Podwyżki dla nauczycieli od 1 września. Ile wyniesie minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty, a ile kontraktowego?

autor: Bartosz Michalski24.08.2019, 12:00; Aktualizacja: 26.08.2019, 14:52
Znamy już szczegóły głośno zapowiedzianych przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego podwyżek dla nauczycieli. W Dzienniku Ustaw opublikowano treść rozporządzenia wraz z załącznikiem określającym wysokość minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli obowiązujących od 1 września 2019 r. Jak się one kształtują?

Znamy już szczegóły głośno zapowiedzianych przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego podwyżek dla nauczycieli. W Dzienniku Ustaw opublikowano treść rozporządzenia wraz z załącznikiem określającym wysokość minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli obowiązujących od 1 września 2019 r. Jak się one kształtują?źródło: ShutterStock

Znamy już szczegóły głośno zapowiedzianych przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego podwyżek dla nauczycieli. W Dzienniku Ustaw opublikowano treść rozporządzenia wraz z załącznikiem określającym wysokość minimalnego wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli obowiązujących od 1 września 2019 r. Jak się one kształtuje?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (47)

  • W(2019-08-25 11:11) Zgłoś naruszenie 699

    Ohohoho,to sie nazarabiaja..

    Odpowiedz
  • paweł(2019-08-25 10:32) Zgłoś naruszenie 6119

    Niedługo nie będzie miał kto uczyć w szkołach.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Basia555(2019-08-25 11:06) Zgłoś naruszenie 5018

    W styczniu dostałam podwyżkę pensji w szkole około 120 zł. W styczniu podwyższono mi czynszu za mieszkanie 90 zł. Nie wspomnę o podwyżkach, które mają miejsce codziennie w osiedlowym warzywniaku. Czy coś się zmieniło w moim dobrobycie???

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • AD(2019-08-25 11:15) Zgłoś naruszenie 3816

    Pensja 3000 Brutto a wynajem/rata kredytu koło 2000. Jak żyć

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kjh(2019-08-25 18:03) Zgłoś naruszenie 368

    Minus 30% (podatek i inne skladki) daje.... wypasione plu/minus 2 tys miesiecznie, na wegetacje. Wniosek: w Polsce nauczycielem moze byc tylko zona zamoznego faceta - tak dla rozrywki, zeby sie w domu nie nudzila. Dobrze, zeby uczyla przyrody, muzyki czy innego w-f, bo polonista po godzinach siedzi nad zeszytami i wypracowaniami jesli chce dzieciaki czegos nauczyc.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Róża(2019-08-25 14:03) Zgłoś naruszenie 248

    Patrząc na tę siatkę płac zróżnicowaną w.g wykształcenia to jak zabraknie wykwalifikowanych nauczycieli, których zastąpią: siostry zakonne, strażacy, i inni z tzw., "łapanki" to średnia płaca na pewno osiągnie 8.000 brutto.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jaja(2019-08-25 18:31) Zgłoś naruszenie 2472

    Za 18 godzin tygodniowo,to i tak za dużo.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Klamstwa(2019-08-24 20:35) Zgłoś naruszenie 2114

    Podwyzka na 4 miesiace. To co mowia bez pokrycia w prawie jest zalosne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2019-08-25 20:15) Zgłoś naruszenie 212

    W ramach dalszego hejtowania Nauczycieli ,to mozna jeszcze taką propozycję złożyć ,aby ulżyć ich doli ,możliwość skorzystania z sal szkolnych jako mieszkań dla nich .Sale szkolne po 20 stoją puste i będzie zysk dla samorządów bo czynsz zapłacą ,i energię pokryją.

    Odpowiedz
  • Alf(2019-08-25 20:53) Zgłoś naruszenie 2142

    Do pensji bazowej należy dodać trzynastkę, świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, dodatki do wynagrodzenia, nadgodziny etc. Należy również uwzględnić pensum (godzina pensum to 45 minut) oraz ilość dni wolnych od pracy. Nie dziwi, że sami nauczyciele sądzą, że ich praca jest ciężka. Oceniając obiektywnie na podstawie średniej płacy w gospodarce, stawki godzinowej, oraz wymagań dotyczących samej pracy (szybkości wykonywania obowiązków, np. plany sprzedażowe), nauczyciele należą do jednych z lepiej sytuowanych grupo zawodowych w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Seba(2019-08-25 08:14) Zgłoś naruszenie 134

    Wrześniowa podwyżka jest “na stałe”, a nie tylko na cztery miesiące tego roku – zapewnił minister edukacji Dariusz Piontkowski.Podwyżka ta wchodzi na stałe. Przypomnę, że taki sposób zapisania mechanizmu wzrostu płac na miesiące od września do grudnia br. wynikał z tego, że nie zamierzamy nowelizować budżetu – wyjaśnił Piontkowski. – W budżecie na 2020 r. znajdą się środki na “przechodzące” wynagrodzenie nauczycieli – dodał.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Rebe(2019-08-26 22:49) Zgłoś naruszenie 912

    artykul prawdziwy ale nie do końca. Nie ma w nim mowy o: - dodatku stażowym 20% - dodatku motywacyjnym 25% - dodatku wiejskim 10% - nadgodzinach łącznie wychodzi duuużo więcej niż ta golizna 3817 zł. Dyrektorzy mają jeszcze dodatek funkcyjny np. 1000 zł. Chciałbym zarabiać tyle ile w naszej gminie zarabia nauczyciel dyplomowany, Ja też jestem po ciężkich studiach i dwóch podyplomówkach a moje zarobki mają się nijak do ich wynagrodzenia. Wiem co piszę bo wyliczam im wynagrodzenia,

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bumbum(2019-08-26 08:26) Zgłoś naruszenie 717

    35 lat pracy na kolei, wykształcenie średnie, mnóstwo uprawnień , certyfikatów itp. , podstawa brutto 2100pln plus dodatki. Tyle zarabiają moi koledzy po fachu, pracując w nocy, niedziele i święta. Ja się zwolniłem , więc jak się nie podoba niech nauczyciele się zwolnią. Grubo ponad 3000pln to mało? Nie przesadzajmy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Tadeusz (2019-08-26 11:51) Zgłoś naruszenie 75

    Nauczyciele powinni pracowac 40 godz. tygodniowo. Inaczej powinni zarabiać nauczyciele podstawowek A wyzsze ynagrodzenie w szkółach średnich gdzie znajomosc tematu powinba byc rozszerzona. Klasowki powinny być sprawdzane w szkole. Wszelkie nadgodziny za rady pedagogiczne , zebrania powinny być odbierane z tych 40 godzin tygodniowo natomiast przygotowania olimpijczyków, dodatkowe zajęcia i wycieczki powinny być dodatkowo płatne. Nauczyciele techniki, plastyki, muzyki itp.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Alf(2019-08-25 22:23) Zgłoś naruszenie 517

    Do asas: Twoja wiadomość jest niestety mało merytoryczna, odnieś się proszę do podanych przeze mnie argumentów. Na przerwach nie dyżurują wszyscy obecni w szkole nauczyciele. Antycypując Twoja odpowiedź, sprawdzanie sprawdzianów i kartkówek nie zajmuje również nadmiernie dużo czasu. Na marginesie, oceniając po stylu Twojej wiadomości, mam nadzieję, ze nie jesteś nauczycielem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tadeusz (2019-08-26 11:47) Zgłoś naruszenie 46

    Nauczyciele powinni pracowac 40 godz. Tygodniowo. Inaczej powinni zarabiać nauczyciele podstawowek A wyzsze ynagrodzenie w szkółach średnich gdzie znajomosc tematu powinba byc rozszerzona . Klasowki powinny być sprawdzane w szkole. Wszelkie nadgodziny za rady pedagogiczne , zebrania powinny być odbierane z tych 40 godzin tygodniowo natomiast przygotowania olimpijczyków, dodatkowe zajęcia i wycieczki powinny być dodatkowo płatne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zygfryd(2019-09-03 13:32) Zgłoś naruszenie 10

    Niech by było 35 godzin w szkole tygodniowo, w tym jakieś 20 na lekcjach tzw. "przy tablicy", a reszta na to co rzekomo nauczyciele robią w domu. I będzie przejrzyście. 5 godzin jako bonus, nich mają nauczyciele na zachętę. Mi nie przeszkadza żeby dobry nauczyciel dobrze zarabiał, ale jak słaby no to trudno.

    Odpowiedz
  • newgeorg(2019-09-04 00:17) Zgłoś naruszenie 10

    2 zł podwyżki-dostałem jako nauczyciel dyplomowany po 30 latach pracy 2 zł podwyżki od września do tej pory moja zasadnicza wynosiła 3815 dodatki za wysługę i wiejski nie uległy zmianie zl obecnie zgodnie z zaleceniem 3817 zł widocznie miałem już za dużo

    Odpowiedz