statystyki

Szkolna księgowa nie obsłuży poradni pedagogicznej

autor: Artur Radwan07.08.2017, 16:00
SN orzekł, że porozumienie między podmiotami (zespołem szkół i poradni) w orzecznictwie jest dopuszczalne, choć nie jest to uregulowane w kodeksie pracy.

SN orzekł, że porozumienie między podmiotami (zespołem szkół i poradni) w orzecznictwie jest dopuszczalne, choć nie jest to uregulowane w kodeksie pracy.źródło: ShutterStock

Pracownik samorządowy nie może być na stałe oddelegowany do pracy w innej jednostce, która podlega gminie, na mocy porozumienia dyrektorów – orzekł Sąd Najwyższy.

Dyrektor zespołu szkół ponadgimnazjalnych zatrudnił główną księgową na czas nieokreślony. W ramach etatu wykonywała obowiązki również w poradni psychologiczno-pedagogicznej na podstawie ustnego, a następnie pisemnego porozumienia między dyrektorami jednostek finansowanych przez tę samą gminę.

Kiedy księgowa została zwolniona, wniosła sprawę przeciwko poradni o wynagrodzenie za pracę i ustalenie istnienia stosunku pracy. Sędzia uznał, że usługi kobiety nie miały charakteru stosunku pracy. Nie podpisywała listy obecności, a w poradni pojawiała się w razie konieczności. Dodatkowo sąd I instancji podniósł, że racjonalne jest nietworzenie stanowiska pracy, skoro obsługa była w niewielkim rozmiarze (60 pracowników szkoły i 7 pracowników poradni). Zwrócił uwagę, że księgowa przez wiele lat pracy nie negowała zakresu swych obowiązków, jej żądania nie mogą więc być uwzględnione. Sąd II instancji podzielił te ustalenia i oddalił apelację pracownicy szkoły.


Pozostało jeszcze 46% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane