Psycholog oceni kompetencje nauczyciela

autor: Artur Radwan05.04.2018, 08:57; Aktualizacja: 05.04.2018, 09:05
Dzięki tej zmianie nauczyciel kończący staż 31 maja będzie mógł złożyć wniosek o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego lub kwalifikacyjnego w terminie do 30 czerwca, czyli przed wakacjami.

Dzięki tej zmianie nauczyciel kończący staż 31 maja będzie mógł złożyć wniosek o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego lub kwalifikacyjnego w terminie do 30 czerwca, czyli przed wakacjami.źródło: ShutterStock

Osoby uczące w szkołach lub przedszkolach przywrócone do pracy na mocy wyroku sądowego, które z powodu rozwiązania stosunku pracy przerwały staż – będą mogły go kontynuować i zdobywać kolejne stopnie awansu zawodowego. Takie m.in. rozwiązania przewiduje projekt rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, który właśnie trafił do konsultacji. Jego wejście w życie planowane jest na 1 września 2018 r.

Nowe regulacje związane są ze zmianami w Karcie Nauczyciela dotyczącymi wydłużenia czterostopniowego awansu zawodowego z 10 do 15 lat. Projekt pozostawia dotychczasowe zasady stażu. Resort zaproponował jednak skrócenie terminu składania przez nauczyciela sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego, uwzględniającego efekty rozwoju dla nauczyciela i szkoły z 30 do 7 dni. Argumentuje, że nowy termin, wraz z ustawowymi 21 dniami od złożenia sprawozdania, w czasie których dyrektor będzie dokonywał oceny pracy, będzie dogodniejszy dla nauczycieli. Dzięki tej zmianie nauczyciel kończący staż 31 maja będzie mógł złożyć wniosek o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego lub kwalifikacyjnego w terminie do 30 czerwca, czyli przed wakacjami.


Pozostało 41% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane