statystyki

Pracownicy medyczni bez płacy minimalnej

autor: Aleksandra Kurowska10.05.2017, 07:50; Aktualizacja: 10.05.2017, 08:37
Podmioty lecznicze będą musiały znaleźć pieniądze na podwyżki. W tym roku 195 mln zł, a do 2022 r. włącznie blisko 9 mld zł.

Podmioty lecznicze będą musiały znaleźć pieniądze na podwyżki. W tym roku 195 mln zł, a do 2022 r. włącznie blisko 9 mld zł.źródło: Bloomberg

Zapisy tak skonstruowano, by główny wzrost środków przeznaczanych na pensje nastąpił po kolejnych wyborach parlamentarnych - mówi w wywiadzie dla DGP Grzegorz Byszewski, ekspert Pracodawców RP.

Projekt ustawy o płacach minimalnych w ochronie zdrowia ma wreszcie trafić do Sejmu. Wewnątrz rządu wreszcie zapadły w tej sprawie decyzje. Sprawa ciągnęła się od wielu miesięcy, czemu?

Projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne w podmiotach leczniczych od początku był dla rządu trudnym przedsięwzięciem. I nikogo nie satysfakcjonuje. Proponowane zapisy w ustawie spowodują ogromny zawód pracowników medycznych, którzy oczekują szybszego i bardziej stanowczego wzrostu wynagrodzeń, co widać m.in. w obywatelskim projekcie, jaki przygotowali związkowcy.

Równocześnie podwyżki, choć obejmą tylko część pracowników najgorzej zarabiających i w dodatku będą niskie, to i tak powodują ogromne koszty dla całego systemu ochrony zdrowia.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

  • Marian(2017-05-10 10:47) Zgłoś naruszenie 270

    PiS zaczyna się asekurować. Damy jak wygramy. Brzydka zagrywka. Tym ludziom się należy oni ratują ludzkie życie. Marzy mi się, żeby za to , że tak traktowani są ludzie którym powierzamy nasze być albo nie być - aby decydenci wpadli i w ręce i oni też by tak z nimi pogrywali pożyjesz jak dasz nie pożyjesz jak nie dasz. Ha ha ale było by cudnie. Dajecie 500+ kosztem emerytów i służby zdrowia. Ta praca jest bezcenna. Szacun dla służby zdrowia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pracownik(2017-05-10 22:35) Zgłoś naruszenie 30

    U nas w państwowym obozie pracy dla medyków zwanym dalej szpitalem niektórzy pracownicy z wieloletnim stażem mają podstawy 1750 zł. Jest to miej niż najniższa krajowa. Dyrekcja tłumaczy się tym że maja stażowe i jeszcze jakieś dodatki i w związku z tym jest to mniej więcej to samo jakby mieli najniższą krajową....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane