statystyki

Od sierpnia zmiana przepisów w sprawie 300+. Sprawdź zmiany

autor: Michalina Topolewska08.07.2019, 09:15; Aktualizacja: 08.07.2019, 09:35
Projekt zakłada też modyfikację dotyczącą składania wniosków przez internet, a mianowicie dodanie trzeciego kanału ich przesyłania przez PUE ZUS.

Projekt zakłada też modyfikację dotyczącą składania wniosków przez internet, a mianowicie dodanie trzeciego kanału ich przesyłania przez PUE ZUS.źródło: ShutterStock

Uczniowie szkół dla dorosłych oraz policealnych również otrzymają świadczenie z programu „Dobry start”. Wnioski o przyznanie dla nich wsparcia będzie można składać od przyszłego miesiąca, ale tylko w formie papierowej. Tak wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów z 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz.U. poz. 1061).

Wprawdzie wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia na nowy rok szkolny można składać już od lipca (w tym miesiącu przez internet, a od sierpnia również tradycyjnie), to Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zdecydowało się przeprowadzić szybką zmianę przepisów. Sprowadza się ona do tego, aby z 300 zł na wyprawkę mogli skorzystać również rodzice, których dzieci w roku szkolnym 2019/2020 zaczną naukę w szkołach dla dorosłych i policealnych. Co istotne, taką możliwość przewidywał projekt ustawy o 300+, który pod koniec kwietnia trafił do konsultacji i miał od 1 lipca zastąpić dotychczasowe rozporządzenie, ale z uwagi na opóźnienie prac nad nim ostatecznie zdecydowano o zachowaniu obecnego stanu prawnego. Teraz okazuje się, że wspomniana zmiana będzie jednak do niego wprowadzona.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane