statystyki

Rekordowe zainteresowanie dotacjami z Malucha+

autor: Michalina Topolewska06.02.2017, 07:49; Aktualizacja: 06.02.2017, 08:29
Łącznie dzięki programowi Maluch+ w 2017 r. powstanie 12 tys. miejsc opieki.

Łącznie dzięki programowi Maluch+ w 2017 r. powstanie 12 tys. miejsc opieki.źródło: ShutterStock

O ponad 362 mln zł wnioskowały gminy i podmioty prywatne na rozwój placówek przeznaczonych dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Złożone przez nie wnioski przewyższyły przewidzianą na ten cel kwotę, która wynosiła 151 mln zł.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozstrzygnęło tegoroczną edycję konkursu w ramach programu Maluch+. Jest on prowadzony od 2011 r. i umożliwia uzyskanie dofinansowania z budżetu państwa na zakładanie żłobków, klubów dziecięcych (lub rozbudowę tych istniejących), i zatrudnianie dziennych opiekunów, a także na częściowe pokrycie kosztów funkcjonowania miejsc w działających już placówkach, o ile powstały w poprzednich latach z udziałem środków Malucha+. Konkurs na 2017 r. był podzielony na cztery moduły. W pierwszym z nich mogły wystartować wyłącznie gminy, które zamierzają w tym roku uruchomić nowe placówki lub utworzyć nowe miejsca (wraz z środkami na ich utrzymanie w br.). Oferty złożyły 103 gminy na łączną kwotę 86,3 mln zł. Resort zdecydował, że na ten moduł rozdysponowanych będzie 46,4 mln zł. Tym samym budżetowe wsparcie otrzyma każdy samorząd, ale w niższej wysokości, uzależnionej od liczby uzyskanych punktów.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane