyeliminowania zbyt dużej liczby uczniów. Dobra zmiana-ludzie otwórzcie oczy, zainteresujcie się warunkami w jakich dzieci muszą się uczyć. Uczniowie z trudnościami mają ciężkie życie bo wymaga się od nich i ciśnie by dobrze egzamin napisali, a przecież nie każdy musi być doktorem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wkurzona(2020-02-20 11:06) Zgłoś naruszenie 133

    Jest radości co niemiara...

    Odpowiedz
  • Rodzic.(2020-02-21 16:46) Zgłoś naruszenie 132

    Ludzie wypisujecie głupoty na nauczycieli. Jak się władzy nie podoba to niech wszystkich nauczycieli zwolni i nic nie będzie musiał płacić. Proste? Proste. Ile oszczędności będzie. Rządzie do dzieła.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Aga(2020-02-21 15:40) Zgłoś naruszenie 121

    Ja na rękę po 27 latach pracy z mgr dostaję 2700 zł, a Ukrainiec w Polsce dostaje na rękę 3000- 3500zl. Jak chcieć tu pracowaćwPL?!?!?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jdid89w(2020-02-20 19:40) Zgłoś naruszenie 115

    Chamska tłuszcza się cieszy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • west(2020-02-22 07:50) Zgłoś naruszenie 112

    Małopolska kurator i jej mąż mieszkają w szkole, bo "nie stać ich na wynajem mieszkania" Zarobki Barbary Nowak wynoszą ok. 11 tys. zł miesięcznie. Dochody Ryszarda Nowaka, męża małopolskiej kurator, wyniosły w 2018 r. ok. 93 tys. Brutto + mieszkanie po matce - spadek. Do oświadczenia majątkowego Barbary Nowak nie udało się dziennikarzom dotrzeć. Nowakowie mieszkają w liceum od 1992 r. W 2017 r. dyrektor Nowak zwrócił się do prezydenta miasta o lokal zamienny z zasobów gminnych. Miasto już kilkukrotnie oferowało małżeństwu Nowaków różne mieszkania – podaje "Dziennik Polski". Kurator Nowak stwierdziła jednak, że odrzucili propozycje, bo nie odpowiadał im standard lokali. Porównajmy to do zarobków nauczyciela ( minimalna pensja), których naprawdę nie stać ani na wynajem , ani na kupno mieszkania. WSTYD pani kurator, WSTYD, ale czy mani go ma?

    Odpowiedz
  • Nauczyciel (2020-02-21 21:22) Zgłoś naruszenie 80

    13 pensje wypłaca się za świadczenie pracy, nauczyciele podczas strajku pracy nie świadczyli. Z 13 pensji odlicza się wszystko, zwolnienie lekarskie, opieka nad dzieckiem, urlop okolicznościowy czy urlop zdrowotny bo w te dni nie świadczy się pracy. Myślę że strajkujący nauczyciele byli tego świadomi. Ja o tym wiedziałam i nie mam teraz do nikogo pretensji.

    Odpowiedz
  • Moni(2020-02-21 12:41) Zgłoś naruszenie 86

    Szanowni dziennikarze przestańcie ciągle pisać o nauczycielach, bo to jest już nudne.Poza tym ja już dostałam 13-tkę i nie jest ona pomniejszona.Wypisuje pan bzdury.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • AS(2020-02-20 08:45) Zgłoś naruszenie 64

    "łatwiej przeboleć stratę ojca niż ojcowizny"

    Odpowiedz
  • Tymi (2020-02-21 12:32) Zgłoś naruszenie 528

    Powinni mieć jeszcze potrącone za protest włoski

    Odpowiedz
  • DDDD(2020-02-27 19:06) Zgłoś naruszenie 30

    Skoro pani kurator B. Nowak zarabia więcej niż jej mąż nauczyciel i nie stać ich na wynajęcie mieszkania, to jak ma żyć małżeństwo będące nauczycielami i mające na utrzymaniu studiującą córkę? Jedyna rada - córciu ukończ studia pedagogiczne i pracuj w szkole, a będziesz zarabiać tyle co woźny ( nie uchybiając Paniom i Panom woźnym) .To same plusy: będziesz mogła zamieszkać w szkole, do pracy blisko, pieniądze Ci nie będą potrzebne. Jak urodzisz dziecko dostaniesz +500 i będziesz mogła godnie je wychować, na studia dziecka niestety już nie wystarczy - może pracować jako woźna, zarobki te same.

    Odpowiedz
  • obserwator(2020-02-25 21:10) Zgłoś naruszenie 02

    Jasiu nie lubisz się przemęczać idż na nauczyciela.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz