Niekonstytucyjna Konstytucja dla nauki. Dożywotnie zatrudnianie sędziów niezgodne z ustawą zasadniczą?

autor: Paulina Szewioła21.11.2019, 07:42; Aktualizacja: 21.11.2019, 08:00
We wniosku prezydent podnosi, że przyjęte rozwiązania zaprzeczają zasadzie niezależności instytucjonalnej uczelni dotyczącej doboru i zatrudniania nauczycieli akademickich.

We wniosku prezydent podnosi, że przyjęte rozwiązania zaprzeczają zasadzie niezależności instytucjonalnej uczelni dotyczącej doboru i zatrudniania nauczycieli akademickich.źródło: ShutterStock

Dożywotnie zatrudnianie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego na uczelniach jest niezgodne z ustawą zasadniczą – uważa prokurator generalny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Alfred(2019-11-23 20:53) Zgłoś naruszenie 120

    Jestem przekonany, że znacznie więcej artykułów tej Konstytucji dla nauki jest niezgodnych z ustawą zasadniczą czy wyrokami Trybunału Konstytucyjnego. Daleko nie trzeba szukać np. lustracja członków rad dyscyplin naukowych uczelni wyższych, która według mnie jest niezgodna z wyrokiem TK z 11 maja 2007 r. Tym samym ustawa 2.0 jest i pozostanie przez pewien czas wielce szkodliwym bublem prawnym. Niczego nie potrafimy przyzwoicie zrobić. Wstyd.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane