statystyki

Sejm blokuje projekt ministra Gowina o stopniach naukowych

autor: Urszula Mirowska-Łoskot16.03.2017, 07:32; Aktualizacja: 16.03.2017, 08:49
uniwersytet

Krytyczne uwagi do projektu zgłoszonego przez Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, ma Biuro Analiz Sejmowych (BAS)źródło: ShutterStock

Parlament spowalnia prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym. Zakłada on umożliwienie uzyskania doktoratu lub uprawnień habilitacyjnych za pracę nad wynalazkiem w firmie.

Projekt został skierowany do specjalnie powołanej podkomisji nadzwyczajnej. Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowane jest w przyszłym tygodniu, jednak jak na razie termin posiedzenia podkomisji nie został wyznaczony. Praktycznie nie ma więc szans, by nowelizacja weszła w życie, tak jak planował rząd – 31 marca 2017 r.

– Pracujemy nad poprawkami. Wiele uwag mają do niego konferencje rektorów czy Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów. Zwołamy podkomisję wtedy, kiedy będziemy mieli przyszykowane zmiany. Terminy nie są tak ważne. Ważniejsze jest perfekcyjne przygotowanie tego projektu – mówi Włodzimierz Bernacki, poseł PiS.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane