statystyki

Część rodziców musi wstrzymać się z wnioskiem o 300+. Sprawdź, dlaczego

autor: Michalina Topolewska04.07.2019, 09:36; Aktualizacja: 08.07.2019, 09:27
szkoła

szkołaźródło: ShutterStock

Osoby mieszkające w gminach, w których nie zakończyła się jeszcze rekrutacja do szkół ponadpodstawowych, muszą poczekać z ubieganiem się o świadczenie na wyprawkę, aż będzie wiadomo, do jakiej placówki trafi ich dziecko.

Od początku tego tygodnia poza wnioskami o 500+ rodzice mogą też ubiegać się drogą elektroniczną o 300+ z rządowego programu „Dobry start”. Jest to jednorazowe wsparcie, które przysługuje wszystkim rodzinom bez względu na wysokość dochodów. Świadczenie jest wypłacane na uczące się dzieci, do momentu skończenia 20 lat (lub 24 lat, jeśli potomek jest niepełnosprawny).

Aby je dostać, we wniosku trzeba podać m.in., do jakiej szkoły uczeń będzie uczęszczał od rozpoczynającego się we wrześniu roku szkolnego i jej adres. Tego jednak nie wie jeszcze część rodziców, których dzieci skończyły naukę w ósmej klasie podstawówki lub trzeciej gimnazjum, bo w wielu miejscach wciąż trwa rekrutacja do szkół średnich.

– Rodzice pytają nas, co w takiej sytuacji powinni robić, więc tłumaczymy im, aby na razie nie wysyłali wniosku, tylko poczekali, aż będą mieli pewność, gdzie będzie uczyć się od września ich dziecko – mówi Magdalena Rynkiewicz-Stępień, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu.


Pozostało 38% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Ojciec i Obywatel Polski (2019-07-05 10:31) Zgłoś naruszenie 20

  Nie, nie jest za dużo. Jeżeli jest za dużo, to po prostu nie pobieraj tych świadczeń, albo oddaj je potrzebującym. W Europie obywatele dostają jeszcze więcej od swoich rządó i mają do tego prawo. Moim dzieciom żyję się dobrze w Polsce i za to dziękujemy. To nie rozdawanie pieniędzy, tylko, jak już udział społeczeństwa w "zyskach" np. z podatków i innych działań rządu Polskiego. Państwo dba o Polaków, dzieci i ich przyszłość, tak działają kraje, które się rozwijają i są rozwinięte. Ja i znajomi, z którymi rozmawiam są bardzo pozytywnie nastawieni do rządu Polskiego i ich działań, które w końcu są ukierunkowane na dbałość o Polskie interesy i dbałość o interesy Polaków.

  Odpowiedz
 • zgroza(2019-07-06 12:16) Zgłoś naruszenie 10

  a mnie przeklęty rząd po 40 latach pracy daje 1500 zł emerytury

  Odpowiedz
 • Kil(2019-07-04 22:09) Zgłoś naruszenie 13

  Czy 500 i 300 to już nie jest za dużo tylko za jedno dziecko ? To rozdawnictwo jest już przesadzone a kwoty są zawrotne jakie trafiają za friko na konta milionów polaków za dzieci . To rozdawanie pieniędzy powinno się skończyć jak najszybciej.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane