ZNP: Prawie 79 proc. szkół i przedszkoli zamierza wziąć udział w strajku, który ma się rozpocząć 8 kwietnia

28.03.2019, 11:10; Aktualizacja: 28.03.2019, 11:11
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz

Prawie 79 proc. ogółu szkół i przedszkoli w Polsce zamierza wziąć udział w strajku – poinformował w czwartek na briefingu prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.źródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Prawie 79 proc. ogółu szkół i przedszkoli w Polsce zamierza wziąć udział w strajku – poinformował w czwartek na briefingu prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Zgodnie z zapowiedziami związku strajk ma się rozpocząć 8 kwietnia, ma być bezterminowy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • Licealista(2019-03-28 11:44) Zgłoś naruszenie 85

    Mam nadzieje, że w mojej szkole strajk będzie do wakacji. Nauczyciele straszni głupi, nie znają nowych technologii, i tak wszystkiego uczę się z internetu, a jeszcze mamy wiosnę

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • in(2019-03-28 23:48) Zgłoś naruszenie 52

    Zacznijmy głośno mówić, że emeryci, którzy zgadzają się siedzieć na egzaminach w czasie strajku to zwykłe ŁAMISTRAJKI !

    Odpowiedz
  • kosa(2019-03-28 11:31) Zgłoś naruszenie 58

    honor i przyzwoitosc......poszly w sina dal.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • koli(2019-03-28 11:28) Zgłoś naruszenie 513

    w glowie sie nie miesci!! nauczyciele pozal sie Boze....jak tak mozna!! brak odpowiedzialnosci!!!

    Odpowiedz
  • Nat2019(2019-03-28 19:45) Zgłoś naruszenie 40

    Zróbmy ogólnopolską akcje "Zamiast dodatków rządamy obniżenia podatków". Nie będą potrzebne podwyżki, 500+ i inne rozdawnictwo, jeśli po prostu zostawią w kieszeniach podatników więcej pieniędzy. Będzie nas, Polaków stać na godziwe życie.

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2019-03-28 11:29) Zgłoś naruszenie 34

    moze bedzie okolo 40 ......bicie piany,,,,

    Odpowiedz
  • man(2019-03-28 17:35) Zgłoś naruszenie 13

    ja zdawałam mature w 1993 r.nie życzę nikomu tego stresu ,jeżeli nauczyciele są tak nieodpowiedzialni,to brawo ,młodzież obawia sie o terminy egzaminów ,czy ktoś pomyślał że maturę zdają ludzie którym za pierwszym razem coś nie poszło,a teraz przebywaja za granicą i planuja przyjazd tylko na maturę,co w przypadku gdy strajk sie przedłuży

    Odpowiedz
  • robol(2019-03-29 12:12) Zgłoś naruszenie 13

    czeba by teraz zrobic dzieciom wolne od szkoly na czas tak zwanego strajku pedagogow . jak im sie znudzi strajkowac to odrobic stracone godziny w wakacje to wtedy zawod pedagoga bedzie mial jeszcze wieksze powarzanie wsrod uczniow i rodzicow a pozatym trzeba zabrac premie uznaniowe uwarzam ze czeba zlikwidowac karte nauczyciela bo to jest zarzewie calej patologi w szkolnictwie zawody ktore niemaja zadnych przywilejow nie strajkoja dlatego uwarzam ze nauczyciele powinni placic zus a przywileje przeznaczyc na podwyszke a ewetualne nadgodziny do wybrania na wakacje wtedy by morzna zwolnic polowe nauczycieli z najgorszymi wynikami w nauczaniu. niewiem po co beda strajkowac przedszkolanki te to juz maja najwiecej pracy po przedszkolu chyba zarywaja noce i wekedy a cale wakacje to sie musza doksztalcac

    Odpowiedz
  • Obywatel (2019-03-29 16:13) Zgłoś naruszenie 01

    W wielu innych zawodach jest ciężko jest duża odpowiedzialnosc, trzeba być wykształconym i stałe się doksztalcac i często zarabia się podobnie jak nauczyciele. Z ta roznica ze pracuje się 40 godz. w tygodniu i nie ma tyle urlopu. To społeczeństwo powinno strajkować. Klasy są przepełnione nie ma jak zapewnić dodatkowej opieki dla dzieci, ciagle trzeba płacić za dodatkowe prywatne lekcje lub samemu jeśli się jest w stanie pomagać po lekcjach dzieciom, wiec nauczyciele do roboty podwyżki owszem ale niech pracują realnie tyle czasu co inni.

    Odpowiedz