statystyki

Świadczenie „Dobry start” w ustawie. Zmienią się terminy składania wniosków

autor: Michalina Topolewska19.02.2020, 07:53; Aktualizacja: 19.02.2020, 07:54
Od przyszłego roku przyznawanie 300 zł na wyprawkę szkolną nie będzie już się odbywać na podstawie przepisów rozporządzenia.

Od przyszłego roku przyznawanie 300 zł na wyprawkę szkolną nie będzie już się odbywać na podstawie przepisów rozporządzenia.źródło: ShutterStock

Od przyszłego roku przyznawanie 300 zł na wyprawkę szkolną nie będzie już się odbywać na podstawie przepisów rozporządzenia. Zmienią się też terminy składania wniosków.

Tak wynika z projektu ustawy o świadczeniu „Dobry start”. Przewidziane w nim regulacje – w zakresie warunków uzyskania świadczenia – stanowią powielenie tych zawartych w rządowym rozporządzeniu z 30 maja 2018 r. (Dz.U. poz. 1061 ze zm.). 300+ tak jak dotychczas będzie przysługiwać każdemu rodzicowi, a także opiekunom prawnym i faktycznym na ucznia, do ukończenia 20 lat (lub 24 lat, jeśli uczący się potomek jest niepełnosprawny). Jeśli okaże się, że dziecko znajduje się pod opieką naprzemienną obojga rodziców, świadczenie zostanie podzielone między nich na pół. Ponadto wsparcie będzie też wypłacane na dzieci przebywające w pieczy zastępczej zarówno rodzinnej, jak i instytucjonalnej.

Bez zmian pozostanie również sposób wnioskowania o świadczenie. Rodzic będzie mógł złożyć formularz w formie elektronicznej – za pośrednictwem bankowości internetowej, portalu Emp@tia oraz PUE ZUS lub papierowej (osobiście lub wysyłając go pocztą). Inne będą natomiast terminy ubiegania się o 300 zł na wyprawkę.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane