statystyki

UNICEF: Zapalenie płuc zagraża dzieciom w ubogich krajach

02.02.2016, 11:18
Zapalenie płuc śmiertelnym zagrożeniem dla dzieci w ubogich krajach

Zapalenie płuc śmiertelnym zagrożeniem dla dzieci w ubogich krajachźródło: ShutterStock

Zapalenie płuc jest jednym z najgroźniejszych powikłań zakażeń u dzieci i w ubogich krajach - podaje UNICEF. Marek Krupiński, szef UNICEF Polska podkreśla,
że w Afryce Subsaharyjskiej i Azji zapalenie płuc powoduje więcej zgonów małych dzieci niż malaria, AIDS i gruźlica łącznie. Według podsumowań za 2013 rok zapalenie płuc było przyczyną śmierci ponad 940 tysięcy dzieci, większość z nich nie dożyła drugiego roku życia.

Reklama


Reklama


Jak podkreśla Marek Krupiński, do śmiertelności dzieci z powodu zapalenia płuc przyczynia się słaby dostęp do niezbędnych antybiotyków oraz brak wiedzy na temat rozprzestrzeniania się chorób. UNICEF organizuje kampanie informacyjne i profilaktyczne, zarówno dla dzieci jak i matek. Jak podkreśla, są to najczęściej programy edukacyjne, które mogą zdziwić Europejczyków, bo polegają na najprostszych informacjach o konieczności mycia rąk i szerzeniu wiedzy o zależności między higieną a unikaniem zakażeń mogących zakończyć się śmiercią.

UNICEF prowadzi kampanie edukacyjne, ale tez buduje szpitale i finansuje szczepienia dzieci przeciwko zakażeniom powodującym śmiertelne choroby. Organizacja apeluje o wpłaty na ten cel . Informacje można znaleźć na stronie internetowej www.unicef.pl.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • Dr.X(2016-02-02 15:35) Odpowiedz 00

    Medyczna marihuana to bardzo prosty, niespotykanie tani i niewiarygodnie bezpieczny lek na zapalenie płuc. Problem w tym, że światowe lobby farmaceutyczne nie pozwoli, by ludzie o tym wiedzieli.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Prawo na co dzień

Galerie

Polecane

Reklama