Wykup dostęp SMS. To tylko 3 proste kroki
- Zaakceptuj regulamin i wpisz adres e-mail, na który wyślemy ci potwierdzenie zawarcia umowy.
- Kliknij w link, który wysłalismy ci na maila.
-
Wyślij SMS-a pod numer, który od nas dostaniesz.
Kod należy wykorzystać w ciągu 90 dni od czasu otrzymania
REGULAMIN SERWISU
www.gazetaprawna.pl
obowiązujący od dnia 6 czerwca 2016 roku
Rozdział I
POSTANOWIENIA WSTĘPNE
§ 1
Usługodawca
2. W sprawach związanych z zamówieniem, w tym w przypadku problemów z logowaniem oraz w celu wszczęcia procedury reklamacyjnej, usługobiorca może się kontaktować z Działem Obsługi Klienta INFOR PL S.A. ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa, czynnym w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8. do 16. pod numerami telefonu 801 626 666, 22 761 31 27 lub pod adresem e-mail: bok@infor.pl (dalej: Biuro Obsługi Klienta).
§ 2
Serwis
2. Serwis jest wydawany przez usługodawcę elektronicznie i umieszczony w domenie www.gazetaprawna.pl oraz jej subdomenach.
3. Usługami oferowanymi w ramach Serwisu są w szczególności:
a) usługa przeglądania, tj. możliwość przeglądania i odczytywania przez usługobiorców materiałów (tekstów, zdjęć, grafik, danych itd.) zamieszczanych w Serwisie, udostępnianych przez usługodawcę w ramach dostępu bezpłatnego lub płatnego. Dostęp do zasobów odbywa się poprzez logicznie wyodrębnione strony WWW o jednoznacznie określonym adresie internetowym;
b) udostępnianie usługobiorcom e-booków;
c) udostępnianie usługobiorcom kalkulatorów, aktów prawnych, wzorów pism, formularzy i umów, itp.;
d) usługa newslettera, tj. wysyłanie listów elektronicznych z wybranymi treściami Serwisu pod adresem elektronicznym usługobiorcy,
e) usługa komentarza, na zasadach szczegółowo określonych w § 19 .
§ 3
Zakres zastosowania
2. Usługobiorca zobowiązany jest do przestrzegania postanowień Regulaminu od chwili rozpoczęcia korzystania z Serwisu.
3. W zakresie nieuregulowanym Regulaminem, zastosowanie znajdują także:
a) regulaminy akcji promocyjnych, o których mowa w § 9;
b) regulaminy regulujące zasady dystrybucji dostępu do Serwisu przez podmioty inne niż usługodawca, jeżeli dostęp przyznawany jest przez te podmioty (np. regulamin sklepu internetowego www.sklep.infor.pl);
c) Regulamin Płatności SMS, odnoszący się do usługi realizacji płatności, realizowanej na rzecz usługobiorcę przez eCard S.A. z siedzibą w Gdańsku (zob. § 8 ust. 2).
§ 4
Wymagania techniczne
a) urządzenie mające dostęp do sieci Internet wraz z prawidłowo skonfigurowaną, aktualną wersją przeglądarki internetowej,
b) aktywne konto poczty elektronicznej (email).
2. W przypadku płatności SMS, niezbędny jest również dostęp do urządzenia pozwalającego na wysyłkę, odbiór i odczytywanie SMS.
§ 5
Dostęp
a) zamówienia usługi (odpłatnej lub nieodpłatnej),
b) wyrażenia zgód, o których mowa w § 15 lub skorzystania z Kodu Promocyjnego, o którym mowa w § 9;
c) zalogowania.
2. Zamówienie usługi odbywa się poprzez formularz zamówienia lub poprzez telesprzedaż, zgodnie z Regulaminem. W przypadku zamówienia usługi przez sklep internetowy, o którym mowa w § 3 ust. 3, do zamówienia stosuje się postanowienia regulaminu tego sklepu.
3. Czas dostępu do usługi wymagającej zalogowania liczony jest od chwili przesłania loginu i hasła przez Biuro Obsługi Klienta pod adresem e-mail usługobiorcy, zaś w przypadku płatności SMS – od wysłania usługobiorcy Kodu Dostępu.
4. Usługodawca ma prawo odmówić uruchomienia usługi, jeśli dane przesłane przez usługobiorcę są niepoprawne lub niezupełne.
Rozdział II
ZAMÓWIENIE
§ 6
Formularz zamówienia
2. Złożenie zamówienia jest możliwe po złożeniu oświadczenia o akceptacji Regulaminu.
3. Przy akcjach promocyjnych usługobiorca ma możliwość, przed złożeniem zamówienia, wprowadzenia Kodu Promocyjnego lub Kodu Rabatowego (zob. § 9)
4. Zamawiając dostęp do usługi, usługobiorca może zażądać rozpoczęcia jej wykonywania przed upływem terminu do wykonania prawa do odstąpienia (zob. § 11). W przypadku nie złożenia takiego żądania usługodawca jest uprawniony do wstrzymania dostępu do czasu upływu ww. terminu.
5. Proces zamówienia kończy się wciśnięciem klawisza „ZAMAWIAM” (dla usług bezpłatnych wymagających zalogowania) lub „ZAMAWIAM Z OBOWIĄZKIEM ZAPŁATY” (dla usług odpłatnych wymagających zalogowania).
6. Po złożeniu zamówienia, usługobiorca otrzymuje pod adresem email potwierdzenie zawarcia umowy.
7. Z zastrzeżeniem ust. 8, jeżeli hasło nie zostało zdefiniowane przez usługobiorcę na formularzu zamówienia, jest ono mu przesyłane razem z potwierdzeniem zawarcia umowy. Zalogowanie usługobiorcy w Serwisie odbywa się poprzez wprowadzenie do systemu teleinformatycznego usługodawcy jego loginu oraz hasła.
8. W przypadku sprzedaży z wykorzystaniem płatności SMS, wraz z potwierdzeniem zawarcia umowy usługodawca otrzymuje link. Aktywacja („kliknięcie”) tego linku powoduje przejście do platformy umożliwiającej płatność SMS, zgodnie z Regulaminem Płatności SMS. Późniejszy dostęp do zakupionej treści jest możliwy po wprowadzeniu Kodu Dostępu do systemu informatycznego usługodawcy, przy próbie aktywacji tej treści, do której dostęp został uprzednio wykupiony.
9. Usługobiorca zobowiązany jest do zabezpieczenia loginu, hasła, Kodu Promocyjnego, Kodu Rabatowego i Kodu Dostępu przed dostępem osób nieuprawnionych.
10. Usługobiorca zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia Usługodawcy o zmianie swego adresu e-mail. W przypadku niepoinformowania Usługodawcy o zmianie adresu e-mail, przyjmuje się, że wszelkie oświadczenia i informacje wysłane przez Usługodawcę do Usługobiorcy pod adresem e-mail podanym przez Usługobiorcę w formularzu zamówienia zostały skutecznie doręczone.
§ 7
Telesprzedaż
2. Po odbytej rozmowie, za zgodą klienta, usługodawca wysyła do niego potwierdzenie treści proponowanej umowy (dalej: „Potwierdzenie”), zawierające:
a) informację o danym produkcie,
b) Regulamin,
c) formularz pozwalający na wypełnienie lub potwierdzenie danych potrzebnych do zawarcia umowy, a także na złożenie innych oświadczeń przewidzianych w Regulaminie.
3. Odesłanie potwierdzenia treści proponowanej umowy, wraz z prawidłowo uzupełnionym formularzem, dokonane w drodze elektronicznej w ciągu 48h od jego wysłania do klienta, będzie oznaczało zawarcie umowy, chyba że w tym czasie oferowany produkt stanie się niedostępny. W obydwu przypadkach klient zostanie o tym zawiadomiony listem elektronicznym.
§ 8
Płatność
2. Jeżeli jednak usługodawca wykupuje dostęp do pojedynczych artykułów zamieszczonych w Serwisie lub numerów z wydania elektronicznego Dziennika Gazety Prawnej, płatność odbywa się w sposób określony Regulaminem Płatności SMS. Do dokonania zakupu niezbędna jest akceptacja ww. regulaminu. W zakresie tej płatności, usługodawcą jest eCard S.A. z siedzibą w Gdańsku (80-387 Gdańsk), przy ulicy Arkońskiej 11, 80-387 Gdańsk, nr KRS 0000042304.
§ 9
Promocje
2. W szczególności, usługodawca może oferować bezpłatny czasowy dostęp do pełnej wersji Serwisu na warunkach określonych każdorazowo w ofercie promocyjnej, po uprzednim wypełnieniu formularza zamówienia. Usługobiorca, który korzysta z takiej promocji, zamawiając Serwis, wpisuje na formularzu otrzymany Kod Promocyjny, w miejscu do tego przeznaczonym.
3. Usługodawca może oferować zniżkę na usługi płatne. Usługobiorca, który korzysta z takiej promocji, wpisuje na formularzu otrzymany Kod Rabatowy, w miejscu do tego przeznaczonym.
4. Usługodawca może oferować w promocji darmowe towary lub usługi (lub zniżki na nie) dla usługobiorców, którzy zawarli umowę o usługę płatną. Odstąpienie od umowy przez Usługobiorcę będzie oznaczało obowiązek zwrotu takiego towaru lub usługi.
5. Promocja może być ograniczona w czasie lub w ilości przyznanych dostępów. W przypadku ograniczenia co do ilości, rozstrzygające jest pierwszeństwo w złożeniu zamówienia.
6. Usługodawca przed upływem okresu bezpłatnego dostępu może zaproponować Usługobiorcy płatny abonament uprawniający do korzystania z zasobów Serwisu.
7. Usługodawca może zaoferować również inne formy dostępu do płatnych zasobów Serwisu.
Rozdział III
ROZWIĄZANIE, WYPOWIEDZENIE, ODSTĄPIENIE,
RĘKOJMIA I GWARANCJA
§ 10
Rozwiązanie i wypowiedzenie
2. Usługobiorca, który złożył zamówienie usługi nieodpłatnej, może wypowiedzieć umowę o jej świadczenie w każdym czasie bez podania przyczyn. W tym celu należy wysłać e-mail z prośbą o wyrejestrowanie pod adresem e-mail: bok@infor.pl.
3. Na wyraźne żądanie usługobiorcy, usługodawca może dezaktywować jego unikalne hasło, jednak nie oznacza to rozwiązania umowy.
4. Usługobiorca może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania emaili przesyłanych w ramach usługi newslettera, wywołując link dezaktywujący umieszczony w każdej z wiadomości, bądź wysyłając e-mail z prośbą o wykreślenie z listy wysyłkowej.
§ 11
Odstąpienie od umowy
2. Usługobiorca może w terminie 14 dni odstąpić od umowy bez podawania przyczyny.
3. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się od dnia zawarcia umowy.
4. Konsument może odstąpić od umowy, przesyłając Usługodawcy jednoznaczne oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Może przy tym skorzystać ze wzoru oświadczenia, stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. Oświadczenie należy wysłać pod adresem email: bok@infor.pl. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.
5. W przypadku odstąpienia od umowy uważa się ją za niezawartą. Dlatego wraz z odstąpieniem usługodawca winien zwrócić wszelkie produkty/świadczenia, które otrzymał gratisowo, a/lub których warunkiem otrzymania lub otrzymania w preferencyjnej cenie był zakup dostępu.
6. Usługodawca niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwróci konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności. Usługodawca może jednak wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od usługobiorcy do chwili otrzymania z powrotem lub dostarczenia przez usługobiorcę dowodu odesłania (w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej) rzeczy, o których mowa w § 9 ust. 4.
7. Jeżeli zamawiając dostęp do usługi, usługobiorca zażądał rozpoczęcia jej wykonywania przed upływem terminu do wykonania prawa do odstąpienia, po odstąpieniu od umowy, ma on obowiązek zapłaty za świadczenie spełnione do tej chwili. Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionej w umowie ceny lub wynagrodzenia. Jednakże, jeżeli usługodawca wykonał w pełni usługę, prawo odstąpienia nie przysługuje.
8. Usługodawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył usługobiorca, chyba że usługobiorca wyraźnie wskazał inny sposób zwrotu jednocześnie z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.
§ 12
Reklamacje
2. W celu złożenia reklamacji kupujący powinien przesłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną pod adresem Biura Obsługi Klienta oświadczenie zawierające rodzaj żądania oraz dane umożliwiające Usługodawcy kontakt z Usługobiorcą (co najmniej imię i nazwisko oraz adres korespondencyjny). W celu przyspieszenia procedury reklamacyjnej zalecamy dołączenie do przesyłki z reklamowanym towarem dowodu zakupu (np. faktura VAT) lub jego kopii.
3. Usługodawca może poprosić Usługobiorcę o uzupełnienie ewentualnych braków reklamacji. Usługodawca jest zobowiązany ustosunkować się do żądania reklamacyjnego w terminie 14 dni od jego zgłoszenia.
4. Postanowienia niniejszego paragrafu stosuje się odpowiednio do wszelkich uwag usługobiorców, związanych z funkcjonowaniem Serwisu.
§ 13
Gwarancja
2. Usługobiorca może, według swojego wyboru, zastosować się do procedury gwarancyjnej opisanej w dokumencie gwarancji lub zastosować się do procedury reklamacyjnej opisanej w § 12 Regulaminu.
Rozdział IV. POLITYKA PRYWATNOŚCI
§ 14
Dane osobowe
2. Usługodawca może przetwarzać m.in. następujące dane osobowe:
a) nazwisko i imiona usługobiorcy,
b) numer NIP,
c) adres zamieszkania lub pobytu,
d) adres do korespondencji, jeżeli jest inny niż adres zamieszkania lub pobytu,
e) adres poczty elektronicznej,
f) numer telefonu,
g) data urodzenia.
3. Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz.U. z 2015 r. poz. 2123) jest INFOR BIZNES sp. z o.o. i INFOR PL SA. Siedzibą spółek jest ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa.
4. Dane osobowe usługobiorców będą przetwarzane przez Usługodawcę i spółki z Grupy INFOR PL w celu realizacji umowy, świadczenia usług, archiwizacji, sprzedaży produktów i usług oferowanych przez Spółki oraz dla potrzeb działań marketingowych podejmowanych samodzielnie lub we współpracy z innymi podmiotami. W szczególności usługodawca uprawniony jest do przetwarzania danych osobowych usługobiorcy potrzebnych do nawiązania, ukształtowania treści, zmiany lub rozwiązania umowy o świadczeniu usług przez usługodawcę oraz w celu realizacji usług, zgodnie z Regulaminem i ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jedn. Dz.U. z 2013 roku, poz. 1422 ze zm.), a w przypadku wyrażenia przez usługobiorcę odrębnych zgód, także w celu wysyłania informacji handlowych za pomoca środków komunikacji elektronicznej lub w celu użycia telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego (zob. § 15).
5. Usługobiorca ma prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich modyfikowania oraz usunięcia, po uprzednim kontakcie z Biurem Obsługi Klienta.
§ 15
Zgody
a) „Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących.”
b) „Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL.”
c) „Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (np. telefonu) i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego kontrahentów spółek z Grupy INFOR PL.” Powyższe oświadczenia są niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.
2. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Jednakże może stanowić warunek świadczenia usługi nieodpłatnej.
3. Usługobiorca może w każdym czasie odwołać swoją zgodę przesyłając wiadomość pod adresem email: bok@infor.pl.
§ 16
Pliki cookies
2. Usługobiorca ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.
3. Informacja o plikach cookies znajduje się również na stronie Serwisu, w zakładce „Ochrona prywatności”.
Rozdział V. POZOSTAŁE POSTANOWIENIA
§ 17
Prawa autorskie
a) dokonywanie, w szczególności w celach komercyjnych: kopiowania, modyfikowania oraz transmitowania elektronicznie lub w innym sposób Serwisu lub jego części, a także poszczególnych utworów i baz danych udostępnianych na jego stronach,
b) rozpowszechnianie (w tym rozpowszechnianie w celach informacyjnych w prasie, radiu, telewizji oraz w taki sposób, aby każdy miał dostęp do materiałów w wybranym przez siebie miejscu i czasie) publikowanych w Serwisie, także aktualnych: artykułów, reportaży, wywiadów i innych utworów na jakiekolwiek tematy (w tym na tematy polityczne, gospodarcze i religijne),
c) pobieranie zawartości baz danych i wtórne jej wykorzystywanie w całości lub w istotnej - co do jakości lub ilości - części.
2. Użytkownicy mogą korzystać z Serwisu oraz utworów i baz danych wyłącznie w ramach dozwolonego użytku, wyznaczonego przez przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o ochronie baz danych, przy czym takie korzystanie nie może naruszać normalnego korzystania z utworu lub bazy danych lub godzić w słuszne interesy usługodawcy oraz podmiotów, których utwory lub bazy danych - na podstawie współpracy z usługodawcą - są udostępniane w Serwisie.
3. Jakiekolwiek inne niż określone z utworów i baz danych udostępnianych w Serwisie bez uprzedniej wyraźnej zgody usługodawcy udzielonej na piśmie jest zabronione, a naruszenie praw usługodawcy (lub podmiotów, których utwory lub bazy danych na podstawie współpracy z usługodawcą są udostępniane w Serwisie) do podlegających ochronie utworów i baz danych będzie skutkować odpowiedzialnością przewidzianą przez prawo cywilne i karne.
4. Zamieszczone na stronach internetowych portalu gazetaprawna.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez INFOR Biznes sp. z o.o. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
§ 18
Zastrzeżenia
2. Usługodawca nie odpowiada za żadne szkody powstałe czy też mogące powstać w związku z zawartością Serwisu bez względu na bezpośrednią czy pośrednią przyczynę powstania tych szkód.
3. W szczególności usługodawca nie odpowiada za szkody powstałe w wyniku dokonania lub zaniechania przez usługobiorcę określonych czynności prawnych w imieniu własnym czy też w cudzym imieniu, nawet jeżeli użytkownik przy podejmowaniu decyzji kierował się w jakiejkolwiek mierze treścią Serwisu.
4. Autorzy publikacji zamieszczonych w Serwisie nie ponoszą przed usługobiorcą żadnej odpowiedzialności. Ustępy 2 i 3 powyżej należy stosować odpowiednio.
5. Usługodawca dokłada wszelkich starań, aby informacje prezentowane w Serwisach były zawsze aktualne, kompletne, prawdziwe, rzeczowe, rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i prawnym. Usługodawca oświadcza, że według jego najlepszej woli i wiedzy zawartość serwisów odpowiada tym właśnie cechom. Usługodawca dokłada wszelkich starań, aby pobieranie przez użytkownika plików z serwerów usługodawcy wiązało się z jak najmniejszym ryzykiem wystąpienia jakichkolwiek szkód po stronie korzystającego. Oświadczenie to nie wpływa w żadnej mierze na odpowiedzialność usługodawcy, która podlega ograniczeniom wyżej wymienionym.
6. Informujemy, że jedynym źródłem wzoru formularza podatkowego jest ustawa albo rozporządzenie. Aktywne druki podatkowe prezentowane na stronach serwisu są pomocniczym narzędziem służącym do rozliczania zobowiązań podatkowych i wykonywania obowiązków podatkowych przewidzianych przez prawo polskie. Aktywne formularze są efektem działań twórczych, które wymagają czynności dostosowawczych i sprawdzających. Reguły odpowiedzialności usługodawcy określone powyżej w ust. 1-6 stosowane odpowiednio dotyczą aktywnych formularzy.
7. Usługodawca zastrzega sobie prawo do ograniczonej czasowo przerwy technicznej w funkcjonowaniu witryny WWW w przypadku planowanej, bieżącej obsługi i konserwacji serwera oraz oprogramowania Serwisu. O terminie i czasie trwania przerwy usługobiorca zostanie powiadomiony komunikatem zamieszczonym na stronie Serwisu.
8. Usługodawca zastrzega sobie prawo umieszczania w Serwisie treści reklamowych w formach powszechnie stosowanych w Internecie.
§ 19
Komentarze
2. Wyświetlanie komentarza będzie trwało nie dłużej niż wyświetlanie tekstu, z którym dany komentarz jest powiązany.
3. Jeżeli komentarz stanowi utwór, w rozumieniu prawa autorskiego, Usługobiorca udziela Usługodawcy nieodpłatnej licencji na korzystanie z utworu na następujących polach eksploatacji:
a) w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu - wytwarzanie określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
b) w zakresie obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono - wprowadzanie do obrotu, użyczenie lub najem oryginału albo egzemplarzy;
c) w zakresie rozpowszechniania utworu w sposób inny niż określony za lit. b powyżej - publiczne wykonanie, wystawienie, wyświetlenie, odtworzenie oraz nadawanie i reemitowanie, a także publiczne udostępnianie utworu w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym.
Usługodawca jest uprawniony do udzielania sublicencji.
4. Komentarze nie mogą zawierać:
a) wulgaryzmów,
b) treści obraźliwych,
c) reklam lub przekazów stanowiących reklamę ukrytą,
d) odesłań do innych stron internetowych,
e) treści naruszających prawa autorskie lub dobra osobiste osób trzecich,
f) treści nawołujących do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej lub treści propagujących przemoc oraz totalitarny ustrój państwa,
g) treści w inny sposób niezgodnych z prawem.
Takie komentarze mogą być usuwane przez usługodawcę.
5. Usługobiorca zamieszcza komentarz wyłącznie na własną odpowiedzialność. Usługodawca nie ma obowiązku monitorowania treści komentarzy zamieszczanych przez usługobiorców w Serwisie. Każdy, kto poweźmie informację, że treści zamieszczone przez Usługobiorcę są niezgodne z prawem lub z postanowieniami Regulaminu, może poinformować Usługodawcę o fakcie i miejscu zamieszczenia takich treści, pocztą elektroniczną pod adresem: bok@infor.pl.
6. Usługodawca zastrzega sobie prawo do automatycznego publikowania obok zamieszczonego komentarza części adresu IP, z którego nastąpiło połączenie z serwerem Usługodawcy w chwili zamieszczania komentarza.
§ 20
Zmiany Regulaminu
2. Poprzednie wersje Regulaminu są publikowane na stronach Serwisu.
§ 21
Dodatkowe informacje
2. Usługobiorcy nie wolno dostarczać treści o charakterze bezprawnym.
3. Usługodawca nie zapewnia usług posprzedażnych.
4. Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (Platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług. Jednakże, Usługodawca nie zapewnia możliwości skorzystania przez usługobiorców lub kupujących z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń.
5. Usługodawca nie jest związany kodeksem dobrych praktyk, o którym mowa w art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym.
6. Miejscem spełnienia świadczenia jest siedziba Usługodawcy.
Załącznik: WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)- Adresat:
INFOR Biznes sp. z o.o. Biuro Obsługi Klienta, ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa
bok@infor.pl
- Ja/My niniejszym informuję/informujemy o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy / umowy dostawy następujących rzeczy / umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących rzeczy/ umowy o świadczenie następującej usługi
- Data zawarcia umowy/odbioru
- Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
- Adres konsumenta(-ów)
- Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
- Data
Regulamin Płatności SMS dla treści płatnych udostępnianych przez Infor Biznes sp. z o.o.
§1
INFORMACJE OGÓLNE
a) Serwis – serwisy internetowe prowadzone przez Infor, obsługiwane w ramach umowy zarządzania dostępem przez Operatora,
b) Usługa – usługa realizacji płatności za dostęp do Treści zamieszczonych w Serwisie, realizowana przez Operatora za pomocą kanałów multimedialnych Operatorów GSM, w formie bezpiecznej wymiany kodów, oferowana Użytkownikom, będących jednocześnie użytkownikami telefonii komórkowej;
c) Operator – eCard S.A. z siedzibą w Gdańsku, przy ul. Arkońskiej 11, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk- Północ w Gdańsku VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000042304, NIP 521-31-03-040, REGON 016341786, kapitał zakładowy 16 840 000,00 zł (w całości opłacony). Operator jest usługodawcą, odpowiedzialnym za prawidłową realizację Usługi;
d) Infor – INFOR Biznes sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Okopowej 58/72, zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców, prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 307225, NIP 527 25 75 823, REGON 141 442 680, kapitał zakładowy 29 421 550 złotych;
e) Użytkownicy – osoby korzystające z dostępu do Treści, realizujące płatność poprzez skorzystanie z Usługi; f) Treść – treści cyfrowe dostępne dla Użytkowników po zalogowaniu do Serwisu i dokonaniu płatności poprzez skorzystanie z Usługi, w zakresie i na warunkach aktualnej oferty handlowej Infor. Treść może objąć m.in. pełną wersję artykułów, dokumentów, gazet i czasopism elektronicznych, e-booków, plików multimedialnych, raportów, baz danych, archiwów, infoserwisów, serwisów typu chat, forum, dział porad lub usług hostingowych; g) Operator GSM – osoba prawna świadcząca usługi bezprzewodowej telefonii komórkowej telekomunikacyjnej, w szczególności takie podmioty jak: Polska Telefonia Cyfrowa sp. z o.o., Polkomtel S.A., PTK Centertel sp. z o.o.;
h) Numer Dostępowy – numer SMS Premium podany w Serwisie zawierającym Treść;
i) Kod Identyfikujący – znaki alfanumeryczne identyfikujące Treść;
j) Kod Dostępu – unikalny kod kontroli dostępu oparty o znaki alfanumeryczne, umożliwiający korzystanie z Treści uprawnionym Użytkownikom;
k) Wiadomość SMS – odpowiednio sformatowana wiadomość tekstowa zawierająca Kod Identyfikujący, wysyłana przez Użytkownika na Numer Dostępowy w celu uzyskania Kodu Dostępu;
l) Wiadomość Zwrotna – odpowiednio sformatowana wiadomość tekstowa w ramach realizacji Usługi kontroli dostępu, odsyłana przez Operatora w odpowiedzi na Wiadomość SMS pod numer telefonu, z którego wysłana została Wiadomość SMS, zawierająca Kod Dostępu albo informację, że wiadomość nie została poprawnie rozpoznana.
§2
ZASADY DZIAŁANIA USŁUGI
2. Wiadomość SMS musi zawierać Kod Identyfikujący.
3. Po otrzymaniu przez Operatora poprawnej Wiadomości SMS z Kodem Identyfikującym, Użytkownikowi zostanie przydzielony Kod Dostępu, który zostanie następnie przesłany Użytkownikowi w treści Wiadomości Zwrotnej.
4. Koszt wysłania Wiadomości SMS jest zgodny z aktualnymi cennikami Operatorów GSM dla wiadomości typu SMS Premium.
5. Opłaty za wysłanie Wiadomości SMS pod Numer Dostępowy nie podlegają zwrotowi w żadnym wypadku.
6. Uzyskanie dostępu do Treści nie oznacza nabycia do nich przez Użytkownika praw autorskich. Użytkownik ma prawo wykorzystywać wspomniane Treści w sposób zgodny z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
7. Zasady korzystania z dostępu do Treści, czas dostępu do Treści i czas ważności otrzymanego Kodu Dostępu, informacje o ważności Kodów Dostępu oraz ich funkcjonalności regulują właściwe regulaminy Infor.
8. Numery telefonów, z których wysłano Wiadomość SMS będą przechowywane w systemie Operatora w celu identyfikacji Użytkownika i nie będą wykorzystywane do innych celów, chyba że Użytkownik na podstawie odrębnej umowy z Operatorem wyraził zgodę na przetwarzanie danych dla innych celów.
§3
DOSTĘPNOŚĆ USŁUG I REKLAMACJE
2. Operator nie ponosi odpowiedzialności wobec Użytkowników za niewykonanie lub nienależyte wykonanie Usługi z przyczyn leżących po stronie Operatora GSM, dostawców usług internetowych, z powodu błędu Użytkownika (w tym spowodowanymi błędami w informacjach i Regulaminach Infor) oraz osób trzecich, ani spowodowanych działaniami siły wyższej, w szczególności za reklamacje związane z niedostarczeniem, opóźnieniem dostarczenia lub nieregularnym dostarczaniem zamówionych Kodów Dostępu.
3. Operator nie ponosi odpowiedzialności za skutki wysłania Wiadomości SMS z telefonu Użytkownika przez osoby nieuprawnione.
4. Operator jest uprawniony do czasowej przerwy w świadczeniu Usług z przyczyn technicznych. Operator dołoży najwyższej staranności, aby wskazane wyżej przerwy miały miejsce w godzinach nocnych i trwały możliwie najkrócej. Przerwy w świadczeniu Usług z przyczyn technicznych nie mają wpływu na ocenę wykonania przez Operatora zobowiązań z tytułu umożliwienia Użytkownikom korzystania z Serwisu.
5. Przedmiotem reklamacji jest wykonanie przez Operatora Usługi niezgodnie z warunkami i zasadami określonymi w niniejszym regulaminie.
6. Składanie reklamacji odbywa się tylko i wyłącznie za pomocą poczty elektronicznej pod adresem smssupport@ecard.pl.
7. Reklamacja powinna zawierać imię i nazwisko osoby dokonującej reklamacji, numer telefonu komórkowego, z którego wysłano Wiadomość SMS, treść wiadomości, przybliżoną datę i czas wysłania wiadomości oraz zwięzły opis zastrzeżeń.
8. Reklamację należy zgłaszać w terminie 7 dni od daty wysłania Wiadomości SMS.
9. Jeżeli reklamacja wymaga uzupełnienia, Operator zastrzega sobie prawo do zwrócenia się do Użytkownika z prośbą o uzupełnienie przekazanych informacji.
10. Reklamacje będą rozpatrywane w terminie do 7 dni roboczych od daty otrzymania przez Operatora. W przypadku braku możliwości rozpatrzenia reklamacji w tym terminie Operator zobowiązuje się do poinformowania Użytkownika o tym fakcie.
11. Operatorzy GSM odpowiadają jedynie za usługi telekomunikacyjne umożliwiające realizację Usługi.
12. Upusty cenowe dla grup abonentów na opłaty abonamentowe oraz usługi dodatkowe nie mają zastosowania do Numeru Dostępowego.
13. Operator zastrzega, iż Wiadomości SMS wysłane przez: pracowników, zleceniobiorców, współpracowników oraz z kart testowych Operatorów GSM mogą nie być uwzględniane w ramach Usługi.
§4
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
2. Prawem właściwym dla wszystkich stosunków prawnych wynikających z niniejszego regulaminu jest prawo polskie. Wszelkie spory będą rozstrzygane przez właściwe polskie sądy powszechne.
3. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają odpowiednie przepisy prawa.
Łukasz- Szczecin(2019-05-29 08:13) Zgłoś naruszenie 513
Są tacy rodzice, którzy nie mają czasu dla dzieci, nie rozmawiają z nimi, nie słuchają, nie znają ich myśli. Nie wiedzą, co się dzieje w świecie własnego dziecka (w szkole, wśród rówieników, pod blokiem itd). Rodzice uważają, że zapewniając byt, gry komputerowe, dodatkowe zajęcia, robią to, co do nich należy. I tyle wystarczy. Nawet nie zastanawiają się, czy dziecko ich lubi.
Pokaż odpowiedzi (3)OdpowiedzMural(2019-05-29 17:20) Zgłoś naruszenie 131
tak, surowe życie hartuje. Mój ojciec wywieziony na Syberię miał 9 lat. 7 lat rąbał tajgę. Głodował. Ale nigdy nie myślał o samobójstwie.Życie w wygodach , bez wyższych celów to wstęp do depresji.Dzieciom upływa na marzeniach o nieistotnych rzeczach. Na dolewanie "oleju" do mózgu mało kto ma chęć. licytacja, kto ma nowe gadżety. I życie, jako nieustanne prezenty. Kompletna bezkrytyczność. Idealna praca to mało pracy, duże pobory.
Karol(2019-05-29 15:59) Zgłoś naruszenie 71
powinien powiedzieć, że 500+ to nie sposób na prawdziwe życie. I, że musi się napracować, postarać. I liczyć na siebie.
A o czym Rodzic może powiedzieć ?(2019-05-29 10:07) Zgłoś naruszenie 98
że ledwo wiąże koniec z końcem, że nigdy nie będzie stać na Własne mieszkanie i nowy samochód..... i że z emerytury nie przeżyje kilku dni
XXYYZZ (2019-05-29 08:26) Zgłoś naruszenie 471
Próby samobójcze dzieci i młodzieży są skutkiem złożonych przyczynn, o czym Autrki w artykule wspominają. Ale szkoła nie oferuje uczniom skutecznej pomocy, bo psycholog w szkole jest rzadkością, a pedagog szkolny jest przeciążony liczbą uczniów i w praktyce szkolnej często ma tak wiele zadań, że na bezpośrednie relacje z uczniami z jego czasu pracy pozostaje niewiele. Poza tym uczniowie i ich rodzice chcą dyskrecji w swoich problemach, a w szkole nieczęsto można być dyskretnym. System wsparcia ucznia /rodziny poza szkołą jest reglamentowany - psychiatrów brak, psychologowie są przeciążeni, prywatne wsparcie drogie. Uczeń i jego rodzina - częst bardzo dysfunkcyjna - pozostaje bez pomocy. Kiedyś w zespole klasowym było 2-3 uczniów z rodzin rozbitych, teraz 2- 3 uczniów ma rodziny pełne. Dzieci z tych rodzin są świadome nieprawidłowości, nie mają stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa, nie mają wzorców i drogowskazów, pozostają sam na sam z internetem, bo grupa rówieśnicza składa się z jemu podobnych. Pokolenie dziadków było okaleczone przez wspomnienia wojenne, pokolenie przyszłych 30-40latków będzie pokaleczone i nieprzystosowane bo nieudolny/niewydolny jest system edukacji i system rodzinny.
Pokaż odpowiedzi (3)OdpowiedzXXYYZZ (2019-05-29 19:46) Zgłoś naruszenie 80
Problemem nauczycieli/pedagogów jest to, że nieznane dzieci, z nieznanych środowisk pozornie przygotowują do nieprzewidywalnej przyszłości. Trzeba rewolucyjne zmienić system edukacji, rolę nauczyciela i obowiązki rodziców. Kondycja psychiczną dzieci i młodzieży jest SKUTKIEM! PRZYCZYNĄ SĄ ŹLE FUNKCJONUJĄCE RODZINY ISZKOŁY!
kolerro.....(2019-05-29 18:18) Zgłoś naruszenie 50
Mądra diagnoza ktoś zna temat...
Kasia(2019-05-29 15:47) Zgłoś naruszenie 136
moja szkoła ma 650 dzieci. Jak mamy nauczyć, zdiagnozować problemy uczniów???I to za jedną, nędzną pensję? Pretensje do uciekającej Minister, która nam zgotowała ten los.Kto na nią głosował? popierający ją rodzice, zaślepieni 500+? Za mamonę sprzedaliście swoje dzieci.
Babcia(2019-05-29 08:55) Zgłoś naruszenie 232
Matki w obecnych czasach mają w tygodniu niewiele czasu dla dzieci.Dziś praca w biurze kończy się między godziną 17-18 nie licząc czasu powrotu do domu. Wiele matek ma problem z odbiorem dziecka z przedszkola i szkoły i musi zatrudniać dziadków lub opiekunki do przyprowadzania dzieci do domu. Sama jestem jedną z wielu babć ,która przyprowadza wnuki z przedszkola i szkoły.Rodzice pojawiaja sie najczęściej między 18:30 i sama boleję , że w tygodniu maja dla dziecka tak malo czasu. Nie wiem co jest w obecnych czasach powodem , że tak wiele firm zaczyna pracę biurową w godzinach 8-9, a nie jak kiedyś 7;15 -7;45 do 15:15-15:45 . Zobaczmy ile czasu możemy zyskać dla swoich dzieci pracując we wcześniejszych godzinach. Niech pomyślą o tym pracodawcy.
Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedzxyz(2019-05-31 22:02) Zgłoś naruszenie 10
Cudownie by było, gdyby istniała jeszcze taka instytucja jak ojciec, a nie tylko wszyscy narzekają na matki. Dziecko zazwyczaj ma 2 rodziców - przypominam.
xxxxxx(2019-05-31 21:36) Zgłoś naruszenie 00
Statystycznie wiele kobiet wychowujących dzieci nie pracuje, poniżej podano, że prawie połowa. Jak to się przekłada na opiekę nad dzieckiem? Zdaje się ze słabo.
kleopatra(2019-05-29 20:39) Zgłoś naruszenie 74
Dzisiejsze matki sobie z niczym nie radzą, nie tylko z dziećmi. Matki w czasach socjalizmu też pracowały, nie miały AGD do wszystkich prac domowych, sklepy byly puste, nie bylo mody na pomoc babć w każdej sytuacji i trzeba było sobie samej radzić.
karmelowa(2019-05-29 11:59) Zgłoś naruszenie 102
późniejsze godziny pracy wynikają min z tego, że kiedyś do tego samego biura można było dojechać w godzinę powiedzmy, a obecnie tą samą trasę pokonuje się 2 razy dłużej, więc żeby dotrzeć do biura na 7.15 trzeba by wyjść z domu około półtorej godziny wcześniej, czyli 5.45, a o tej porze żadna szkoła ani przedszkole nie są jeszcze czynne.
karmelowa(2019-05-29 11:58) Zgłoś naruszenie 11
późniejsze godziny pracy wynikają min z tego, że kiedyś do tego samego biur można było dojechać w godzinę powiedzmy, a obecnie tą samą trasę pokonuje się 2 razy dłużej, więc żeby dotrzeć do biura na 7.15 trzeba by wyjść z domu około półtorej godziny wcześniej, czyli 5.45, a o tej porze żadna szkoła ani rzedszkole nie są jeszcze czynne.
Świat parszywie ...(2019-05-29 09:00) Zgłoś naruszenie 4515
Dzieci wiedzą że nic nie osiągną o będą Nikim....Tak jak rodzice na niskich pensjach, z kredytem do śmierci i wizją utraty pracy.... tyle oferuje współczesny Świat
Pokaż odpowiedzi (1)OdpowiedzKasia(2019-05-29 19:00) Zgłoś naruszenie 94
bez przesady! młodzi ludzie w XXI wieku, a filozofia jak za komuny! Państwo musi dać mieszkania, utrzymać rodziny...Czy takie podejście dziedziczy się po byłych PGR-ach. A Państwo to MY, nasze pieniądze. Pracujących. Obecna władza rozdaje je za naszymi, pracujących plecami. I stworzyła się kasta biorców. A nam, urodzonym kilkanaście lat po wojnie kto zrekompensuje biedę???My jesteśmy niewidzialni. Stare macice. A młode znają wartość każdej swojej ciąży. Pośmiewisko z ludzi, którzy dają na to rozdawnictwo. Powiedzcie swoim dzieciom, że może nie załapią się na 500+. I nie dlatego, że ktoś to odbierze. Bo na każde lata sukcesu przypada okres biedy. I nie będzie z czego udoić. Czy rodzice żyją tylko dniem bieżącym?Dzieci bananowe: zwisa im.
M>K (2019-05-29 09:30) Zgłoś naruszenie 1621
Dzieci nie mają radości życia, nie widzą perspektyw na fajne związki i fajne życie. Wszędzie gdy są kłopoty natychmiast wzywają psychologa i księdza i przecież to przez duchownych i religię w kościołach jest sporo kłopotów w młodości. Ciągłe zakazy, ocena moralna i straszenie piekłem. W Czechach które to są krajem świeckim nie ma takich statystyk.
Pokaż odpowiedzi (2)OdpowiedzKrzysztof M.(2019-05-29 10:49) Zgłoś naruszenie 43
Tam prawie nie ma dzieci
A o co My wiemy o Czechach(2019-05-29 10:09) Zgłoś naruszenie 12
Poza tym że śmiesznie mówią. Co można zobaczyć na 1 dniowej wycieczce do Pragi?
TE(2019-05-29 10:35) Zgłoś naruszenie 377
za demolke polskiej oswiaty minister od edukacji dostala nagrode wyjazd do Brukseli a dzieci po probach samobojczych dostaly ponad roczne kolejki do specjalistow w poradniach
OdpowiedzKrzysztof M.(2019-05-29 10:57) Zgłoś naruszenie 345
Główną przyczyną jest nastawienie na konsumpcyjny styl życia w rodzinach, przeładowany materiał w szkole- gorsze oceny niska samoocena. Moje 14 letnie dziecko spętane jest obowiązkami szkolnymi 12-14 godzin dziennie plus czasem kawał niedzieli. Gdzie czas na przyjaźń i samorealizację, gdzie czas na szczęście? Jak widzi rodziców- dzieci sukcesu pracujących po 10-12 godz. dziennie, to perspektywa dalszego życia ma charakter pełnej beznadziei. Nie wiem, czy dzieci tzw. przez niektórych patologii 500 plus nie są szczęśliwsze. W mojej rodzinie ongi pracował tylko ojciec , było lekko biednie ale wszyscy byli szczęśliwi i głodni sukcesu w dorosłym życiu.
Pokaż odpowiedzi (4)OdpowiedzCo jest sukcesem?(2019-05-30 06:05) Zgłoś naruszenie 20
dzieci rodzicow uczestniczacych w wyscigu szczurow nie nadarzaja za tym boja sie zyc w takim swiecie jaki widziany czy kreowany jest oczami doroslych. Prawda i uczciwosc zacheci do zycia
Karol(2019-05-29 17:39) Zgłoś naruszenie 40
czy wiesz "rety", "z", co robią twoje dzieci, gdy ty piszesz w internecie???
Z(2019-05-29 16:46) Zgłoś naruszenie 210
Jestem mamą dwójki dzieci: 9-letniego syna i 5-letniej córki. Muszę Państwu powiedzieć, że byłam przerażona, jak usłyszałam, co prezydent Trzaskowski podpisał. A dlaczego? Śmiało mogę powiedzieć, że jest to zamach na nasze dzieci. Chcą wprowadzać do szkół edukację seksualną według standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Jestem osobą wierzącą i dla mnie jest to nie do pojęcia. Jako rodzic nie zgadzam się, by coś takiego weszło do szkół
rodzic(2019-05-29 16:22) Zgłoś naruszenie 34
jeszcze dojdzie edukacja lgbt takze jeszcze sie rozwinie corka
Mural(2019-05-29 11:25) Zgłoś naruszenie 5529
Zamieńcie się z ludźmi z pokolenia 1959/60 i późniejszymi! Nie mieliśmy nic ale nikt się nad nami nie wzruszał! A rodzice pracowali i to ciężko. Kłopoty i depresje wynikają też z tego, że "im się wszystko należy" i to natychmiast. Bez obowiązków. Nie szanują ludzi, rzeczy. A szkoły biorą ten ciężar na własne barki, za psie pieniądze.Bo rządy nie zauważały, że mamy w szkołach dzieci z problemami. Za dużo rozdawnictwa, samolubstwo i nadmierne oczekiwania na JUŻ!!!!Dzieci przepracowane? A w mojej czytelni, super wyposażonej kolejna gromada uczniów, znudzonych.
Pokaż odpowiedzi (6)OdpowiedzKiki(2019-05-31 13:52) Zgłoś naruszenie 10
Tak tylko kiedy do domu dziecko wracalo to wstała to babcia z obiadkiem A mama miała czas i nie była przepracowana. Teraz dzieci są całkiem sobie zostawione...
pola(2019-05-29 21:49) Zgłoś naruszenie 90
nie zgadzam sie, samopoczucie dziecka i jego osobowosc zaleza tylko i wylacznie od otrzymanej akceptacji, milosci i wsparcia, jesli tego nie ma to nawet najlepsza szkola nic z dziecka nie wykrzesa, bo ono ani nie bedzie w siebie wierzylo, ani nie bedzie szczesliwe
Mural(2019-05-29 17:44) Zgłoś naruszenie 63
Freki, moje 35 lat pracy w szkole mnie do tego uprawnia. Proste, przez porównanie. Kto powiedział, że ludzie którzy mają wszystko są szczęśliwi? A jeśli to prześciganie się w posiadaniu powoduje ciągłą frustrację, że kolega ma lepsze? że ciuchy dodają wartości? to jest wybieranie ze świata rzeczy powierzchownych. Czy rodzice dając dostęp do netu nie pozbywają się swoich dzieci, aby nie zawracały im głowy? Nie uważają, że rzeczy mają zastąpić im miłość do dzieci? Czy uważasz, że do tego muszę być socjologiem, psychologiem?
Mural(2019-05-29 17:37) Zgłoś naruszenie 51
to ma sens, nawiązywanie do przeszłości. Nie chodzi mi o to dosłowne, ale mądre wychowywanie dzieci zawsze na czasie! Nie zasypywanie gadżetami, aby dziecko się dowartościowało. Rodzicielstwo to ciężka praca. A rodzice czasami wydają się tym zaskoczeni. Liczy się rzeczywisty kontakt z dzieckiem, a nie czekanie, że instytucje państwowe zastąpią ich. Taki tani kombajn: niania, nauczycielka, opiekunka po lekcjach. I to jak najdłużej codziennie, aby w domu panna z kawalerem mieli trochę oddechu, aby polatać w galeriach, gadać o bzdetach z takimi samymi mamusiami. Widzę takie na ulicach, placach zabaw. W autobusach, sklepach.Opamiętajcie się.
Freki(2019-05-29 16:10) Zgłoś naruszenie 125
Trzeba być niezwykle aroganckim z góry zakładając, co jest przyczyną problemu zapadania na depresję bez przepadania ani jednego z tych ponad dziesięciu tysięcy przypadków. Porównywanie do minionych lat jest też bezsensu, bo żadnego pożytku z tego nie będzie. Można się za to zastanowić, czy obecny obraz świat, w którym żyjemy nie prowokuje wywołania tej choroby. Chcąc tego, czy nie z biegiem czasu społeczeństwo rozwija się intelektualnie, więc prawdopodobne wydaje się, że obecna młodzież emocjonalnie rozumie znacznie więcej niż osoby z lat sześćdziesiątych. Ignoranckie jest jednak pisanie takich bzdur "Kłopoty i depresje wynikają też z tego, że "im się wszystko należy" i to natychmiast.". Pokaż najpierw przeprowadzone badania, zamiast chwalić się nic nie wnoszącymi, subiektywnymi opiniami.
W(2019-05-29 14:55) Zgłoś naruszenie 23
Po mistrzowsku to ujęlas/es!!!!
Krycha(2019-05-29 12:57) Zgłoś naruszenie 2511
W moich czasach, a byłem dzieckiem w latach 70-tych żyło się skromnie ale wesoło. Podwórka kipiały od dzieci a do szczęścia wystarczyło 5 zł na oranżadę i loda bambino oraz stary rower. Wszystko było tanie i każdą rodzinę było stać na kolonie i wczasy. Inne były wartości. Kościół mimo komuny miał się dobrze, na mszach było zawsze pełno ludzi. Nie trzeba było religii w szkołach bo jak ktoś czuł taką potrzebę to chodził na religię do kościoła po południu. Szkoły były normalne i nauczyciele też. Wszystkim starczało na dostatnie życie.
Pokaż odpowiedzi (4)OdpowiedzAga(2019-09-06 22:28) Zgłoś naruszenie 00
To wam zazdroszcze :/
Szlomo(2019-05-31 20:09) Zgłoś naruszenie 00
Bredzisz. Bieda była i tylko towarzysze i robole mieli przywileje i kolonie. ****************** miała. Było dno niewola zamordyzm terror.
nj(2019-05-29 16:26) Zgłoś naruszenie 34
po to sie religie zrobilo w szkole aby dzieci nie chodzily juz do popoludniu do kosciola i aby kosciol mogl dodatkowo wyciagac pieniadze od panstwa na takich w kit katechetetow gdzie moralnosci przy naborze pilnuje taki ksiadz z filmow Sekielskiego ze wskazaniem ze agent no
Mural(2019-05-29 15:56) Zgłoś naruszenie 81
popieram, tak było.
Cybul(2019-05-29 14:11) Zgłoś naruszenie 261
To głównie wina systemu opartego na ocenianiu i nauce rzeczy niepraktycznych, oraz rodziców, którzy patrzą tylko na oceny, jakby to w życiu było najważniejsze. Sami uczestniczą w wyścigu szczurów i chcą do niego przygotować dzieci, nie mówiąc im, że wcale nie muszą brać w nim udziału.
OdpowiedzTata osmoklasisty(2019-05-29 14:59) Zgłoś naruszenie 228
A co ma szkola do tego ,ze rozpuszczone do granic mozliwosci ,,dzieci"nie chca zyc?
Pokaż odpowiedzi (2)OdpowiedzTata osmoklasisty(2019-05-30 19:49) Zgłoś naruszenie 20
Też by mi sie nie chciało panować nad bandą 25 "grzecznych dzieci" za 2500..
kleopatra(2019-05-29 20:45) Zgłoś naruszenie 11
A ma. Wychowawcy nie panują nad klasami, bo im się nie chce i nie kryją ze za te pieniądze nie będą się wysilać, zresztą zrobiono wszystko by autorytet nauczycieli obniżyć do zera, w szkole jest pełno przemocy, nikt z tym nic nie robi. Problem powstaje jak się dzieci pozabijają.
Kaka(2019-05-29 15:12) Zgłoś naruszenie 220
Tytuł wprowadza w błąd. Z zaprezentowanych statystyk wynika, że większość powodów samobójstw jest poza szkołą, głównie sytuacja w rodzinie (też ekonomiczna) oraz choroby. Przykład z 2017r. Nieporozumienia w rodzinie 1191 razy były powodem samobójstw a problemy szkolne 160. To ogromna różnica. Autor nierzetelnie przedstawia temat.
OdpowiedzEmka(2019-05-29 15:14) Zgłoś naruszenie 302
Za dużo instagrama, gdzie tzw. Fluencerzy, opływają w luksusy i drogie, markowe ubrania, nie pracują, nie chodzą do szkoły i przeciętnym dzieciom, które jeszcze nie rozumieją jak wyglada prawdziwe życie, robią sieczkę z mózgu. Rodzice tego nie kontrolują, bo najczęściej nie maja pojęcia. Przeciętny nastolatek marzy by zostać youtuberem, a nastolatka by wyjść bogato za mąż. Skupieni tylko na rzeczach materialnych, nie budują przyjaźni. Lubią tylko tych, którzy maja lajki. I zwyczajnie nie dają rady psychicznie.
Odpowiedzsmutek(2019-05-29 15:38) Zgłoś naruszenie 00
Sorry ale b. wielu ludzi jest zmuszonych do popełnienia samobójstw przez tych silnych u władzy....Już w dżungli panują b. humanitarne zasady......psychopaci się jeszcze z tego cieszą bo nie mają sumień..
OdpowiedzSeba(2019-05-29 15:54) Zgłoś naruszenie 284
48 % kobiet nie pracuje, więc jak to jest z opieką domową? Moja 80-letnia matka pracowała, latałem z kluczem na szyi.Czy myślicie, że miała czas? To ja miałem obowiązki, nie tylko nauki ale i prac domowych. Teraz książęta i księżniczki potrzebują obsługi, żyją w świecie gdzie ciuchy, buty, gadżety ważniejsze, niż ludzie i z nimi kontakty. Czas trawią na kłótniach, bzdurach, nigdy nie mają nic zadane. A pod koniec roku poprawianie, panika.
Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedzxyz(2019-05-31 22:04) Zgłoś naruszenie 10
No pewnie, a ojcowieto tylko są na papierze? Wszystko się zwala na matki, zapominając że dzieci mają (zwykle) 2 rodziców.
kleopatra(2019-05-29 20:42) Zgłoś naruszenie 90
Dużo prawdy w tym jest. Wychowuje się księżniczki i książątka, wszystko muszą mieć natychmiast, dużo szpanu, wszystkie najmodniejsze gadżety natychmiast, zero obowiązków domowych.
mama absolwentów(2019-05-29 16:13) Zgłoś naruszenie 1811
Szkoła nie uczy, tylko wymaga, od uczenia mają być rodzice i korepetytorzy. Moje pokolenie jeszcze spotkało na swojej drodze jakiegoś mistrza, który wpływał na życie uczniów. Teraz są roboty wypełniające dziennik, sprawdzające niekończące się testy. Jaki jest sens ciągłego sprawdzania wiedzy? Kiedy ma być czas na naukę? Próbowałam kiedyś rozmawiać z nauczycielką matematyki i zapytałam, czy wychodząc z klasy ma świadomość, że kogoś czegoś nauczyła, ale chyba nie. Moje młodsze dziecko właśnie kończy szkołę i bardzo się cieszę, że mamy ten koszmar za sobą. Większość nauczycieli jest przekonana, że postawienie słabemu uczniowi kilkunastu jedynek do czegoś go zmobilizuje, a jest dokładnie odwrotnie - skutkiem jest depresja i pogrążenie się w letargu, a w najgorszym razie samobójstwo. Nauczycieli nie to nie obchodzi, bo oni są od oceniania, czego uczeń nauczył się sam albo z pomocą osób trzecich, od psychiki jest psycholog - tu nie ma połączenia. Tragedia. Nie spotkałam wśród nauczycieli moich dzieci kogoś, kto czułby się odpowiedzialny za jego edukację. Liczy się tylko miejsce szkoły w rankingu.
Pokaż odpowiedzi (3)OdpowiedzKasia(2019-05-29 17:31) Zgłoś naruszenie 01
miało być NIC nie mają zadane.
Kasia(2019-05-29 17:29) Zgłoś naruszenie 124
jak nauczyciel może poświęcić czas w klasie 25-30 osobowej twojemu jednemu dziecku? Pracuję w szkole już 35 lat. I przez ostatnie kilka dzieci w czytelni, po lekcjach NOC nie mają zadane. Nie czytają nie mają słownictwa. Przemycono do podstawówek dzieci z obniżonym intelektem. Nawet przez kilka lat nie nadrobią materiału. Ale muszą ukończyć szkołę.Korepetycje to wina rodziców, którzy uważają, że praca z ich własnym dzieckiem to wielka uciążliwość. Jaki ci rodzice mają intelekt, kiedy nie umieją pomóc sami własnemu dziecku??Czy od maleńkości sami się karmili, przewijali? A skoro nawet w I klasie S z.P. już biorą nianię i korepetytorkę...Zapytaj, jak to kiedyś: coś ma...ole robił dziś w szkole? Kupujcie im za to więcej gadżetów.
rety(2019-05-29 16:53) Zgłoś naruszenie 52
kura orla nie urodzi takze takie dziecko kury wymaga wiekszych kosztow edukacji bo elite sie wybilo wiec nie zyjcie tym mitem a panstwo placi jak za orla i tu wpadamy na sciane
rety(2019-05-29 16:48) Zgłoś naruszenie 631
Jestem mamą dwójki dzieci: 9-letniego syna i 5-letniej córki. Muszę Państwu powiedzieć, że byłam przerażona, jak usłyszałam, co prezydent Trzaskowski podpisał. A dlaczego? Śmiało mogę powiedzieć, że jest to zamach na nasze dzieci. Chcą wprowadzać do szkół edukację seksualną według standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Jestem osobą wierzącą i dla mnie jest to nie do pojęcia. Jako rodzic nie zgadzam się, by coś takiego weszło do szkół....
Pokaż odpowiedzi (4)OdpowiedzMagda(2019-06-07 13:25) Zgłoś naruszenie 30
A wiesz jaką edukację z Internetu ma ten twój 9-leni syn? Gdy ja się dowiedziałam jakie treści dzieci oglądają na swoich smartfonach podczas przerw w szkole to byłam przerażona! I nie mów, że twoje nie ogląda bo nie ma w telefonie Internetu, wystarczy, że koledzy mają. Lepiej niech będzie przemyślana edukacja seksualna w szkole i niech ktoś tym dzieciom tłumaczy, że to co oglądają to nie jest rzeczywistość! My rodzice również powinniśmy tłumaczyć.
o(2019-05-31 08:55) Zgłoś naruszenie 20
ty chyba nie masz dzieci, szkoda dzieci przy takiej matce, zakwalifikują cię, że możesz wziąc psa ze schroniska
kleopatra(2019-05-29 20:47) Zgłoś naruszenie 172
A czytałaś ten dokument? Raczej nie bo idiotyzmy wypisujesz. Dlaczego dziś każdy idiota może mieć dzieci, a psa ze schroniska nie chcą wydać byle komu?
Mural(2019-05-29 17:23) Zgłoś naruszenie 112
mamo, masz wybór. Oddaj do kościoła, w łapy księży, będzie po bożemu. Albo zostaw wszystko losowi. Jaskiniowcy też się rozmnażali, choć nie mieli edukacji. I wierz nadal, tylko bierz odpowiedzialność. Oby to udało się twoim dzieciom.
pestka(2019-05-29 17:39) Zgłoś naruszenie 141
Dzieci i młodzież jest narażona na KOSZMARNY zalew pogardy i deprawacji pod wieloma postaciami. Promotorami tego stylu i używek są niejednokrotnie gwiazdy Internetu, rapu i influencerzy. Nie macie co tragizować bo na Waszych stronach są te "gwiazdy" promowane również - a więc sami się przyczyniacie do tej koszmarnej sytuacji.
OdpowiedzRodzicom też zyć sie nie chce(2019-05-29 18:03) Zgłoś naruszenie 123
Widać jakie żniwo zbiera Stres !!! do 65 roku zycia dożywa niewielu ZUS zaciera łapki !!!!
Pokaż odpowiedzi (1)OdpowiedzKasia(2019-05-29 19:03) Zgłoś naruszenie 103
nauczycielom też. W pracy orka na ugorze. Wtłaczamy wiedzę w tępe i niechętne głowy. A my też jesteśmy rodzicami.
Olab(2019-05-29 18:39) Zgłoś naruszenie 211
To dramatyczna statystyka. Nie rozumiem jednak dlaczego przypisywana jest ona szkole? Dziecko wychodzi z rodziny i do tej rodziny wraca. Tam wzrasta, tam nabywa wzorców i tam szuka oparcia. Rodzina jest pierwsza zarówno wtedy gdy jest dobrze, ale również wtedy, gdy dziecko przeżywa kryzys. Nieuczciwe jest stawianie szkoły w takim świetle: gdy dziecko odnosi sukces, gratulujemy rodzicom pociechy, gdy przeżywa kryzys, piszemy o czarnej statystyce pilskiej szkoły.
Odpowiedz