Chore podwyżki w służbie zdrowia. Komu, kiedy i ile?

autor: Karolina Topolska06.10.2017, 07:20; Aktualizacja: 06.10.2017, 07:41
Pojawia się ryzyko, że systemy kadrowo-płacowe mogą nie nadążyć za ustawową rewolucją, co będzie oznaczać liczenie wynagrodzeń „na piechotę”, a tym samym dodatkową pracę działów kadr

Pojawia się ryzyko, że systemy kadrowo-płacowe mogą nie nadążyć za ustawową rewolucją, co będzie oznaczać liczenie wynagrodzeń „na piechotę”, a tym samym dodatkową pracę działów kadrźródło: ShutterStock

 Podwyżka. To słowo to miód na serce pracownika, ale pracodawcę może przyprawić o zawał. Takie ryzyko niosą ze sobą zwłaszcza ostatnie podwyżki – o ironio – w służbie zdrowia. W uchwalonej w czerwcu ustawie, która je wprowadziła, nie gra praktycznie nic.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (26)

  • Będzie Cienko......(2017-10-11 11:43) Zgłoś naruszenie 21

    Obecnie prawie 2/3 studentów medycyny - to studenci płacący samodzielnie czesne za studia.... i ta grupa szykuje się na Eksport... Skąd My zaimportujemy sobie Lekarzy.... nie wiem może z Marsa ????

    Odpowiedz
  • gfffg(2017-10-08 10:08) Zgłoś naruszenie 21

    a sprzątaczki, salowe, administracja nie dostała, bo to są nie ludzie, tylko tym z wyższym dali, litości, i to pisowce jest po boźemu aby innych pracowników traktować jak śmiecie, bo nie mają wykształcenia

    Odpowiedz
  • x(2017-10-07 16:25) Zgłoś naruszenie 22

    Górnicy ważniejsi bo rząd ich się boi i daje im deputat węglowy 10000 zł co budżet będzie kosztować 2mld ,popieram strajk rezydentów i powinna cała służba zdrowia to zrobić

    Odpowiedz
  • fggffg(2017-10-06 22:26) Zgłoś naruszenie 22

    ale kuźwa baranisko rządowe skłócił pracowników,

    Odpowiedz
  • osoba z pionu finansowego(2017-10-06 14:03) Zgłoś naruszenie 22

    w naszej jednostce tzw. kadry nie mają pojęcia jak to trzeba było wyliczyć. Gdyby nie pion finansowy - nadal kadry by siedziały nad "wyliczankami".

    Odpowiedz
  • Fizjofachowiec(2017-10-06 13:50) Zgłoś naruszenie 141

    Fizjoterapeuta z 6 letnim stażem, w jednym z największych szpitali wysokospecjalistycznych w kraju, pracujący z pacjentami z całej Polski, otrzymyje "na rękę" 1720 zł. Nie znam osoby która pracowałaby w takiej sytuacji tylko na jeden etat, bo po prostu wyżyć się nie da.

    Odpowiedz
  • niestety..(2017-10-06 12:29) Zgłoś naruszenie 113

    od wielu lat podwyżki dla medyków są odwrotnie proporcjonalne do ...warunków leczenia !

    Odpowiedz
  • Psych. (2017-10-06 11:46) Zgłoś naruszenie 81

    Jestem psychologiem w jednym z mazurskich szpitali . Pełen etat, trzy oddziały, dwie poradnie, wykonywanie testów diagnostycznych, konsultacje, terapie. Niestety dla rządzacych szpitalem nie jestem pracownikiem "medycznym ". Dodatkowo warto zaznaczyć, że wynagrodzenie równe jest najniższej krajowej.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2017-10-06 11:42) Zgłoś naruszenie 1415

    Rezydenci narazie sie przyuczaja do zawodu od lekarzy i pielegniarek, mozna to zauwazyc przebywajac w szpitalu. Dlatego niech nie maja pretensji o podwyzki plac dla nich po kilkuletnim okresie pracy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • piniusz(2017-10-06 09:59) Zgłoś naruszenie 61

    trzeba ,wrócić do starej sprawdzonej metody za PO,nikomu nie dawać,podwyższać i problem z wstecznym płaceniem zostanie rozwiązany,a zasada niedziałania prawa wstecz,nie będzie podnoszona

    Odpowiedz
  • rtg(2017-10-06 09:46) Zgłoś naruszenie 266

    a sprawiedliwe było danie podwyżek dla pielęgniarek pomijając elektroradiologów fizjoterapeutów i ratowników med. to było zbrodnicze posunięcie. dodatek dla pielęgniarek 1200 zł z dla reszty figa. sprawiedliwość według pielęgniarek!!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • O_o(2017-10-06 09:19) Zgłoś naruszenie 113

    Prawo wg PiS. Nic dodać nic ująć...

    Odpowiedz