statystyki

Ostatni dzwonek na wniosek o dopłatę do czesnego

autor: Michalina Topolewska29.03.2018, 08:05; Aktualizacja: 29.03.2018, 08:19
studia książki

Reguły programu pozwalają studentom uzyskać też dodatek na pokrycie kosztów kształcenia, wynoszący do tysiąca złotych.źródło: ShutterStock

Jeszcze tylko dziś i jutro studenci z dysfunkcjami zdrowotnymi mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów nauki w bieżącym roku akademickim w ramach programu „Aktywny samorząd”.

Co do zasady takie wsparcie przysługuje osobom kształcącym się w szkole policealnej, kolegium i szkole wyższej. W tym ostatnim przypadku dopłata przysługuje na studiach magisterskich, I lub II stopnia, podyplomowych lub doktoranckich, niezależnie od tego, w jakim odbywają się trybie.

Niepełnosprawni studenci mogą skorzystać z dofinansowania do wysokości kosztów czesnego w ramach jednej, aktualnie realizowanej formy kształcenia na poziomie wyższym (jednym kierunku).

Dopłata wynosząca więcej niż 3 tys. zł jest możliwa tylko wtedy, jeśli wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu w rodzinie studenta nie przekracza 583 zł w przeliczeniu na osobę. Z kolei gdy niepełnosprawny pobiera naukę na większej liczbie kierunków, kwota wsparcia na tym drugim i następnych może wynieść do 50 proc. kosztów opłaty ponoszonej na każdym z nich.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane