statystyki

Uczelnie niepubliczne łączą swój potencjał

autor: Paulina Szewioła01.08.2019, 08:30; Aktualizacja: 01.08.2019, 08:30
Federacja naukowa Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu (WSB-DSW) już działa.

Federacja naukowa Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu (WSB-DSW) już działa.źródło: ShutterStock

Federacja naukowa Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu (WSB-DSW) już działa. To pierwsze tego typu połączenie potencjałów naukowych przez uczelnie w Polsce.

Taką możliwość stworzyła im znowelizowana ustawa –Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r. poz. 1668 ze zm.).

Federacja (nie mylić z konsolidacją) pozwala zachować tożsamość i odrębność formalno-prawną uczelni wchodzących w jej skład. To jedna z istotnych zalet takiej formy współdziałania. Do tej pory uczelnie miały bowiem do wyboru: dokonać pełnego połączenia albo działać w oparciu o luźne porozumienia zawierane ad hoc, które wymagały każdorazowego opracowywania od początku zasad współdziałania.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane