Założenia reformy Gowina: Uniwersytet ma nie tylko uczyć studentów, a doktorzy będą pracować nie tylko na uczelni

autor: Karolina Nowakowska06.09.2017, 17:40; Aktualizacja: 06.09.2017, 17:44
studia

Potencjał młodych doktorów jest marnotrawiony, ponieważ firmy nie umieją korzystać z ich wiedzy.źródło: ShutterStock

- Chcemy zawrócić szkolnictwo wyższe z masowego uczenia studentów na tory tworzenia ośrodków badawczych - powiedział prof. Łukasz Szumowski podsekretarz stanu w MNiSW podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • Romek(2017-09-07 07:29) Zgłoś naruszenie 90

  MAm prośbę do pana Gowina..niech urzęduje tylko na litość Boską niech się nie bierze za żadne reformy..przykłady jego reform już za rządów PO..a koszty masakryczne.Wystarczy ,że skupi się na codziennej modlitwie to jakoś dotrwa do końca...

  Odpowiedz
 • tobaiszra(2017-09-07 00:33) Zgłoś naruszenie 174

  Przecież teraz robią doktoraty ludzie, co jeszcze 20 lat temu mieli by problem w skończeniu studiów ( nie wszyscy, ale 80%). Szczególnie na wszelkiej maści studiach humanistycznych pedagogika, prawo, nauki o rodzinie, socjologia itp. Robią np. doktorat z politologii czy historii po administracji no jaka tu logika, znam przypadek dr z filozofii po chemii, no ludzie! I co się dziwić, że po takim doktoracie z humanistyki niema pracy, a jak jest to za grosze, lepiej mieć teraz mgr inż. czy tytuł lekarza lub inny medyczny niż prof. takiej pedagogiki, nauk o rodzinie, czy nawet prawa. Po co mi dyplom humanistyczny i inwestycja w to, w postaci czasu i pieniędzy, jak nie starczy do 1. Chcesz studia humanistyczne to zaoczne i max mgr, jak Ci do pracy potrzebne jak nie szkoda czasu i kasy.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • walenrod(2017-09-06 23:52) Zgłoś naruszenie 61

  Jeśli osoba po doktoracie nie potrafi znaleźć zatrudnienia, tzn. że doktorat nic tej osobie tak naprawdę nie dał. Pieniądze podatników przeznaczone na wykształcenie takiej osoby zostały wyrzucone w błoto. A przecież założeniem jest, aby osoba wykształcona za publiczne środki w dalszej kolejności wniosła coś wartościowego do życia danej społeczności. W przeciwnym razie nieracjonalne jest przeznaczanie funduszy państwowych na szkolnictwo wyższe. W przedmiocie (kolejnej już) reformy systemu szkolnictwa wyższego, zaraz przeczytam o urzędach pracy dla osób ze stopniem naukowym doktora...Panie i Panowie doktorzy - do roboty. Nierzadko sami twierdzicie, że macie większy potencjał umysłowy niż koledzy magistrzy - nie marnujcie go zatem.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wykładowca(2017-09-06 21:07) Zgłoś naruszenie 71

  Niezbyt to wszystko mądre. Faktycznie na uczelniach patologii nie brakuje, ale to lekarstwo...

  Odpowiedz
 • konrad(2017-09-06 20:44) Zgłoś naruszenie 54

  no wreszcie. nasze uczelnie to skanseny

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane