Reforma edukacji według PiS: Jakiego człowieka wychowa szkoła Anny Zalewskiej?

autor: Karolina Nowakowska12.08.2017, 18:00; Aktualizacja: 14.08.2017, 16:19
Anna Zalewska

Anna Zalewskaźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Szkoła nie tylko uczy, ale i wychowuje. To jak wychowuje, zależy od Ministra Edukacji Narodowej i tego, jakich ekspertów wybierze on do konstruowania podstawy programowej. Młodych obywateli władza kształtuje więc na swój obraz i podobieństwo. Jaki będzie człowiek wychowany przez Prawo i Sprawiedliwość?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (45)

 • Tomek(2017-08-12 19:40) Zgłoś naruszenie 1622

  nieważne jakiego, ważne że będzie 50% mniej nauczycieli

  Odpowiedz
 • Taka prawda(2017-08-12 20:16) Zgłoś naruszenie 6017

  Człowieka, który kuje przedmioty humanistyczne już teraz dające marne szanse na zatrudnienie😞Prezes i jego świta nie rozumie zmieniających się czasów i nie zdaje sobie sprawy, że nie każdy ma tyle szczęścia co on, że po kierunku humanistycznym i bez znajomości języków- robią karierę. Taka to dobra zmiana!!!!!

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Emerytura czerwcowa - błąd ZUS i MRPiPS(2017-08-12 21:21) Zgłoś naruszenie 5211

  Dobrze by było, gdyby szkoła uczyła, że jest w Polsce prawo, które chroni obywateli przed bezprawnymi działaniami i arogancją władzy i pomaga w walce o sprawiedliwość.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Hfhfh(2017-08-13 08:36) Zgłoś naruszenie 355

  Na szczęście jest jeszcze internet... I tak trochę z innej beczki- języki obce: zwiększono wymagania, egzamin ma być trudniejszy niż gimnazjalny, a uczniowie mają rok nauki, czyli 100 godzin mniej. 100 godzin!!! To będzie czad! Oczywiście kto będzie winny słabych wyników egzaminacyjnych? Wróg społeczny sabotujący słuszną reformę "ratujmy dzieci przed gimnazjalistami", nauczyciel. Bo przecież nie geniusze od podstawy, którzy nie zauważyli, że skrócono czas nauki!

  Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
 • JP(2017-08-13 09:37) Zgłoś naruszenie 1722

  Takich bzdur dawno nie czytałem. Zawsze mówiono, że najważniejszy jest nauczyciel i jego doświadczenie. Teraz wyciągacie irracjonalne wnioski z PP.

  Odpowiedz
 • wow(2017-08-13 12:12) Zgłoś naruszenie 3122

  Jakiego młodego człowieka wychowa pis????? Oczywiście na wzór i podobieństwo ich guru, posła kaczyńskiego, czy czołowej posłanki pawłowicz: młody człowiek będzie miał prawo odpowiadać ludziom: "ZAMKNIJCIE *****", ******************* . Co zrobi nauczyciel do którego tak odezwie się młody człowiek ? Ano NIC! BRAWO BRAWO BRAWO

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wow(2017-08-13 12:15) Zgłoś naruszenie 1811

  Jakiego młodego człowieka wychowa pis????? Oczywiście na wzór i podobieństwo ich guru, posła kaczyńskiego, czy czołowej posłanki pawłowicz: młody człowiek będzie miał prawo odpowiadać ludziom: "ZAMKNIJCIE MORD...", "KANALI..." . Co zrobi nauczyciel do którego tak odezwie się młody człowiek ? Ano NIC! BRAWO BRAWO BRAWO

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • pytam(2017-08-13 15:16) Zgłoś naruszenie 206

  Może autor wyjaśni kiedy w naszej szkole uczeń był traktowany podmiotowo ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • gdziewzór(2017-08-13 15:18) Zgłoś naruszenie 2119

  A UE liczy się z wartościami innych państw ? Podejmuje dyskusję ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Malwina(2017-08-13 16:14) Zgłoś naruszenie 370

  Nawet domy rodzinne już w większości nie wychowują. To łatwe obiekty do indoktrynacji, te dzieci z nich się wychodzące. I tyle. Szkoła już dawno nie wychowywała/ "pani go nauczy, a ja go będę wychowywał"/. I oto nauczyciele, którzy są z innych wartości muszą uczyć krnąbrnych, bezczelnych uczniów. I robią to po kilkadziesiąt lat w czasie zawodowego życia. Nie wypaleni ale posiadający szereg chorób, które wynikają ze stresu,zmęczenia i totalnej niemocy. I presji, aby za nic nagradzać i promować. Suma sumarum: nijakich, bez ambicji , i tylko 500+, 1000+ itp. łatwo zwerbować, kupić. Więc po co myśleć?

  Odpowiedz
 • Waldi(2017-08-13 19:36) Zgłoś naruszenie 910

  Trochę nie rozumiem tej Reformy Edukacji Uważam że Reforma Edukacji Powinna Być wprowadzona jak już ma być wprowadzana trochę w w wolniejszym tempie nie tak szybko że Już od 1 Września tego roku a po za tym Uważam że powinny być Przeprowadzona wcześniej rozmowa z samymi zainteresowanymi czyli z dziećmi i ich rodzicami. Nie rozumiem też po co likwidować Gimnazja Które działają już tyle lat i pozbawiać tym samym większości Nauczycieli Pracy którzy w dużej mierzę nie tak szybko znajdą zatrudnienie w nowym miejscu Pracy. Zgadzam się że w Gimnazjach dzieci Bywają Różne ale Od tego jest chyba wykwalifikowana Kadra Pedagogiczna i chyba ma ku temu kwalifikację aby sobie z takimi dziećmi umieć poradzić. owszem że są też dobre Punkty Reformy Edukacji jak np. Więcej godzin Wychowania Fizycznego oraz to że szkoła będzie organizowała więcej zajęć dla dzieci po lekcjach niż dotychczas a nie tylko jak do tej pory uczyła do testu. Jednak uważam że w większości ta Reforma jest moim zdaniem wprowadzana za szybko i jest za wiele niewiadomych kwestii dla Rodziców i Uczniów które nie zostały wyjaśnione. Mnie osobiście nie odpowiada w Reformie oświaty co prawda nie tej wprowadzanej przez Prawo i Sprawiedliwość ale tej wprowadzonej Przez Miasto Gdynia że Miasto Likwiduje Liceum Ogólnokształcące numer 13 w Gdyni Którego ja osobiście jestem absolwentem i to jest jedyne Liceum z oddziałami Integracyjnymi w całej Gdyni i to jest najbardziej Przerażające że dzieci z potrzebami pozbawia się możliwości kontynuowania edukacji w Takiej placówce i ja się pytam czemu jeżeli nawet Liceum nie mogło się mieścić w swojej starej siedzibie to czemu tej szkoły nie przeniesiono w inne miejsce to już by było znacznie lepsze rozwiązanie tylko Włodarze miasta wykazują się brakiem Pomysłu na dalsze funkcjonowanie tej Placówki i z z tego powodu szkołę się likwiduję i to taką która dawała przez kilka lat szansę dzieciom z różnymi dysfunkcjami na Edukację w gronie swoich rówieśników i to zarówno tych podobnych do nich jak i tych pełnosprawnych. Ja się pytam włodarzy Miasta Gdynia czy jak teraz dziecko jest Upośledzone w stopniu małym lub jedynie w stopniu lekkim to ma iść do Placówki specjalnej nic nie ujmując oczywiście takim Placówką lub po prostu być skazanym na edukację domową czy nie lepiej żeby się wyżej wymienione dzieci uczyły w Placówkach z oddziałami integracyjnymi i z różnymi dziećmi a przez to równały w górę niż Likwidować tego typu Placówki. Decyzja O Likwidacji 13 LO w Gdyni jest dla mnie po prostu nie zrozumiała i to Likwidacja Palcówki która istnieje wiele lat i Która daje szansę na edukację dzieciom Pełnosprawnym jak i nie pełnosprawnym

  Odpowiedz
 • DonKaczorTuskkrolpolski(2017-08-13 19:40) Zgłoś naruszenie 1928

  Totalna opozycja. Autorka artykułu w jej szeregach.

  Odpowiedz
 • Guest1(2017-08-13 22:40) Zgłoś naruszenie 134

  Akurat nie tylko podstawa programowa kształtuje postawy uczniów i ich charaktery. To nie ma w dobie internetu decydującego wpływu na człowieka.. Jeśli ma...A życie i tak zweryfikuje.

  Odpowiedz
 • nijaki(2017-08-13 23:18) Zgłoś naruszenie 156

  Odpowiedź znajduje się w tytule. Jakiego. Patryka - i jemu podobnych.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • kuba(2017-08-13 23:54) Zgłoś naruszenie 1422

  Wielu pedagogów nie zna ani starej a ni nowej podstawy bo jej nie czyta i nie rozumie. Wielu nie zauważy też różnicy w podstawie swego przedmiotu. Grunt to to aby kasa była na pierwszego. Po co ta mdła pisanina?

  Odpowiedz
 • Świrosław Kłamczyński(2017-08-14 00:22) Zgłoś naruszenie 1917

  DURNEGO KATO KIBOLA WYCHOWA PISOWSKA PROPAGANDA I JEJ SŁUGUSY ZWANE DZIENNIKARZAMI, GLINIARZAMI I INNYMI SŁUGUSAMI ZAKOMPLEKSIONEGO JADOWITEGO KARŁA Z ŻOLIBORZA.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • obserwator(2017-08-18 09:16) Zgłoś naruszenie 107

  dziennikarzom gazety prawnej ostatni to się nic nie podoba, niech zobaczą jakich Polaków wykształcono za czasów poprzedniej koalicji z aktualnym hasłem róbta co chceta, więc robią

  Odpowiedz
 • Zuzanna(2017-08-18 15:39) Zgłoś naruszenie 87

  Imperator Kaczyński po prostu chce edukować armię bezmyśłnych, powolych przewodnictwu PiS klonów, a nie przyszłych myślących i samodzielnych obywateli. Może byłoby to żałosne i śmieszne, ale tak naprawde to przerażajaca kompromitacja, która szczerze pokazuje umysłowość i poziom kompetencji obecej władzy. Chaos i upadek to rezultaty zmian wprowadzanych przez tempych politruków oraz cynicznych karierowiczów chcących przypodobać się prezesowi PiS. Rezultay będa podone jak w przypadku osławionych już stadnin koni i ich tegorocznej aukcji, tyle tylko, że chodzi tu o nasze dzieci i przyszłość naszego kraju.

  Odpowiedz
 • Zalewskiej - Nie(2017-08-22 08:36) Zgłoś naruszenie 03

  Popieram Owsika i Róbta Co Chceta

  Odpowiedz
 • magazynier(2017-08-22 10:08) Zgłoś naruszenie 10

  Poczekamy, zobaczymy. Gorzej nie będzie- to jest pewne. I oby taniej. Brakuje tylko liczby godzin z chemii i matematyki.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane