W 9 spośród 35 instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rozpoczęła się rekrutacja na stanowiska menedżerskie.Żeby polskie firmy były konkurencyjne na międzynarodowych rynkach, muszą wdrażać najnowsze technologie. Z kolei ważną rolę w rozwoju innowacyjności pełnią instytuty badawcze. Szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz podkreśla, że te podmioty powinny w jeszcze większym stopniu niż teraz wychodzić na rynek ze swoimi projektami i współpracować z biznesem.
– Dlatego poszukujemy menedżerów z wizją, doświadczeniem i pomysłami, którzy będą dalej rozwijać instytuty, zwiększać ich efektywność, pozyskiwać klientów, a także usprawniać organizację i działanie ośrodków – wskazuje.
– Pierwszą linią współpracy nauki z biznesem są instytuty badawcze, których możliwości nie są dzisiaj właściwie wykorzystywane – dodaje z kolei wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński. Dlatego, jak podkreśla, poszukiwani są ambitni ludzie, którzy uwolnią potencjał komercjalizacji badań, który tkwi w instytutach.
Z ogłoszeń wynika, że pożądane są osoby z doświadczeniem w kierowaniu zespołem i zarządzaniu projektami naukowymi. Potencjalnych kandydatów instytuty kuszą natomiast możliwością prowadzenia badań naukowych i rozwojowych, wdrażania ich wyników oraz przystosowywania ich do potrzeb rynku.
Procedury rekrutacyjne prowadzi Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Pełna lista ofert dostępna jest na stronie resortu.