HIV z sanatorium. Starsze osoby podnoszą statystyki zachorowań

autor: Klara Klinger, Patrycja Otto14.11.2017, 07:52; Aktualizacja: 14.11.2017, 08:48
HIV AIDS

Od 1985 r. na AIDS zmarło w Polsce 1,3 tys. osób.źródło: ShutterStock

Resort zdrowia szykuje kampanię uświadamiającą, w której syn mówi o zagrożeniach ojcu.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Sznkd(2017-11-14 09:48) Zgłoś naruszenie 345

    Przyjechało 2 mln pracowników zza Buga a tam to prawdziwa epidemia, wzrost zachorowań może wynikać również z tego powodu

    Odpowiedz
  • Lex(2017-11-14 11:37) Zgłoś naruszenie 232

    Ukraincow nasciagalisci i co myslicie? Tam ponad 3 mln zakazonych,

    Odpowiedz
  • Marzena (2017-11-14 13:44) Zgłoś naruszenie 231

    Moja koleżanka z pracy,w wieku 61 lat dostała HIV.Nie mogła w to uwierzyć,gdy dermatolog zlecił testy,gdy skórę na rękach pokryły dziwne owrzodzenia. Była oburzona na lekarza jak w ogóle ma śmiałość to jej zlecić.Testy wyszły pozytywnie,miała hiv od roku. Będąc w Turcji odbyła stosunek z młodszym facetem bez zabezpieczenia.To był tylko jeden stosunek i już to wystarczyło by złapać tą okropna chorobę.Ludzie oduczyli się myśleć .Przecież idąc do łóżka z kimś obcym można złapać wzw typu A B czy C,pospolite ale trudne do leczenia choroby weneryczne itp .Czy naprawdę założenie gumki za złotówkę jest aż tak trudne?Dlaczego ludzie są tak naiwni?

    Odpowiedz
  • Marian(2017-11-14 12:15) Zgłoś naruszenie 192

    Czy ktoś wiąże tak drastyczny wzrost zakażeń (15%) z migracją zarobkową ze wschodu? Jest to co najmniej zastanawiające.

    Odpowiedz
  • qwe(2017-11-14 10:53) Zgłoś naruszenie 134

    50% zachowania seksualne, 27% zażywanie narkotyków, a co z pozostałym 22 %? Czyżby to wynik zakażeń w związku z leczeniem szpitalnym, zabiegami kosmetycznymi (np. tatuaże) i podawaniem produktów leczniczych krwiopochodnych...

    Odpowiedz
  • asas(2017-11-14 12:02) Zgłoś naruszenie 81

    Dlaczego czerwona wstążeczka ? A moze lepiej czarna?

    Odpowiedz
  • korina(2017-11-14 17:27) Zgłoś naruszenie 612

    Ale wstyd. Jak się ludziom chce na starość. Różaniec w łapę i modlić się, bo koniec blisko, a nie seksu się zachciewa.

    Odpowiedz
  • obserwator kurortów(2017-11-15 02:58) Zgłoś naruszenie 51

    tak to prawda,wstyd co wyrabiają pacjenci w sanatoriach- oczywiscie nie wszyscy, panowie po 60 są naprawde załosni napisze zboczoni i to jest fakt a nie mit jest to żałosne ale tak jest jedni sie leczą inni używają zycia w Złym wydaniu taka reklama jest potrzebna i uswiadamianie spoleczenstwa bo ostatnio jakby to było tabu.

    Odpowiedz
  • mulba(2017-11-14 14:57) Zgłoś naruszenie 40

    ciekawe ile badań zrobiono w poszczególnych latach. to także ma wpływ na liczbę wykrytych zakażeń

    Odpowiedz
  • Tess(2017-11-15 07:45) Zgłoś naruszenie 21

    Siedzi takich starych, niewyżytych bab na sympatii pełno, to ku...ski portal, naprawdę. No ale...skoro jest podaż to widocznie jest i popyt. Nie dotyczy to zresztą tylko starszych, bo gimbaza też daję czadu itp, itd. Ludzie...nie zachowujcie się jak ...sorry....zwierzęta. Macie ponoć rozum a nie tylko instynkt dziki.

    Odpowiedz
  • lewak(2017-11-14 15:59) Zgłoś naruszenie 25

    HiV zakodowanych ubeków

    Odpowiedz
  • karac(2017-11-14 20:49) Zgłoś naruszenie 27

    Znowu durna reklama min zdrowia ? zamiast dawać środki na leczenie. Starzy podwyższają wskaźniki na HIV taaakie bzdury przecież to wstyd z taką diagnozą wzrostu zachorowań. A może nagonka na sanatoria lub dyskryminacja starszych.

    Odpowiedz
  • czytelnik zszokowany (2017-11-14 20:52) Zgłoś naruszenie 22

    w PRL-u każda osoba przyjmowana do pracy była badana na okoliczność chorób wenerycznych ,przy badaniach okresowych także ,teraz można zbadać się na swoja prośbę za 15 zł przy badaniu krwi . Nie ma profilaktyki . Tytuł artykułu szokujący pewnie po to ,żeby starszym schorowanym ludziom wybić z głowy leczenie uzdrowiskowe bo dostaną tam HiVa . Przecież każdy składający wniosek na leczenie sanatoryjne robi wcześniej wyniki krwi. Trzeba rozszerzyć badanie o WR i HIV . Nie nastawiać młodych ludzi na starych bo ryzyko zachorowania jest takie samo .Duża przesada i plotki niczym nie uzasadnione nt. prowadzenia się ludzi w takich miejscach leczenia .Nie dajmy zwariować się tylko trzeba wszczynać profilaktykę. Niedługo wstyd będzie składać wniosek o sanatorium i o to pewnie chodzi ,przecież sa reliktem poprzedniej epoki . Szczytem jest awizowanie przez autora tego artykułu robienia spotu mającego uświadamiać ojca przez syna o tym zagrożeniu, powinno być odwrotnie .Przy takiej migracji ??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Orion(2017-11-14 21:07) Zgłoś naruszenie 10

    Nie to jak ręka;D

    Odpowiedz
  • echo(2017-11-15 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    A o sodomitach ani słowa. Zostali narkomani i starsi. Panie takie cuda a w mediach o tym cicho.

    Odpowiedz
  • aaa(2017-11-15 09:31) Zgłoś naruszenie 03

    WIdocznie w sanatroiach jest za duzo seksu a za mało modlitwy - wiecej ksiezy i wiecej kapil i HIV zniknie... A tak w domciu do kosciolka codziennie a w sanatorium codziennie numerek... Tak wyglada bigoteria i religijnosc w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz