Rekordowe zainteresowanie dotacjami z Malucha+

autor: Michalina Topolewska06.02.2017, 07:49; Aktualizacja: 06.02.2017, 08:29
Łącznie dzięki programowi Maluch+ w 2017 r. powstanie 12 tys. miejsc opieki.

Łącznie dzięki programowi Maluch+ w 2017 r. powstanie 12 tys. miejsc opieki.źródło: ShutterStock

O ponad 362 mln zł wnioskowały gminy i podmioty prywatne na rozwój placówek przeznaczonych dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Złożone przez nie wnioski przewyższyły przewidzianą na ten cel kwotę, która wynosiła 151 mln zł.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozstrzygnęło tegoroczną edycję konkursu w ramach programu Maluch+. Jest on prowadzony od 2011 r. i umożliwia uzyskanie dofinansowania z budżetu państwa na zakładanie żłobków, klubów dziecięcych (lub rozbudowę tych istniejących), i zatrudnianie dziennych opiekunów, a także na częściowe pokrycie kosztów funkcjonowania miejsc w działających już placówkach, o ile powstały w poprzednich latach z udziałem środków Malucha+. Konkurs na 2017 r. był podzielony na cztery moduły. W pierwszym z nich mogły wystartować wyłącznie gminy, które zamierzają w tym roku uruchomić nowe placówki lub utworzyć nowe miejsca (wraz z środkami na ich utrzymanie w br.). Oferty złożyły 103 gminy na łączną kwotę 86,3 mln zł. Resort zdecydował, że na ten moduł rozdysponowanych będzie 46,4 mln zł. Tym samym budżetowe wsparcie otrzyma każdy samorząd, ale w niższej wysokości, uzależnionej od liczby uzyskanych punktów.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane