MEN rozbija w pył pomysł resortu zdrowia: Zalewska przeciw szerokim uprawnieniom dla pielęgniarek

autor: Klara Klinger, Agata Szczepańska09.01.2018, 07:39; Aktualizacja: 09.01.2018, 08:17
Pielęgniarki miałyby monitorować, czy rodzice stosują się do zaleceń, a o błędach raportować lekarzowi.

Pielęgniarki miałyby monitorować, czy rodzice stosują się do zaleceń, a o błędach raportować lekarzowi.źródło: ShutterStock

Minister Zalewska obawia się zbyt szerokich uprawnień dla pielęgniarek. Ich za dużej ingerencji w prawa dziecka i rodziców oraz w życie szkoły.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

 • Niedługo nie będzie dla kogo????(2018-01-09 09:07) Zgłoś naruszenie 192

  Średnia wieku Pielegniarek to 55 lat.... Niedługo nie będzie komu Pielenować.... Tak to Zarządza się przez 30 lat służba zdrowia

  Odpowiedz
 • ela(2018-01-09 10:13) Zgłoś naruszenie 58

  Średnia wieku Pielegniarek to 55 lat.. To w służbie zdrowia zatrudniają pielęgniarki , lekarzy wieku podeszłym emerytów babcie i dziadków około 80tki. To są te same osoby które odeszły na wcześniejsze emerytury w latach 90-tych. W tamtych czasach już się napracowali i nie patrzyli na nikogo , tylko żeby im dobrze. Otrzymali odprawy , porządne emerytury i spokojnie żyli korzystając nawet 4 razy do roku z sanatorium i uzdrowisk. Obecnie są tacy zdrowi , że idziemy do Przychodni i takie babcie, dziadkowie doktorzy z trzęsącymi rękoma nas przyjmują.Myślę sobie, że nie tędy droga. Dobrzy fachowcy mimo wieku szczególnie lekarze mogą a nawet powinni być do pomocy młodym lekarzom.Służyć radą pomocą i własnym doświadczeniem. Ale trzeba zaprotestować i nie pozwalać na zatrudnianie osób które w wieku 55 -60 lat będąc w sile wieku odeszły na emeryturę , a dziś zabierają miejsca młodym lekarzom.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Jak zaoszczędzić miliardy złoty w Budżecie(2018-01-09 12:23) Zgłoś naruszenie 160

  Każdy z Nas kupując lek, kupuje w paczce po kilka „blistrów” leku jako komplet. Brak innej możliwości!---Często ,bardzo, bardzo często, wielu z pacjentów po tzw. początkowej dawce ,musi odstawić taki lek lub go zmienić po konsultacji z lekarzem ,gdyż nie toleruje przepisanego/tak zaleconego leku. Wystarczy wprowadzić obowiązek sprzedaży dawek pilotażowych (próbnych) – dopiero po ich zażyciu pacjent decydował by się/ był obowiązany do kupna leku w pełnym opakowaniu. Miliony zaoszczędzonych dopłat z budżetu . Brak zbędnych zalegających opakowań w apteczkach ,domowych -same ,same zyski!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Valdemort(2018-01-09 16:14) Zgłoś naruszenie 320

  czy Zalewska to ta, która wreszcie wstawiła sobie zęby i wreszcie przestała straszyć w Świdnicy pieńkami?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • mikos(2018-01-09 16:37) Zgłoś naruszenie 866

  Zalewska nie chce zdrowych dzieci. Czemu ona nie poleciała z rządu? Co tej "ministrze" nie podoba się w tym, że pilęgniarki będą mogły lepiej kontrolować zdrowie dzieci? Babe do dymisji.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • lena(2018-01-09 18:12) Zgłoś naruszenie 552

  Brawo dla Pani Minister ., szkoła jest od nauki a poradnie od leczenia dzieci a rodzice od opieki

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zainteresowana tematem(2018-01-09 21:23) Zgłoś naruszenie 45

  Czy autorka materiału wie, że te sensacyjne informacje są nieco przeterminowane, bo pochodzą z października 2017 r.? Może przygotowując artykuł warto również sprawdzać daty materiałów, w oparciu o które buduje się przerażające tezy. To ABC warsztatu "dziennikarza".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane