Pielęgniarki porozumiały się z rządem. "Zembalowe" zostanie włączone do pensji

10.07.2018, 13:39; Aktualizacja: 11.07.2018, 08:36
medycyna, pielęgniarka, badania, pacjent, szpital, zdrowie

Na godzinę 13 w Lublinie zaplanowano Posiedzenie Społecznej Rady ds. Ochrony Zdrowia z udziałem wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko.źródło: ShutterStock

Wczoraj zostało zawarte porozumienie między stronami; jest to odpowiedź na oczekiwania środowiska pielęgniarek i położnych, które postulowały stabilizację sytuacji związanych z dodatkami - poinformował we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (100)

  • Magda(2018-07-12 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie pochodne zyskujemy?!?! 500 zl ktore zostało z Zembalowego pojdzie na pochodne!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bea(2018-07-12 17:33) Zgłoś naruszenie 20

    Poraz kolejny nas okpiono. Już słyszałam komentarze że pielęgniarki dostały kolejną podwyżkę. Zbliżają się wybory więc tym porozumieniem rząd kupił sobie spokój. Nie będzie poparcia społecznego dla naszych ewentualnych protestów. Ale martwi mnie jeszcze jeden punkt tego porozumienia dotyczący minimalnych norm zatrudnienia skąd rządy chce wziąć pielęgniarki na moim oddziale będzie brakowało 10 pielęgniarek w ilu miejscach jeszcze możemy pracować. To będzie fikcja albo będzie się zamykać oddziały

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • eve(2018-07-12 17:33) Zgłoś naruszenie 20

    a co z dodatkiem dla pielęgniarek pracujących na umowę zlecenie w długoterminowce?

    Odpowiedz
  • BEZKOFEINOWA(2018-07-12 13:13) Zgłoś naruszenie 30

    no przeciez od picia kawy wiadomo,ja mam problem bo jestem pielegniarka 32 lata w szpitalu z codziennym ostrym dyzurem ,zabiegami i czesto pojedynczym dyzurem,problem moj jest taki ze nie lubie kawy i jak ja mam sie w tej pracy odnależć????nigdy nie wiem co mam z soba zrobic przez te 12 h dyzuru.Woda nie pomaga POZDRAWIAM

    Odpowiedz
  • Edyta(2018-07-12 10:37) Zgłoś naruszenie 10

    Prosze porównac odpowiedzialność zawodową pielęgniarki a opiekuna medycznego... chyba niema co do tego watpliwości. Nie chowajcie się za plecami pielęgniarek tylko sami walczcie jako oddzielna grupa zawodowa! Po co ten jad wylewacie na pielegniarki! Skoro wg ciebie pielęgniarka jest od mycia to po co ty tam jesteś?????

    Odpowiedz
  • receopadaja(2018-07-12 09:18) Zgłoś naruszenie 10

    Nie tak wcale rozowo wyglada to nasze porozumienie...niestety jak zawsze wiecej musielismy oddac niz zyskalismy...ale....wejda w zycie normy i to jest zadowalajace...nie bedzie juz takiej mozliwosci ze gdzies personel bedzir zmuszony pracowac ponad sily....nadal bedzie pracowal bardzo ciezko ale moze skoncza sie pojedyncze dyzury!!! teraz nie ruszy oddzial poki nie bedzie mial obsady...teraz zaden dyrektor nie zacznie rozmowy od 13 zl brutto ale bedzie musial sie postarac zeby przyjsc do niego do pracy...

    Odpowiedz
  • RAMZES12(2018-07-12 07:12) Zgłoś naruszenie 02

    DO ROBOTY BIAŁE DZIEWICE

    Odpowiedz
  • Piel.30(2018-07-11 21:06) Zgłoś naruszenie 30

    Byłam na ogólnopolskiej demonstracji pielęgniarek jak Pan Minister obiecał podwyżki płac i usłyszałam ,,DO PODSTAWY. To były tylko słowa. Następnego dnia kiedy okazało się, że na papierze to tylko DODATEK DO PENSJI pomniejszony o brutto brutto, zwątpiłam. Czy tym razem historia się powtórzy?

    Odpowiedz
  • aga(2018-07-11 19:39) Zgłoś naruszenie 20

    Mowa jest tylko o etatach. Jak ma być to rozwiązane w przypadku umów cywilno - prawnych i umów zleceń?

    Odpowiedz
  • Maria(2018-07-11 14:38) Zgłoś naruszenie 20

    A co z pielęgniarkami zatrudnionymi na umowę zlecenie?? Jak to bedzie rozwiązane

    Odpowiedz
  • Gocha(2018-07-11 13:39) Zgłoś naruszenie 40

    LENIWE BABY?? OBYŚ MIAŁ TAKÀ LENIWĄ BABĘ W SZPITALU PRZY TWOIM ŁÓŹKU, BO NIE DŁUGO ICH NIE BĘDZIE!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pielęgniarka 😷 (2018-07-11 13:37) Zgłoś naruszenie 60

    Jakie 1100. Powinnyśmy jeżeli już to 1600 dostać. Dlaczego nasi przedstawiciele to podpisali. To jest jakaś masakra. Czy ktoś nas pytał o zdanie? Czy środowisko się na to zgadza?

    Odpowiedz
  • koooo(2018-07-11 13:35) Zgłoś naruszenie 50

    Dezinformacja przez gazeteprawną, piszą że: "dotychczasowe dodatki dla pielęgniarek zostaną włączone do wynagrodzenia zasadniczego, a od 1 września br. wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek wzrośnie o 1100 zł." A to jest tylko przesunięcie z jednej kupki na drugą, a piszą jak by było włączenie dodatku i dodatkowo podniesienie wynagrodzenia. Gazetaprawna powinna się wstydzić by pisać tak bez zrozumienia.

    Odpowiedz
  • Dora(2018-07-11 13:26) Zgłoś naruszenie 10

    Obradowali na temat 5 transzy i co nie ma mimo ze minister chcial dac

    Odpowiedz
  • lili(2018-07-11 13:17) Zgłoś naruszenie 10

    wszyscy piszą i mówią ile to pielęgniarki kasy dostają a ja pracując w POZ dostaje na rękę 560zł dodatku więc się pytam o jakich 1100 zł tutaj mówią i kto to dostaje?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • grazu(2018-07-11 12:39) Zgłoś naruszenie 201

    Za to izby zacierają ręce bo 1% od zasadniczego to się na chapią za nic

    Odpowiedz
  • Aga(2018-07-11 10:55) Zgłoś naruszenie 153

    WOTUM NIEUFNOŚCI DLA ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH W WARSZAWIE ŻENADA

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Maciek(2018-07-11 10:28) Zgłoś naruszenie 10

    A ciekawe czy pielegniarki pracujace na umowie zleceniu nadal beda dostawaly dodatek w zaleznosci od wypracowanych godzin

    Odpowiedz
  • Magda(2018-07-11 08:04) Zgłoś naruszenie 07

    Porażka to teraz proszę dać nauczycielom bo też mają najniższe a co tylko w społeczeństwie pielęgniarki pracują proszę dać wszystkim po 1100 podwyżki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obserwator(2018-07-11 06:11) Zgłoś naruszenie 40

    Te pieniądze pielęgniark iwywalczyly już dawno ale ich nie dostawaly ponieważ dyrektorzy szpitali przeznaczlije na inne cele. Więc co to za podwyżki?

    Odpowiedz