statystyki

Od sierpnia zmiana przepisów w sprawie 300+. Sprawdź zmiany

autor: Michalina Topolewska08.07.2019, 09:15; Aktualizacja: 08.07.2019, 09:35
Projekt zakłada też modyfikację dotyczącą składania wniosków przez internet, a mianowicie dodanie trzeciego kanału ich przesyłania przez PUE ZUS.

Projekt zakłada też modyfikację dotyczącą składania wniosków przez internet, a mianowicie dodanie trzeciego kanału ich przesyłania przez PUE ZUS.źródło: ShutterStock

Uczniowie szkół dla dorosłych oraz policealnych również otrzymają świadczenie z programu „Dobry start”. Wnioski o przyznanie dla nich wsparcia będzie można składać od przyszłego miesiąca, ale tylko w formie papierowej. Tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów z 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz.U. poz. 1061).

Wprawdzie wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia na nowy rok szkolny można składać już od lipca (w tym miesiącu przez internet, a od sierpnia również tradycyjnie), to Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zdecydowało się przeprowadzić szybką zmianę przepisów. Sprowadza się ona do tego, aby z 300 zł na wyprawkę mogli skorzystać również rodzice, których dzieci w roku szkolnym 2019/2020 zaczną naukę w szkołach dla dorosłych i policealnych. Co istotne, taką możliwość przewidywał projekt ustawy o 300+, który pod koniec kwietnia trafił do konsultacji i miał od 1 lipca zastąpić dotychczasowe rozporządzenie, ale z uwagi na opóźnienie prac nad nim ostatecznie zdecydowano o zachowaniu obecnego stanu prawnego. Teraz okazuje się, że wspomniana zmiana będzie jednak do niego wprowadzona.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane