MEN chwali się sukcesami. Sprawdziliśmy, ile prawdy było w wystąpieniu Anny Zalewskiej

autor: Karolina Nowakowska18.12.2018, 07:00; Aktualizacja: 18.12.2018, 07:22
Anna Zalewska

Anna Zalewskaźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

W ubiegłym tygodniu Anna Zalewska podsumowała swoje trzy lata na stanowisku szefowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Przeanalizowaliśmy materiał, jaki MEN z tej okazji wysłał do mediów. Padło w nim dziesięć sformułowań dotyczących sukcesów MEN. Nie wszystkie są zgodne z prawdą.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

 • Wkurzony_Polak(2019-02-07 15:55) Zgłoś naruszenie 20

  Skoro Pan Gowin nie wyżyje za 17000zł, to jak ma wyżyć nauczyciel mianowany, z doktoratem, za 2016zł? Wiecie Państwo gdzie są pieniądze na podwyżki dla nauczycieli? Na Wiejskiej. Gdyby zlikwidować tę całą bandę darmozjadów (z prezesami spółek skarbu państwa na czele), to w Polsce utopilibyśmy się w pieniądzach. Skoro asystentka w banku (państwowym!!!) zarabia 67000zł, tylko za wystawianie tyłka do obmacywania, to nie ma więcej co dyskutować, tylko się zjednoczyć do następnych wyborów i pogonić tę postokrągłostołową swołocz.

  Odpowiedz
 • Saw(2018-12-19 09:20) Zgłoś naruszenie 211

  Ale stronniczy artykyl i komentarze, Bodnar i Broniarz są w totalnej opzycji dla tego rządu wiec piwolywanie sie na ich opinie to kpina. Oni na wszystko będą na nie. Edukacja jest jak sluzba zdrowia. Zaniedban z ostatnich wielu lat (i nie pisze tu o rzadach POPSL bo nie jestem Pisowcem) jest tak duzo ze nie da sie uch tak szybko rozwiazac. Wazne ze cos sie w kierunku poprawy robi. Likwidacja gimnazjow to byl moim zdaniem dobry kierunek. PO tez myslala o tym ale nie mieli kasy i bali sie to ruszac. Zanim zaczniecie krytykowac dla zasady bo to ten wredny PIS pomyslcie sami troche

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Naród(2018-12-18 14:55) Zgłoś naruszenie 122

  Edukacja narodowa to jeden z elementów triady którą głupia naród i młodzież poprze wprowadzenie kluczy jakimi mają myśleć uczniowie, jeśli nie stosuje uczeń klucza do otrzymuje niższą ocenę. Kto z imienia i nazwiska odpowiada za tworzenie programów edukacji i ustalania kluczy w jaki sposób mają myśleć młodzież? Na pewno nie minister Zalewska ona ma tylk9 to formować i kłamać ile się da. Pozostałe elementy triady to media( narzędzie władzy,) i biznes rozrywkowy( blizny z których media robi autorytety dla mlodziezy)

  Odpowiedz
 • rychu(2018-12-18 14:19) Zgłoś naruszenie 214

  tytul mi sie podoba !!!!!!!!! ile prawdy pomiedzy KLAMSTWAMI ??!!!!!!! tylko pkt. 6 i 8 to prawda, to wychodzi 20% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! reszta to KLAMSTWA i mataczenie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Yiuf(2018-12-18 13:56) Zgłoś naruszenie 431

  Pomoc ped-psych. Dziecko z zaburzeniami do upośledzenia lekkiego włącznie ma realizować taką samą podstawę programową jak rówieśnicy, nauczyciel ma tak dostosować metody, aby się naumiało, zrozumiało i korzystało w praktyce. Uhu, czekam na specjalistów to głoszących aby pokazali jak to ma być możliwe. Nie ma dostosowanych materiałów, to jest na głowie nauczyciela. Czy robi czy nie, w żaden sposób nie wpływa to na jego wynagrodzenie, czyli baran ten kto się zgadza. Jestem baranem. Niemożliwe do zrealizowania zalecenia poradni- od "dostosować wymagania do możliwości" co jest wkładane do głów rodziców. Paniusie nie wiedzą, że wymagania nie mogą być umniejszone, mają być zgodne z podstawą. Nie można "wydłużyć" czasu gdyż lekcja trwa 45 minut a rok szkolny od września do czerwca, chyba że takie dzieco będą chodzić do szkoły latem. Ustawowo dziecku przysluguje max 3 h zajęć ze specjalistami, a poradnie udają, że tego nie wiedzą, gmina odmawia finansowania. Na kilkoro uczniów z różnymi schorzeniami ( to może być niedosłuch, upośledzenie, zaburzenie zachowania- agresja, autyzm...) przypada 1 nauczyciel wspomagający, który jakimś cudem ma to wszystko ogarnąć w ramach lekcji z całą klasą. Czy są bałwany odmawiające odpytania w miejsce pisania? Są. Tylko jakimś cudem rodzic jest w stanie zrobić aferę do kuratorium o "pisz wyraźniej", przy takich zaniedbaniach siedzi cicho ew. żali się na wszystkich, którzy pracują z jego dzieckiem. Brak pieniędzy na pomoc, gminy preferujące grille nad szkoły, bezrozumnie wydawane orzeczenia/opinie sprzeczne z prawem oświatowym, nie respektujące budżetu gminy- oczywiście wiń nauczyciela, bo ten jest najbliżej. Pomoc faktycznie nie istnieje, zrozumcie, że za to odpowiadają ludzie władzy, źle funkcjonujące poradnie nie zwracające uwagi na przepisy obligujące nauczycieli do takiej a nie innej pracy, szkoła jest na szarym końcu tego łańcucha. Co ja mogę za to, że uczeń ma słabą pamięć, nieistniejącą koncentrację, zaburzenia zachowania, skoro minister wrzuca go do kosza "realizacja podstawy programowej"? Jeżeli zgodnie z natarczywymi żądaniami rodziców nauczyciel się ugnie, to po kiepskim egzaminie rodzice jego pozwą o brak realizacji podstawy. Pomoc nie istnieje, bo władze tego państwa w ogóle nie są nią zainteresowane- zbyt drogo już na etapie diagnostyki.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-12-18 11:49) Zgłoś naruszenie 89

  ********* się szerzy po szkołach . I deprawacja dzieci pornografią - zwana dla jaj warsztatami . Odpowiada za to tzw. premier , minister od tzw. edukacji , dyrektorzy szkół , tzw. pedagodzy szkolni , finansujący ten syf burmistrzowie i inna pasożytniczo-sprzedajna swołocz - czyli znany nam element mafijny i agenturalny . Wnioski ? - wszyscy w/w won . Z buźką tego geszeftu , m-me Zaleską , na czele .

  Odpowiedz
 • taktotak(2018-12-18 10:30) Zgłoś naruszenie 525

  Kłamstwo to logo min. Zalewskiej - moja córka jest w 8 klasie i wiemy jaką katastrofę urządziła dzieciom ta pani. Ale ona jest tylko współwinną tego dziadostwa. Autorzy deformy, czyli tego co zamęcza dzieci siedzą na Nowogrodzkiej...

  Odpowiedz
 • belferka.(2018-12-18 10:23) Zgłoś naruszenie 506

  W sytuacji zatłoczenia szkół i przeciążenia dzieci ilością zajęć szkolnych, proponuję przeniesienie religii do kościołów. Świecą obecnie pustkami, są zamykane kratami w dni powszednie. Jedna klasa to 2 godziny religii tygodniowo, 15 klas, to 30 salo/ godzin w szkole mniej...1 lub 2 godziny tygodniowo krócej w szkole, to dużo!

  Odpowiedz
 • belferka.(2018-12-18 10:17) Zgłoś naruszenie 636

  Największą zbrodnią tej kobiety jest wprowadzenie podstaw programowych - czyli treści nauczanych w szkołach - na poziomie lat 80 - tych ubiegłego wieku!!! Nic nie piszecie o zdemolowaniu gimnazjów!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • religia była w salce katechetycznej (2018-12-18 09:42) Zgłoś naruszenie 426

  Pani Zaleska jest jednym z największych sukcesów PiSiarni ! Ona niby była nauczycielką ? Coś okropnego ! Jak ja sobie przypomnę moje panie polonistki i jednego mężczyznę to po prostu myślę ,że ta pani w naszych czasach mogłaby być wożną .Polonista pisał wspaniałe felietony w dwutygodniku ,czekaliśmy na jego ukazanie się w kioskach ,była to uczta .Dodam ,że była to szkoła technicznie kształcąca ale przedmioty kształcące mowę i historię i języki obce(2)

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Nauczyciel(2018-12-18 09:39) Zgłoś naruszenie 936

  Kłamie rano, kłamie w południe kłamie wieczorem. Kłamie cały czas.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Gog(2018-12-18 08:26) Zgłoś naruszenie 639

  W tym roku odejdą ostatnie oddzialy gimnazjalne. To oznacza spore zwolnienia, zwłaszcza w małych miejscowościach. O tym się zapomina, ale sprawa wypłynie tuż przed wyborami .

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane