Szumilas: Oczekujemy od rządu zaproszenia nauczycieli do rozmów

05.03.2019, 12:57; Aktualizacja: 05.03.2019, 13:28
Krystyna Szumilas

Krystyna Szumilasźródło: Newspix
autor zdjęcia: DAMIAN BURZYKOWSKI

Oczekujemy od szefowej MEN Anny Zalewskiej i premiera Mateusza Morawieckiego natychmiastowego zaproszenia nauczycieli do rozmów - oświadczyła b. minister edukacji Krystyna Szumilas (PO-KO). Mamy do czynienia z dramatyczną sytuacją, która wymaga interwencji premiera i decyzji rządu - uważa.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Jaksa(2019-03-05 22:40) Zgłoś naruszenie 39

  A z kim to ma rząd rozmawiać ,z byłą komuną i dziećmi resortowymi oni specjalnie ogłosili strajk w czasie egzaminów aby ukryć swoje braki w uczeni dzieci ci niby nauczyciele to 80% przypadkowych karierowiczów którzy za protekcją dostali się na etaty nie mając żadnego pojęcia o nauczaniu ale mają bardzo wielkie aspiracje zarobkowe

  Odpowiedz
 • polska nauczycielka (2019-03-05 22:34) Zgłoś naruszenie 110

  Tak, pani Szumilas uraczyła nas 2 godzinami darmowej pracy, które teraz przeistoczyły się w wolontariaty, pracę z dzieckiem zdolnym, słabym, kółka i inne cuda wianki. Teraz to się dopiero za darmo pracuje. W ramach sławnego artykułu 42 nauczyciel pracuje całkowicie za darmo wiele, wiele godzin w szkole. O tym nie wszyscy wiedzą. A dyrektorzy to skrupulatnie wykorzystują i cieszą się, że mogą tu swoją władzę wykorzystac. A niech który nauczyciel powie, że wolontariatu nie zrobi... Marny jego los, bo my przecież 40 godzin pracujemy. To jak to jest ? Ile ja właściwie pracuję, bo już sama się gubię ? Niby 18, ale przecież 40 wg słąwnego artykułu. Ludzie reprezentujący inne zawody łapią się za głowę, jak można za darmo pracowac? No coś tu nie gra...takie cuda tylko w oświacie !!! Jak Boga kocham...

  Odpowiedz
 • sas(2019-03-05 17:55) Zgłoś naruszenie 150

  Pani Szumilas powinna siedzieć cicho, bo jak była "ministrem" to niewiele lepiej było. A już pieniędzy żadnych i dodatkowo 2 godziny za friko.

  Odpowiedz
 • Bogusław Maśliński(2019-03-05 16:15) Zgłoś naruszenie 73

  A ja mam skromne oczekiwania, zweryfikowania nauczycieli, wykładowców. Wtórny analfabetyzm w III RP przerasta wyobraźnię. Wypowiedz jednego z profesorów- obecny student posiada mniejszą wiedzę niż uczeń siódmej klasy byłej szkoły podstawowej. A propozycja likwidacji przy maturze matematyki. To wręcz skok do średniowiecza.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane