Strajk nauczycieli: Czy można zmienić albo przełożyć termin egzaminu ósmoklasisty i matury?

04.03.2019, 19:24; Aktualizacja: 04.03.2019, 19:45
Strajk ma rozpocząć się 8 kwietnia i ma być bezterminowy - decyzję o terminie jego zakończenia ma podjąć prezydium Zarządu Głównego ZNP.

Strajk ma rozpocząć się 8 kwietnia i ma być bezterminowy - decyzję o terminie jego zakończenia ma podjąć prezydium Zarządu Głównego ZNP.źródło: ShutterStock

Nie ma planu B, jeśli chodzi o zmianę terminów przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych: egzaminu gimnazjalnego, egzaminu ósmoklasisty i egzaminów maturalnych; to nie jest możliwe - powiedziała w poniedziałek w Telewizji Trwam minister edukacji Anna Zalewska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • Iwona(2019-03-05 20:24) Zgłoś naruszenie 21

    Wiadomo, że nauczyciele gremialnie popierali i popierają PO. A, i to nie jest protest polityczny.

    Odpowiedz
  • *&^(2019-03-05 18:01) Zgłoś naruszenie 11

    Nauczyciele dypolomowani jest was najwiecej w oswiacie machnijcie se in-vitro. Dobra Zmiana odpuscila juz aborcje. Szczere brawa dla waszego srodowiska jestescie dzielni bo za minimum krajowe wychowaliscie na ludzi swe dzieci a wytlumaczcie to pracownikowi NBP albo minister ze Swiebodzic ktora juz idzie do PE zarabiac

    Odpowiedz
  • Iwona(2019-03-05 12:20) Zgłoś naruszenie 25

    Niech tylko spróbują. Szacunek społeczeństwa stopnieje do zera absolutnego. Dziecko już teraz mnie pyta, co będzie z jego egzaminem? To podkopuje zaufanie do szkoły całkowicie. Już wcześniej skarżyło mi się, że pani na angielskim dłubie całą lekcję w komórce a oni mają przerabiać temat. I inne kwiatki też były tego typu.

    Odpowiedz
  • Mural(2019-03-05 10:14) Zgłoś naruszenie 72

    Więc piłka po stronie PIS-u i MEN! Bo jak słychać i widać strajku nie da się już przełożyć na wakacje, a może na czas emerytury wielu nauczycieli. Którzy nie będą się zarzynać obrażani przez uczniów, wspieranych przez ich rodziców. Skoro nie można przekładać egzaminów, niech rządzący wezmą na siebie decyzje. Nauczyciele to nie niewolnicy i siłaczki. A nie kasta nędzarzy, których wmawia się misję tam, gdzie jej nie ma. Rodzicielstwo to też misja, a jak jest sprawowana???Czekamy na poparcie rodziców, aby do strajku nie doszło. Poparcie, nie heit.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kazadu.a(2019-03-05 06:11) Zgłoś naruszenie 115

    Z oszustwami Zalewskiej, bo mówiła, że nie ma pieniędzy, a pis nagle rozdał "w prezencie" 40 mld i chamstwem Szczerskiego (tego nie komentuję, bo to nie mój poziom) walczy się generalnym strajkiem, który jest USTAWOWO legalny. To wina manipulacji społecznych władzy, która stwierdziła, że nauczyciele nie sa grupą, która na nich zagłosuje w maju/wrześniu, wiec nie dostali "prezentów" od Kaczyńskiego w zamian za krzyzyk na karcie wyborczej.

    Odpowiedz
  • Ola(2019-03-05 01:51) Zgłoś naruszenie 103

    W wielu krajach no. Finlandia , Dania , Niemcy - nauczyciel cieszy się dużym prestiżem i jest bardzo dobrze wynagradzany . Poza tym w wielu krajach uczniowie chidzący do tej samej klasy są podzieleni na grupy i uczą się na różnych poziomach co daje ogromne efekty . Prowadzenie lekcji razem dla ucznia od 1-6 ( ocena) to bezsens. Czemu Polka nie korzystają z dośwsdczeń najlepszych ? Wiadomo że uczeń z 1,2 czy 3 nie nadąża za programem a uczeń z 4,5 czy 6 nudzi się na lekcji . Poza tym nasze kształcenie jest bardzo długie. W większości krajów licencjat to koniec kształcenia . Magister to półka dla ludzi którzy wybierają karierę naukową. W iększość krajów kształcąc nauczyciela uzyskuje pedagoga z dwoma falkltetami np. Polonista i wiedza o sopołeczeństeie czy biologia z chomią . To daje możliwość lepszego wykorzystania nauczyciela w szkole. I jakoś te kraje które to robią kształcą najwięcej noblistów . A polska najlepsza uczelnia UJ zajmuje ponad 400 miejsce w kszałceniu w światowych rankingach . Nikt tego nie widzi czy nie chce widzieć?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kacz(2019-03-04 22:47) Zgłoś naruszenie 155

    PiS się potknie o ludzi inteligentnych i pracowity Ch. Lenie i nieuki nie pomogą bo intelektu za mało. 500+to łapówka krótkoterminowe. Jak dzieci zostaną bez egzaminu i będą siedzieć w domu zamiast uczyć się to PiS oberwie strasznie za swoje durnowate dzielenie pieniędzy wypracowanych przez mądrych i pracowitych!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anka 40(2019-03-04 21:33) Zgłoś naruszenie 91

    Czy dyrektorzy przedszkoli też będą mieli godziny do dyspozycji, bo jak do tej pory w przedszkolach dodatkowe zajęcia, które robią nauczycielki są za dziękuję. A tak szumie mówi się o pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ciuciubabka(2019-03-04 20:51) Zgłoś naruszenie 87

    Strajk jest celowo zaplanowany w tym okresie. Ma odwrócić uwagę, albo nie dopuścić do przeprowadzenia egzaminów w podwójnym roczniku, aby przykryć niekompetencje reformy oświaty. Nauczyciele, uczniowie, rodzice nie są ważni. Strajk ma pomóc rządowi, który nieudolnie i bezmyślnie reformuje oświatę kosztem uczniów, ich rodziców i nauczycieli.

    Odpowiedz
  • RODZIC(2019-03-04 20:31) Zgłoś naruszenie 1446

    Mam nadzieję, że pis nie ulegnie w ten sposób stawianym żądaniom! Wykorzystywanie egzaminu dzieci dla własnego zysku jest po prostu ohydne! Mówicie że chcecie pracować 40 godzin tygodniowo TO DLACZEGO O TO NIE WALCZYCIE!!! tylko kasa kasa kasa 1000 zł i ani grosza mniej! Nie słyszałem ani słowa na temat likwidacji karty nauczyciela. Mam nadzieję, że pis wam podziękuje i zreformuje tę skostniałą formację wtedy zaczniecie pracować jak reszta społeczeństwa.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz