Egzamin wstępny na aplikację ogólną 2016: Pierwszy etap zakończony

autor: Maciej Suchorabski26.10.2016, 14:20; Aktualizacja: 29.10.2016, 12:17
Egzamin wstępny 2016

Zgodnie z obowiązującymi przepisami nie ma ograniczeń wiekowych w dostępie do aplikacji ogólnej.źródło: Materiały Prasowe

1710 kandydatów przystąpiło egzaminu wstępnego na aplikację ogólną, który obył się 26 października w hali Warszawskiego Centrum EXPO XXI. Absolwenci prawa walczą o przyjęcie do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • odp(2016-10-29 08:12) Zgłoś naruszenie 12

    TO Ty bajki opowiadasz.

    Odpowiedz
  • Kamil(2016-10-28 23:03) Zgłoś naruszenie 93

    Wiecie, teraz na forum każdy pisze o jakimś chodzeniu do łazienki i innych dyrdymałach. Czemu podczas egzaminu nikt tego nie zgłosił komisji i nie zostało to zaprotokołowane. Żaden z krzykaczy na forum w trakcie egzaminu tego nie zrobił a teraz szukają dziury w całym. Siedziałem centralnie przy łazienkach i widziałem, że faktycznie było dużo chętnych aby się tam udać ale każda osoba szła w asyście członka komisji i nie było mowy o żadnych porozumiewaniu się. Także ładne bajki tutaj niektórzy wciskają. Zawaliliście test a teraz szukacie haczyków, żeby coś zdziałać jeszcze, żenada... żal tego czytać

    Odpowiedz
  • Zdawajacu(2016-10-28 15:06) Zgłoś naruszenie 81

    Zgadzam się w 100% !! Nie wiem dlaczego wciąż tak mało serwisów o tym mówi. To bardzo poważne naruszenie!!!! Powinno skutkować bezwzględną niewaznoscia egzaminu!

    Odpowiedz
  • anonimus(2016-10-28 13:52) Zgłoś naruszenie 91

    Dzisiaj jest juz 28.10 16. a żadne media tematu nie podejmuja w sprawie tych tak wielu przekrętów na egzaminie na aplikacje ogólna .Dziwię się no ale widocznie wszyscy klękają przed rządzącymi! Nie ma już mediów niezależnych!Wszystkie się boją bo a nuż Jarek ich uciszy no albo są już dawno przekupione.Jak tak możebyć że wiekszośc studentów milczy no chyba że są to ci którym się.udało wyjść do kibelka na konsultacje i myślą że dzięki temu zdobędą kilka punkow więcej.Kochani nie cieszcie się za bardzo ci którzy mieli egzamin podany na tacy wykończa was później w dalszym etapie.Jesteście naiwni .No a myślę ,że reszta uczciwych powinna się zmówić na forum i zrobić z tym przekrętem porządek bo kto jak nie MY !Przeciez to nasza przyszłość!Żądamy RÓWNEGO TRAKTOWANIA WSZYSTKICH!!!!!!!!!!MEDIA APEL DO WAS POKAŻCIE ŻE JESTEŚCIE ZA PAŃSTWEM PRAWA A NIE BEZPRAWIA jak to ma miejsce teraz!!!!!! Pokażcie ,że można na was liczyć!!Będą jeszcze kolejne egzaminy nie pozwólmy żeby przekrety stały się rutyną!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • KONTAKT24(2016-10-28 13:41) Zgłoś naruszenie 81

    Proszę o wiadomość na Kontakt24

    Odpowiedz
  • Tomek(2016-10-27 23:07) Zgłoś naruszenie 91

    Niedopuszczalnym jest, aby w trakcie takiego poważnego rangą egzaminu dochodziło do tego typu naruszeń. Tym bardziej w obliczu tak utrudnionego dostępu do aplikacji. Droga jest bardzo długa i kręta. Konkurencja ogromna ! Uważam, że Państwo PRAWA nie powinno bagatelizować sprawy. Nieoplombowanie testu jest bezwzględną przesłanką wzruszenia egzaminu, tak jak było w przypadku matur. Jeśli ta sprawa faktycznie "rozejdzie się po kościach", oznacza to, że plombowanie testów, kodowanie i cały szereg procedur gwarantujących sprawiedliwe zasady egzaminu to jedno wielkie kłamstwo. Sam fakt braku reakcji ze strony komisji, jakiejkolwiek informacji, że sprawa zostanie wyjaśniona, że nie wiedzą jak to możliwe, cokolwiek. Zupełna ignorancja. Wymiana testów akurat niczego nie załatwia. To jest niewyobrażalne. Uważam, że ludzi oponujących powinno być zdecydowanie więcej. Dlaczego nie walczycie o swoje prawa,gwarancje ? Jest to można powiedzieć obowiązek, nas- prawników, aby nie przystawać na tego typu naruszanie naszych praw, gwarancji i ogólnych reguł.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zainteresowany(2016-10-27 20:02) Zgłoś naruszenie 90

    Czy członkowie komisji nie powinni zwrócić uwagi rozdając te kilkanaście testów, że testy są niezaplombowane? Należałoby się zastanowić dlaczego akuratnie Ci wyróżnieni kandydaci dostali od członków komisji takie "szczególne" testy i ile osób z pozostałych obecnych na sali kandydatów nie zgłosiło faktu otrzymania takiego testu, wiedząc uprzednio, że takie testy otrzymają. W kwestii kopert - a czy wszystkie koperty były oplombowane? Ktoś to weryfikował, czy z góry komisja przyjęta, tak jak w przypadku rozdawanych testów, że koperty są oplombowane. Może by tak opublikować protokół z przebiegu egzaminu by wykazać ile kandydatów taki test otrzymało, kto to był i kto z członków komisji taki test rozdał? A nóż zrozumiemy dlaczego doszło do takiej drobnej i bagatelizowanej nieprawidłowości, niedającej wszystkim kandydatom równych szans w dojściu do zawodu.

    Odpowiedz
  • Zzz(2016-10-27 15:14) Zgłoś naruszenie 121

    Podobno 40 kopert było niezabezpieczonych

    Odpowiedz
  • Gość(2016-10-27 12:08) Zgłoś naruszenie 150

    Bardzo mnie również interesuje dlaczego tak duzo osób w tej sprawie milczy..

    Odpowiedz
  • gość(2016-10-27 10:54) Zgłoś naruszenie 100

    są na forum prawniczym https://forumprawne.org/forum-mlodych-prawnikow/662778-konkurs-na-aplikacje-ogolna-kssip-2016-a-60.html

    Odpowiedz
  • Michał(2016-10-27 10:24) Zgłoś naruszenie 70

    Czy opracował już ktoś odpowiedzi na pytania?

    Odpowiedz
  • r(2016-10-27 08:46) Zgłoś naruszenie 92

    Ograniczanie dostępu do zawodu pełnomocnika sądowego jest niezgodne z konstytucją, którą rzekomo tak wszyscy szanują. Art. 17 Konstytucji, w kontekście ograniczeń mówi o zawodach zaufania publicznego, a pełnomocnik procesowy nie jest takim zawodem. Argumentacja, że klient musi mieć do niego zaufanie, jest śmieszna, bo każdy usługodawca, a tym bardziej pełnomocnik powinien się cieszyć zaufaniem klienta i w zasadzie niczyim innym. Z resztą zaufanie klienta do swojego pełnomocnika nie jest uczuciem podzielanym powszechnie i być nie musi. . Klient może mu ufać, reszta społeczeństwa nie musi. Brak powszechnego zaufania nie jest przeszkodą do wykonywania funkcji / zawodu pełnomocnika. Jedynym zawodem zaufania publicznego jest obecnie sędzia, być może jeszcze notariusz (choć tu zaczynam wątpić po ostatnich aferach pokazywanych w mediach).

    Odpowiedz
  • Lidka(2016-10-26 22:50) Zgłoś naruszenie 476

    Poza tym akcja egzaminów bez plomb jest niedopuszczalna. Ponad 20 osób otrzymało egzaminy niezabezpieczone !!! Może to oznaczać,ze nie wszyscy widzieli arkusz po raz pierwszy. Zasady sprawiedliwej konkurencji nakazują chyba co innego. Egzamin powinien podlegać z tego powodu unieważnieniu.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • gość(2016-10-26 21:44) Zgłoś naruszenie 271

    Egzamin w tym roku był bardzo trudny. Zmieniona została zupełnie systematyka, ilość pytań danych gałęzi prawa. Pojawiła się ustawa o Trybunale Stanu, z której pytania wcześniej nie pojawiały się na egzaminie. Znaczną część stanowiły pytania z zakresie sądownictwa powszechnego i prokuratury, jak również padła ogromna ilość pytań w zakresie prawa administracyjnego, czego się zdający nie spodziewali. Dlaczego nie ma wskazanego konkretnie zakresu materiału na egzamin, tak jak ma to miejsce na aplikacjach korporacyjnych ? Dlaczego nie ma żadnej konsekwencji w układaniu testów ? Jak zdający mają się do tego przygotować ? Przez 9 lat powielany był zakres pytań i ich ilość. W tym roku nastąpiła jakaś totalna rewolucja.

    Odpowiedz
  • HAHA(2016-10-26 17:56) Zgłoś naruszenie 275

    Ciekawe ilu praktykujących radców albo adwokatów ze Zwarą na czele odpowiedziałoby na te pytania. :))) Jak co roku gnębi się młodych ludzi, wciskając im kit, że aplikacja przygotuje ich do zawodu. Gdybyście moi mili adepci prawa nadawali się do zawodu, to pierwsze pytanie jakie byście zadai, to: jakim cudem konkurencja przygotuje nas do zawodu? Przecież jak to zrobią dobrze, to odbierzemy im kawałek ich tortu? Czy inteligentny człowiek ma naturalną skłonność szkodzenia sobie? :))

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz