Uczelnie niepubliczne łączą swój potencjał

autor: Paulina Szewioła01.08.2019, 08:30; Aktualizacja: 01.08.2019, 08:30
Federacja naukowa Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu (WSB-DSW) już działa.

Federacja naukowa Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu (WSB-DSW) już działa.źródło: ShutterStock

Federacja naukowa Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu (WSB-DSW) już działa. To pierwsze tego typu połączenie potencjałów naukowych przez uczelnie w Polsce.

Taką możliwość stworzyła im znowelizowana ustawa –Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r. poz. 1668 ze zm.).

Federacja (nie mylić z konsolidacją) pozwala zachować tożsamość i odrębność formalno-prawną uczelni wchodzących w jej skład. To jedna z istotnych zalet takiej formy współdziałania. Do tej pory uczelnie miały bowiem do wyboru: dokonać pełnego połączenia albo działać w oparciu o luźne porozumienia zawierane ad hoc, które wymagały każdorazowego opracowywania od początku zasad współdziałania.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane