Rząd przykręca śrubę dyrektorom przedszkoli

autor: Artur Radwan13.06.2017, 06:57; Aktualizacja: 13.06.2017, 08:09
Przedszkole

Ograniczenia dotkną także dyrektorów samorządowych placówek oświatowych.źródło: ShutterStock

Właściciele publicznych placówek oświatowych boją się, że resort edukacji doprowadzi ich do bankructwa. Zastanawiają się nad wypowiedzeniem gminom umów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • cyrkon(2017-06-13 09:57) Zgłoś naruszenie 252

  Po pierwsze nikt nikogo nie zmusza do korzystania z dotacji, jeżeli pani dyrektor przedszkola jest pewna że będzie miała klientów to w czym problem. Jeżeli daję komuś dotacje to mogę też wyznaczyć zasady i przeznaczenie dotacji. a ta wypowiedź jest bardzo zastanawiająca: „Ludzie prowadzący biznes oświatowy już zastanawiają się, jak zatrzymać całą kwotę dotacji (jeśli pokryje wszystkie wydatki bieżące, nadwyżkę trzeba zwrócić gminie).” wynika z tego że przedszkole mogło by być tańsze, że wydatki są tworzone na siłę aby jak najwięcej wydrzeć kasy z budżetu. A kasa w budżecie pochodzi z naszych podatków.

  Odpowiedz
 • Dyrektor przedszkola (2017-06-13 19:50) Zgłoś naruszenie 112

  Co za brak rzetelności dziennikarskiej! Dyrektor przedszkola publicznego ma stawkę nauczyciela dyplomowanego, oczywiście jak uzyskał ten stopień awansu, oraz dodatki W sumie z wyslugą za lata pracy, dodatek funkcyjny i motywacyjny to jakieś 5500 brutto, a jest dyrektorem zakładu pracy, odpowiada za kadry, planuje budżet, prowadzi remonty z całą dokumentacją zamówień, i oczywiście odpowiada za bezpieczeństwo dzieci i pracowników oraz poziom edukacyjny przedszkola. Ogrom zadań i jeden człowiek.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Lepiej ...(2017-06-13 13:18) Zgłoś naruszenie 94

  .... podzielić to na dzieciaki niż paść jednego dyrektora.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Rodzic(2017-06-13 14:03) Zgłoś naruszenie 42

  Nie rozumiem jakie kominy przwdszkola publiczne?moze niepubliczne???? I pracujacy za najnizsza krajowa nauczyciele 8 godz ze sprzataniem sali i innymi obowiazkami....to jakas masakra

  Odpowiedz
 • Mila(2017-06-18 16:03) Zgłoś naruszenie 20

  Brawo za zakaz godzin ponadwymiarowych dla dyrektorów szkół!!!. W mojej szkole dyrektor ciągnie ile się da godzin nadliczbowych a za Niego pracują za friko nauczyciele , bo przecież nie mogą odmówić wykonania poleceń służbowych..

  Odpowiedz
 • Antoni(2017-06-14 02:11) Zgłoś naruszenie 12

  Ustawowo pensja - jako roczny przychód z pracy ze wszystkimi składnikami wynagrodznia, jakichkolwiek dyrektorów, prezesów, kierowników oświaty nie powinna być większa niż +20% ponad średnią krajową. Na pewno znajdą się uczciwi ludzie chcący być dyrektorami za takie pieniądze. A tym co nie chcą powiem: nie nadają się na takie stanowiska w tym sektorze. By dalej ograniczać malwersacje to należy ograniczyć do minimum wszelkie delegacje i inne świadczenia materialne nie wliczone do pensji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane