statystyki

Pełnomocnik wyda zgodę na leczenie dziecka

autor: Michał Culepa21.05.2015, 07:58; Aktualizacja: 21.05.2015, 08:49

Rodzic chorego dziecka może udzielić pełnomocnictwa innej osobie do wyrażenia zgody na leczenie lub zabieg medyczny. Tak orzekł Sąd Najwyższy.

Sprawa dotyczyła zgody na wykonanie zabiegów medycznych na małoletniej pacjentce, która przebywała na stałe w domu pomocy społecznej. Dziewczynka była upośledzona umysłowo w znacznym stopniu. W kwietniu 2014 r. dziecko zachorowało i trafiło do szpitala. Tu dokonano wielu badań i zabiegów medycznych. Jednak przed ich wykonaniem pojawiły się problemy formalnoprawne. Zgodę na dokonanie zabiegów wyraził radca prawny – pełnomocnik ojca dziewczynki. Przy czym ojciec pacjentki miał pełnię władzy rodzicielskiej, z kolei matka zmarła. Ojciec dziewczynki upoważnił jednak brata zmarłej żony do reprezentowania go przed wszelkimi instytucjami, szpitalami, urzędami i organami administracji oraz sądami we wszystkich sprawach związanych z wykonywaną władzą rodzicielską w stosunku do córki.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane